Güçlü Görünüşün Simgesi Kurt Dövmeleri,Anlamları ve Fiyatları | Kızlara Moda

Güçlü Görünüşün Simgesi Kurt Dövmeleri,Anlamları ve Fiyatları

Güçlü Görünüşün Simgesi Kurt Dövmeleri,Anlamları ve Fiyatları

Günümüzde giderek dövme kültürü gelişiyor ve popülerleşiyor. Bunun nedeni günümüzde insanların kendini ifade etme şekli olarak dövmeleri görmesi. Hayatında önemli bir şey olduysa veya bir sembolün onu temsil ettiğine inanıyorsa bunu vücuduna kazımak bir anı olarak bırakmak insanları hoşnut etmektedir. Dövmeler yazılar, semboller vb. Olarak ayrılmaktadır. Günümüzde popüler olarak gördüğümüz  kurt dövmeleri sembol olarak görülmekte ve farklı tasarımlara göre farklı anlamlara gelmektedir. Kurtlardan genel olarak bahsedecek olursak aile kelimesini tam anlamıyla temsil ettiklerini görmekteyiz. Kurtlar yaşamlarını aileleriyle sürdüren ve tek eşe sahip olan eşsiz hayvanlardan bir tanesidir. Bu nedenle kendini bu kavramlara adamış insanlar bu dövmeyi vücutlarıyla buluşturduklarında kendilerini en iyi şekilde temsil ettiklerini düşünmektedirler. Genellikle kurt dövmesini Türk toplumları tercih etmektedir. Nedeni ise soyunun mitolojiye göre bozkurttan geldiğine inanılmasıdır. Bu nedenle kurt dövmeleri arasında bozkurt dövmesi oldukça sık kullanılır.

 

 

 

 

Kurt Dövmesi Ne Anlama Gelmektedir?

 

Bu dövmenin anlamı anlamı kurtların sahip olduğu güç ve yaşayış tarzlarından yani kısaca onların özelliklerinden gelir. Kurtlar zorlu hayat şartlarında bile hayatta kalabilecek güce sahiptirler. Bu sebeple insanlar kendilerini yansıttığını düşündüğü bu kurt dövmesini yaptırmaktadırlar. Ayrıca kurt sembolü öğrenme yeteneği, sadakati ve iş birliğini yansıtmaktadır.

 

 

 

 

 

 Vücudun Neresinde Güzel Durur?

 

Bu şekil vücudun birçok farklı yerine yapılmaktadır. Bununla birlikte en çok tercih edilen bölgeler kolunun iç kısmı, üst kısmı, el veya göğüs olmaktadır. Eğer büyük bir kurt resmi ve içinde başka sembollerde geçmesini istiyorsanız sırt bölgesi dövmenizi daha ihtişamlı ve daha hoş göstermenize yardımcı olacaktır. Orta boyutlarda bir görünüm tercih ediyorsanız kol üzeri omuza yakın olan kısım, el üzeri veya kol içini tercih etmek dövmenizi etkileyici biçimde sergilemeniz de en uygun yer olacaktır. Daha küçük ve minimalist bir kurt dövmesi için en uygun yer ise parmaklarımızdır. Genellikle parmağa yapılan kurt dövmelerin de yüzük parmağı en çok yakışan ve en çok tercih edilen parmaktır. Bu görünüm bir yönden de asilliği temsil ettiği için doğru bölgelere yapıldığında kendini fazlasıyla ortaya çıkaracaktır. Yani dövme yaptırırken dövmenin hangi bölgede daha iyi duracağını bilirseniz dövmenizi o derece ortaya çıkarır ve en güzel şekilde sergilersiniz. Birçok kurt dövme modelleri mevcuttur. Bunları farklı modellerle simgelerle harmanlayıp dövmeniz için en doğru yeri bulduğunuzda dövmenizi en iyi şekilde taşıyacaksınız.

 

 

 

 

Bu Dövme Modeli Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?  

 

Genel olarak dövme yaptırırken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan ilki dövme yaptırdığımız yerin işinde iyi olup olmadığını incelemektir. Yaptığı işleri varsa sosyal medyadan kontrol ederek doğru bir kanıya sahip olunabilmektedir. Diğer bir konu ise sterillik. Dövme yaptırdığınız yerin steril olduğundan emin olup ondan sonra dövme yaptırmaya karar vermelisiniz. Bu iki adımı tamamladıktan sonra kurt dövmelerine dönecek olursak dövmenizin en iyi şekilde gözükmesini istiyorsanız kaliteli boya kullanımına dikkat edildiğinden emin olun. İstediğiniz kurt modelinin kalıbını çıkarttıktan sonra aklınızdaki birkaç yere kopyalatın ki en çok hangi bölgenizde hoş durduğuna bu şekilde daha kolay karar verebilirsiniz. En doğru yeri bulduktan sonra iyi bir dövmeci ile mükemmel dövmenize sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kartal Dövmesi Modelleri ve Fiyatları

 

 

 

 

Kurt Dövmesi Fiyat Listesi  

 

Bu şeklin fiyatları dövme fiyatlarının genel olarak hesaplanışıyla aynıdır. Dövmeler farklı kategorilere göre fiyatlandırılır. Eğer siz kurt dövmenizde kendinize ait bir tasarımı veya bir portreyi ekletmeyecekseniz normal dövme hesaplaması uygulanır. Dövme hesaplarken dövmenin

  • Tribal dövme
  • Gölgeli dövme
  • Renkli dövme
  • Yazılı dövme

Olup olmadığına, uzunluğu ve genişliğine göre fiyat çıkartılmaktadır. Ayrıca unutmamalısınız ki dövme makinelerinin açılış ücreti de vardır. Bu dövme yaptırdığınız yere farklılık göstermektedir. İnternette ki bazı uygulamalardan tahmini olarak dövmenizin ne kadar tutacağını hesaplayabilirsiniz. Bu modelin fiyatı da 75 TL ile 1700 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yukarıda saydığımız noktalar göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.

 

 

 

İsim Dövmeleri,İsim Dövmeleri Modelleri ve Fiyatları

 

 

En Güzel Bozkurt Dövmeleri

 

Bozkurt eski Türkler tarafından kutsal olarak görülüyordu bu da günümüze kadar taşınmış bir sembol olmasının sebebini açıklamaktadır. Bu yüzden insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir. En güzel bozkurt dövmesine sahip olmak için biraz mitolojiyi inceleyebilir veya kendi tasarımlarınızla dövmenizi daha özel ve daha kişisel bir hale getirebilirsiniz. Mitolojiyi incelemeyi tercih ederseniz eski Türkçe ile yazılmış bir özlü sözle birleştirip güzel bir bozkurt dövmesine sahip olabilirsiniz. Diğer yandan değer verdiğiniz birinin resmi ile birleştirip farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. En güzel bozkurt dövmesine sahip olmak için hayal gücünüzü kullanıp dövmenizi kişiselleştirmek işinize yarayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?