Boyalı Saçlar İçin Öneriler | Kızlara Moda

Boyalı Saçlar İçin Öneriler

Boyalı Saçlar İçin Öneriler

Tüm dünyada neredeyse tüm kadınlar saçlarını farklı renklere boyatmaktadır. Mevsim değişiklikleri ve akan saç boyalarından dolayı saç boyatmak neredeyse bir gereklilik halini aldı. Saç renginin tonunun açılması veya daha koyu bir renge boyatılması fark etmeksizin tüm kadınların ortak sorunu akan saç boyalarıdır. Saç boyasının akmaması için de bazı tedbirler alınmalı ve bazı bakımlar ihmal edilmemelidir. Biz de bu yazımızda sizler için saç boyasının akmaması için bazı ipuçları vereceğiz. Bakalım akan saç boyası için hangi noktalara dikkat etmeli ve özen göstermeliyiz?

Sonbahar Saç Bakımı Nasıl Yapılır

1.Saç Kremi

Hepimizin bildiği gibi saç kremler hayatımızda olmazsa olmaz bir yer aldı. Fakat boyalı saçlar için saç kremi alırken dikkat etmemiz gereken ufak noktalar bulunmaktadır. Öncelikle kullanılan saç kreminin amonyak içermemesi önemlidir. Çünkü amonyak saç boyasının akmasına neden olur. Ayrıca renk koruyucu maddeler içeren saç kremlerini tercih edebilirsiniz.

Beautiful woman applying hair conditioner

2.Saçların Yıkanma Sıklığı

Daha önceki yazılarımızda çok sık saç yıkamanın zararlarından bahsetmiştik. Elbette bu zarar boyalı saçlar için daha da artmakta. Çünkü boyalı saçları çok sık yıkamak boyanın akmasına neden olur. Bu da tekrar boyatmanızı gerektirir. Çok sık boyanan saçlar ise daha da zayıflar ve canlılığını kaybeder. Bundan dolayı 2 ya da 3 günde 1 kez yıkamanız daha yararlı olacaktır.

1-sac-kremi

3.Su Sıcaklığı

Saçtaki boyanın akma sebeplerinden biri de saçınızı yıkarken kullandığınız suyun çok sıcak olmasıdır. Eğer duş alırken veya saçınızı yıkarken sıcak su kullanıyorsanız bundan vazgeçmenizi öneririz. Çünkü sıcak su boyanın akmasına ve saç renginizin açılmasına neden olur. Saçınızı yıkarken ılık su kullanmaya özen göstermelisiniz.

evde-sac-bakim-taktikleri

4.Saç Bakımınızı Düzenli Olarak Yapın

Daha önceki yazılarımızda bu konu üzerinde de durmuştuk. Sadece boyalı saçlar için değil tüm herkes için bu nokta çok önemlidir. Çünkü saç bakımı sayesinde saçın ihtiyaçları karşılanabilir. Mesela saç bakımı sayesinde saçınız nemini koruyabilir. Bu nedenle saç bakımınızı düzenli olarak yapmanızda yarar var.

Beautiful sexy woman with red hair

5.Güneş Işınlarına Dikkat

Güneş ışınlarına maruz kalan boyalı saçlarda akmalar çok sık olmaktadır. Bunun yanı sıra saçın zayıflamasına da neden olur. Bunun önüne geçmek için de güneş ışınlarından koruyucu özellikli saç spreylerini kullanabilirsiniz. Bu spreyler sayesinde saç renginizi korumanız daha da kolaylaşacaktır.

boyali-sac

6.Yaz Aylarında Dikkatli Olun

Özellikle yaz aylarında havuzlar stres atmak için birebirdir. Fakat boyalı saçlar için havuz suyu oldukça zararlıdır. Çünkü havuz sularında yüksek miktarda klor bulunmaktadır. Bu da saçtaki boyanın akmasına ve renginin açılmasına neden olur. Bunu önlemek için de koruyucu özellikli saç kremleri kullanılabilir.

havuz

7.Renk Koruyucu Özellikli Ürünler

Tüm bunların yanı sıra saçlarınız için, renk koruyucu özelliği bulunan ürünleri tercih etmeniz yararlı olacaktır. Şampuan, kremler, maskeler gibi ürünlerin renk koruyucu özellikte olmasına mutlaka özen gösterin. Özellikle de kızıl saçlarda akma daha fazla olduğundan bu renk tonlarındaki saçlar için daha fazla dikkatli olmanız gereklidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?