İsotrexin Jel Hakkında Aradığınız Tüm Detaylı Bilgiler | Kızlara Moda

İsotrexin Jel Hakkında Aradığınız Tüm Detaylı Bilgiler

İsotrexin Jel Hakkında Aradığınız Tüm Detaylı Bilgiler

Özellikle ergenlik döneminde ciltte oluşmaya başlayan sivilceler, bazı ciltlerde istenmeyen şekilde ve rahatsızlık verecek boyutlarda olabilmektedir. Tamamen cilt yapısı ile ilgili bir durum olmasa da genetik veya beslenme gibi birçok faktörde etkili olabilmektedir. Sosyal yaşamda, büyük küçük her yaştan bireyin yaşamını olumsuz etkilediği için, birçok kişi tedavi görmeye başlamaktadır. Özellikle iltihaplı sivilcelerin hem görsel açıdan hem sağlık açısından olumsuz etkilediği kişiler, sivilcelerinden kurtulmak için birçok yönteme başvurabilmektedir. Tabi ki en öncelikli yöntem doktor muayenesi olmaktadır. Son dönemlerde adından sıklıkla bahsettiren ve kullanıcılardan olumlu sonuçlara dair yorumlar getiren, isotrexin krem tedavide çok sık kullanılmaktadır. Eczanelerde bulunan bu kremi ister doktor reçetesi ile isterseniz kendiniz temin edebilirsiniz. Doktorun tavsiye ettiği miktarda gerekli kontroller yapıldıktan sonra kullanabilirsiniz. Eğer eczaneden kendiniz temin ederseniz, öncelikle ilacın içerisinde bulunan etken maddelerden birine alerjiniz olup olmadığını test etmelisiniz.

 

 

İsotrexin Jel Nedir?

 

Vücutta iltihaplanmaya neden olan kimyasalların etkisini minimuma indirmeye yarayan bir jeldir. Ciltte görülen iltihaplı ve iltihapsız cilt bozukluklarına karşı bir kalkan vazifesi gören krem, aynı zamanda orta ve hafif şiddetli sivilcelerin tedavisinde de kullanılır. Cilt yüzeyinde birleşen yağ ve kir sonucu oluşan aknelerin tedavisinde de kullanılır.

 

 

 

İsotrexin Jel Ne İçin Kullanılır?

 

Jel kıvamında 30 gr’lık bir tüp içerisinde bulunan isotrexin jel, içerisinde isotretinoin ve eritromisin etkin maddeleri olan ve genellikle sivilcelerin tedavisinde kullanılan bir kremdir. Orta derecede sivilce ve iltihaplı olan sivilcelerin tedavisi için sıklıkla tercih edilen bir kremdir.

 

Kullanım Şekli Nasıldır?

 

Birçok insan isotrexin jel nasıl kullanılır? sorusunu merak etmektedir. Her ilaç kullanımında olduğu gibi öncelikle doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Doktorunuzun önerisinden fazla veya az olmamalıdır. Aksi bir durum kremin yan etkilerini arttırabilir, etki etme süresini veya etkili olma seyrini değiştirebilir. Eğer doktor reçete etmedi ise, eczaneden temin edebileceğiniz isotrexin jeli, günde iki kez kullanabilirsiniz. Eğer cildinizde yanma, kızarıklık ve soyulma yaşandıysa kullanılan miktarı azaltabilir veya kullanmaya birkaç gün ara verebilirsiniz. Yaşanan bu yanma, kızarma ve soyulma ciltte hala devam ediyorsa ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuza danışmalısınız.

Kullanmadan önce yüzünüzü ılık suyla yıkayıp kurutun. Aynı şekilde krem uygulanmadan önce ellerde sabunla iyice yıkanmalıdır. Daha sonra parmak ucuna küçük bir miktar alarak, tedavi edilecek bölgeye yavaş hareketlerle sürünüz. Kremi sürdükten sonra ellerinizi mutlaka sabunlu su ile yıkayınız. Kremi kullanırken son derece önemli olan hijyene de dikkat ederek ellerin kullanım öncesi ve sonrasında temiz bir şekilde mutlaka yıkanmış olması gerekir.

 

 

 

Bu Jel Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

  • Öncelikle, eğer ki ilacın içerisinde ki etken maddelerden birine karşı alerjiniz varsa ilacı kullanmayınız. Doktor reçetesi ile veya kendiniz satın aldıysanız, vücudunuzun küçük bir bölgesinde ilacı test edip ilgili bölgeye öyle kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • İsotrexin jel, ciltte görülen iltihaplı veya iltihapsız sivilcelerin tedavisinde kullanılırken, aynı zaman da cilt yüzeyinde bakteri çoğalmasını ve tekrar iltihap oluşumunu da önlemektedir.
  • Cildinizde açık bir yara, güneş yanığı veya herhangi bir egzama var ise, ilaç etki etmeyeceğinden, olumsuz durumlar yaşanmaması için ilacı kullanmayınız.
  • İlacı kullanılan süre boyunca cildinize kimyasal içerikli ürünler kullanmamaya dikkat ediniz. Aynı zamanda cildiniz tedavi süresinde hassas hale gelebileceğinden, mümkün mertebe güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız. Aksi durumda hassas olan cildinizde güneş yanık ve lekeleri oluşabilir.
  • İlacın kullanımı tavsiye edilen miktar kadar tutmaya özen gösteriniz. Gerektiğinden fazla veya az kullanmak istenmeyen yan etkilere sebebiyet verebilir. Benzer durumda ilacı kullanmaya başladığınızda cildinizde yanma, soyulma ve kızarma olabilir. Ancak bu durumlar aşırı şekilde yaşanıyorsa ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuza danışabilirsiniz. İlacı kullanmaya bir süre ara verebilirsiniz.
  • İlacın tam olarak etkisini göstermesi, kişiden kişiye değişebileceği gibi yaklaşık iki ay kadar sürebilir. 12 yaşından küçük çocuklar için kullanılmamalıdır. Hamile ve emziren anneler kullanmak isterse mutlaka doktora danışmalıdır. İlacı ağız ve gözlerden uzak tutunuz, aksi durumda bol su ile yıkayınız. Geçmişte yaşadığınız herhangi bir alerjik durum varsa ilacı kullanmadan önce doktorunuza bilgi veriniz.
  • Farklı krem veya jellerle karıştırılıp kullanılmamalıdır. Bu durum ilacın etki ve tedavi amacını olumsuz yönde etkileyecektir. Bunun yanında akne ve sivilceler için farklı bir ilaç kullanıyorsanız, ilacı kullanmayı bırakınız ve doktorunuza bilgi veriniz.

 

 

 

İsotrexin Jelin Yan Etkileri

 

İlacın aşırı yan etkisi bulunmamakla beraber, ciltte yanma ve kızarıklık oluşabilmektedir. Eğer aşırı boyutta yaşanırsa ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuza danışmalısınız. Bunun yanında nadir görülen yan etki olarak, şiddetli karın ağrısı, nefes alıp vermede zorlanma, yüzde, dudak veya boğazda şişme görülmesi durumlarıdır. Bu yan etkilerden herhangi birisi yaşandığında vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır. Çoğu zaman ilacın tavsiye edilenden az veya çok kullanılması durumunda yaşanan bu durumlara maruz kalmamak için mutlaka kullanılması tavsiye edilen miktarda kullanınız.

 

2020 Fiyatı Ne Kadardır?

 

İsotrexin jel, 30 gr alüminyum tüp içerisinde günümüzde yaklaşık 25 TL’ ye satılmaktadır. Doktor reçetesi ile alınabileceği gibi, reçete olmadan da eczaneden alınabilmektedir. Ancak, daha fazla etki etmesini düşünerek tavsiye edilen dozu aşmamak gerekir. Aksi durumda istenmeyen yan etkilere maruz kalınabilir.

İlginizi Çekebilir: Sivex Losyon İle Sivilce Tedavisi

 

 

Muadili(eşdeğerleri) Nelerdir?

 

İsotrexin jeli temin edemez veya bulamazsanız aynı etkiye sahip yani eşdeğerleri ise şunlardır: Etrexin Jel 30 gr ve Munderm Jel 30 gr.

 

Saklanma Koşulları

 

Kremi, ambalajı içerisinde, çocukların yetişemeyeceği ve göremeyeceği yerlerde saklayınız. Aşırı sıcak ve ateşten uzak tutunuz. 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Kullanım sonrası kapağı sıkıca kapatılmalıdır.

Tritone Forte Krem İle Cilt Lekelerine Çare Bulabileceksiniz!

 

 

Sorular ve Cevapları

 

İsotrexin jel kullananların en çok sorduğu soru, sivilceleri geçirip geçirmediği olmaktadır. Krem düzenli bir şekilde tavsiye edilen süre ve dozda kullanıldığı zaman hem iltihaplı hem iltihapsız sivilceleri geçirebilmektedir. Bunun yanında ciltte bakteri oluşumunu ve tekrar iltihap oluşumunu da önlemeye kalkan olmaktadır.

 

İsotrexin Jel Kullananların Yorumları

 

Jeli kullanan birçok kişi olumlu sonuç aldığını bildirmektedir. Rahatsızlık verici sivilceleri ortadan kaldırdığı ve tekrar oluşumunu engellediği söylenmektedir. Kullanıcılardan gelen olumlu yorum ve sonuçlara binaen birçok kişi tedarik etmeye çalışmaktadır. Ancak imkanınız varsa öncelikle doktor reçetesi ile kullanmaya başlamalısınız. Olmazsa kendiniz eczaneden temin edebilir ve kullanım miktarına dikkat ederek kullanabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?