Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Yöntemler | Kızlara Moda

Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Yöntemler

Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Yöntemler

Çoğu kadının hayali uzun saçlara sahip olmaktır. Uzun saçlara adeta hayranlık duymalarına rağmen bazı kadınlar uzun saçlara sahip olma konusunda biraz şanssız olabiliyor. Elbette uzun saçlara sahip olmak için bazı yöntemler bulunmakta. Fakat nasıl yapmanız, ne sıklıkla yapmanız gerektiği gibi konularda bazen sıkıntılar yaşanabiliyor. Biz de işte tam bu sebepten dolayı sizler için saçları hızlı uzatan yöntemleri bir araya getirmeye çalıştık.

Boyalı Saçlar İçin Öneriler

1.Yumurta

Uzun saçlara sahip olmak isteyenler için ilk akla gelen şeylerden biri yumurtadır. Elbette çoğu insan yumurtanın kokacağını düşündüğü için bu fikirden hemen vazgeçer. Fakat yumurta kokusu olmadan bu yöntemi kullanabilirsiniz. Ayrıca yumurta, tamamen doğal olduğu için saçlarınıza bir zararı olmayacaktır. Bu yöntemi uygulamak için öncelikle yumurta akını, sarısında ayırmalısınız. Elbette kaç yumurta kullanacağınız saçınızın uzunluğuna bağlı. Ayırdığınız yumurta akını fırça yardımıyla saçınıza sürün ve evinizde kullandığınız streç filmlerle sarın. Sardığınız saçınızı bu şekilde 1-2 saat beklettikten sonra iyice yıkayın. Böylelikle hem hızlı uzayan hem de daha güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

yumurta-aki-maskesi

2.Doğal Yağ Karışımları

Bu yöntemimizde ise aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz doğal yağlardan bir kür kullanacağız. Biberiye yağı, lavanta yağı ve jojoba yağlarının her birinden 3 damla olacak şekilde alın ve karıştırın. Bu karışıma kekik ağacının yağı ve sedir ağacının yağlarının her birinden 2 damla ekleyin. Bu karışımı ise hafif ısıtın ve saç diplerinize parmak uçlarınızla uygulayın.

3.Elma Sirkesi

Elma sirkesi, uzun zamandır saç bakımında adı geçen ürünlerden biridir. Saça olan yararlarından biri de saçı hızlı uzatmasıdır. Saçınızı yıkadıktan sonra durulamak için kullandığınız suya birkaç damla elma sirkesi katarak saç köklerini besleyebilir ve hem saçın hızlı uzamasına hem ed güçlü olmasına yardımcı olabilirsiniz. Elbette doğal olanı kullanmanız çok önemlidir.

Elma Sirkesi Zayıflama
Elma Sirkesi Zayıflama

4.Palmiye Yağı

Palmiye yağı içeriğindeki E vitamini sayesinde saçın daha hızlı uzamasına ve güneş ışınlarından korunmasına yardımcı olur. Fakat palmiye yağını kullanırken derinize temas ettirmemenizde yarar var. Derinize temas ettirmeden saçlarınıza 3-4 günde bir palmiye yağı uygulayabilirsiniz.

5.Soğan

Elbette bu yöntemi soğan kokusundan dolayı uygulamayacak birçok insan bulunuyor. Fakat soğan, vücut sağlığı için oldukça yararlı besinlerin başında gelmektedir. Buna saçlarımızda dahil. Bu yöntem için öncelikle bir adet soğanı iyice haşlayın ve haşladıktan sonra soğanın suyunu sıkın. Soğuyan bu suyu saçlarınıza masaj yaparak yedirin ve bir süre bekleyin. Ardından saçınızı yıkayın. Bu yöntemi dışarıya uzun süre çıkmayacağınız zamanlarda deneyebilirsiniz.

sogan1

6.Maske Tarifi

Bu yöntem için gerekenleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Patatesi haşlayın ve suyunu bir kaba doldurun. İçerisine birkaç yumurta sarısı ve maske kıvamına gelecek kadar bal ekleyin. Bu karışımı saç diplerinden başlayarak saçınıza uygulayın. Bir süre beklettikten sonra saçınızı durulayın.

sac-maskesi-1

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?