Tritone Forte Krem İle Cilt Lekelerine Çare Bulabileceksiniz! | Kızlara Moda

Tritone Forte Krem İle Cilt Lekelerine Çare Bulabileceksiniz!

Tritone Forte Krem İle Cilt Lekelerine Çare Bulabileceksiniz!

Tritone krem ise özellikle son zamanlarda lekeler açısından sıkça kullanılan kremlerdendir. Cilt yüzeyi üzerinde çeşitli sebeplerle lekeler oluşabilmektedir bu leke oluşumları dışında ciltte renk farklılıkları oluşur. İşte bu tür sorunlarla karşı karşıya kalan kişiler için; her cilt tipine uygun olan krem tercihlerde ön sıralardadır. Krem düzgün kullanıldığı takdirde hem lekelerin yok olmasında hem de ciltte parlaklık ve pürüzsüzlük sağlanmasında yardımcıdır. Bundan dolayı da aşağıdaki gibi uygun şekilde kullandığınız çok önemli faydalar sağlayacaksınız. İşte tüm detayları;

Tritone Forte Krem Nedir? 

 

Tritone forte krem deri yüzeyinde kullanılan bir üründür. Normalde leke kremi adı altında geçmesine rağmen güneş koruyucu krem etkisi olarak da kullanılabildiğinden güneşin zararlı etkilerinden uzaklaşılmasında yardımcıdır. Ciltte leke oluşumları çeşitli sebeplerle olabilir. Özellikle güneş, yaşlılık ya da hamilelik gibi dönemlere istinaden cilt lekelenmeleri sıkça yaşanır. Bu lekelerin kalıcı hale dönüşmemesi için de önlem bazında korunması gerekmektedir. Tritone ise işte bu mevcut lekelerin düzelmesinde ya da cilt renginin çok daha düzgün ve net görünmesinde yardımcıdır. Ciltte her ne sebeple olursa olsun lekelerin yok olmasında etkilidir. Üstelik düzenli kullanımla birlikte pürüzsüz bir görünüme de sahip olunacaktır.

 

 

 

Tritone Forte Ne İçin Kullanılır?

 

Kremin kullanımına gelince cilt lekelerini yok etmede, cilt rengini eşitlemede, güneş lekelerinin yok olmasında, özellikle hamilelik lekelerinde, ergenlik çağında ya da hormonal dengesizlik yaşanan dönemlerde oluşan lekelerde, oluşan kahverengi lekelerde, yaşlılık lekelerinde, ilaç kullanımı ile oluşmuş olan lekelerde, doğum sonrası çatlak tedavilerinde, selülit oluşumlarını önlemede, sivilce lekelerini gidermede kullanılır.

Bu ilaç düzenli kullanıldığında kesinlikle etkisinin gözle görülür ölçülerde olduğu bilinmektedir. Amaç cilt lekelerini geçirmekse etkiler 1 ay içerisinde başlayacaktır. Tam etki için de en fazla 6 aylık kullanım gereklidir. Kremin teminine gelince eczanelerde, kozmetik mağazalarında ve internetten olabilmektedir. Bir kadında hamilelik dönemi lekelerin oluşumu açısından son derece sık yaşanan bir dönemdir. Yaşanan hormonal değişikliklerle birlikte gerek yüzde gerek vücutta oluşan hamilelik lekeleri için bu ürün son derece etkili olmaktadır. Bu dönem dışında hatalı beslenme, hormon ilaçları kullanma, menapoz dönemleri ve yaşlılık dönemlerinde oluşabilecek cilt sorunlarının tedavisinde de giderici ve koruyucu amaçlı kullanılır. Bu tedavinin dışında düzenli kullanımda cildin yenilenmesinde de yardımcı özelliği, kırışık giderme etkisi de ayrı detaylardır. Bu üründe vücut için en ihtiyaç olan madde oksijenin var olması; kullanımı ile birlikte kişide kan dolaşımını hızlandırarak ciltteki yapıyı koruyucudur. Bir kadın için sivilce ve yarattığı izler, selülit ve doğum çatlakları son derece rahatsız eden noktalardır. Bu sorunlara da krem sayesinde cevap bulunabilmesi hoş bir gelişmedir.

 

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Tritone forte krem cilt renginin homojen yapısını koruduğundan ve ekstra pürüzsüz bir görünüm kazandırdığından kuşkusuz içeriğinde özel maddeler barınmaktadır. Bu maddeler arbutin, glikolik asid, kojik asid, askorbik asid, glabridin dir. Mesela bunlardan arbutin kozmatik alanında ciltte renk açma özelliğine sahip bir maddedir. Ciltte gelişim sağlanması için, hücrelerin yenilenmesi için yardımcı olur. Ve lekelerin gözle görülür bir şekilde azalmasında etkilidir. Glikolik asid içeriğinde %6 oranlarındadır ve kimyasal peeling görevindedir. Cilt lekesi, sivilce ve siyah noktalara bakım amaçlıdır.

 

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalı?

 

Kremin lekelerin olduğu bölgeye uygulanması yeterli olacaktır. Vücudun her yeri için kullanılabilme özelliği vardır. Yüz, boyun, omuzlar, kollar, bacaklar her şekilde kullanılabilir. Krem uygulamasının günde 2 kez olması yeterlidir. Leke olan bölgeye krem sürülerek deri tarafından emilene kadar ovalanması gerekir. Bu işlem günde 2 kez uygulanarak tedavi sürdürülür. Bu tedavi esnasında faktörü yüksek güneş kremi kullanılması da önerilir.

Bu ürünün besleyici özellikli içeriği ağır bastığından cildi besler ve yenilenmesinde yardımcı olur. Genel olarak tritone ürünleri yaz ya da kış cildi korumakla görevlidir, lekeleri iyileştirmede ve yeni lekelerin oluşumunda kalkan görevi görmektedir. Bu harici kullanılan ürün ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde etkilidir. Bu tedavi ile birlikte aynı zamanda cilt güneşin zararlı faktörlerini de engelleyicidir. Tritone güneş kremleri de gerek cilt sorunu yaşayanlarda gerek sorunu olmayıp ta koruma faktörünü uygulamak isteyenler için de son derece kaliteli ürünlerdir. Yaz aylarında tatil ve güneş kuşkusuz vazgeçilmezdir. Ancak bronzlaşmak uğruna güneş altında olmak aslında cildi yormaktadır. Ciltte renk dalgalanmaları oluşturmaktadır, çiller oluşturabilmektedir. Tritone’un güneş kremi ile sağlıklı bir bronzluk elde etmek mümkündür. Güneş ürünleri ile vücudun nem dengesi korunur ve içeriğindeki vitaminler ile de beslenme sağlar ve beraberinde parlak ve sağlıklı bir cilt görüntüsü vardır.

 

 

Tritone Krem Yan Etkileri

 

Kremin kullanımı esnasında yan etkiler nadir bir şekilde görülme durumu taşır. Özellikle ilk kullanımlarda batma ve yanma gibi durumlar yaşanabilir. Bu olabilecek bir durum olduğundan kremin kullanımı kesilmemelidir. Çok farklı beklenmeyen tepkilerde mesela kızarıklık, tahriş, kaşıntı yaşanırsa kullanım bırakılmalıdır. Krem kullanırken özellikle göz, ağız ve dudaklara temas olmamalıdır. Hassas cilde sahip olanlar için tahriş durumu yaşanabilir ve 12 yaşından küçükler için kullanıma uygun değildir.

 

 

 

2020 Fiyatı Ne Kadardır?

 

Tritone kremin fiyatı 120 ile 2100 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Tritone krem 139 TL Tritone forte krem ise 179 TL dır. Bu sebeple alım yapılırken bir araştırmanın uygun olacağı önerilen detaydır.

İlginizi Çekebilir: Sivex Losyon İle Sivilce Tedavisi

 

 

Kullananların Yorumları 

 

Tritone krem kullananların yorumlarına gelince; cilt lekelerinde ciddi düzelmeler ve cilt renginde açılmalar özellikle de yaz aylarında güneş kremi destekli kullanımlarda çok daha etkili olduğu; yanak kısımlarında. Sivilce sorunu ve izleri taşıyanlarda yaklaşık 1 aylık kullanım sonrasında lekelerin ciddi ölçülerde azaldığı. Güneşten korumanın yanı sıra yeni sivilce oluşumuna da etkili olduğu söylenmektedir.

Benzamycin Topikal Jel İle Sivilceler(Akneler) Tarih Oluyor!

 

 

Bu Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

 

Tritone krem ya da tritone forte krem hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımı için doktor bilgisi altında olması tavsiye edilen noktadır. Kremin kullanımı 18 yaş altına pek fazla önerilmez. Bunun da sebebi bu yaş grubunda cilt yenilenmesi devam etmektedir. Her ilaçta olduğu gibi yan etkileri mevcuttur. Beklenmeyen durumlarda kullanım kesilmelidir. Tüm cilde uygulanma gibi sorunsuzluğu vardır.

İnsan vücudu ve cildi her zaman dış etkenler ya da başka birçok sebepler doğrultusunda etkilenme yaşar. Hava değişimleri olsun, stres olsun, ilaç kullanımları olsun hep etkilidir. Bunun için düzenli olarak cilt bakımı yapılması ve korunması gerekir. Ve kesinlikle cilt bakım serisi ister sorunlu bir cilt olsun ister olmasın el altında olması gerekendir. Özellikle yaz ayları cildin neminin yok olduğu dönemlerdir. Ekstra korumalara ihtiyacı vardır. Temiz, nefes almış sağlıklı bir cilt kadın erkek herkes için en sağlıklı olandır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?