Travazol Krem Hakkında Tüm Öğrenmek İstediğiniz Bilgiler Burada! | Kızlara Moda

Travazol Krem Hakkında Tüm Öğrenmek İstediğiniz Bilgiler Burada!

Travazol Krem Hakkında Tüm Öğrenmek İstediğiniz Bilgiler Burada!

Travazol ağır iltihaplı, egzamayla birlikte görülen derinin yüzeysel tabakalarındaki mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır. İlaç etken maddeleri İzokonazol nitrat, Diflukortolon valerattır. 15 gr tüp halinde eczanelerde doktor tarafından reçete edilmiş olarak satılmaktadır. Endokrinoloji doktorlarının mantar ve bakteri enfeksiyonlarına karşı sıklıkla reçete ettiği bir ilaç olup etkili bir tedavi özelliği bulunmaktadır. Travazol krem sonuç veren bir ürün olduğu içinde memnuniyet düzeyi de yüksektir. Bu cilt ürünü hakkında tüm detaylara bakalım.

 

Travazol Krem Etken Maddeleri ve Özellikleri Nedir?

 

İzokonazol nitrat, Diflukortolon valerat etken maddelerinin yanı sıra polisorbat, vazelin, alkol, likit parafin, stearat ve distile su içermektedir. İçeriğini saydığımız maddeler ile etkili bir formülden oluşturulan travazol deri kremi ciltteki mantar ve bakteri rahatsızlıklarında kullanılmakta olup uçuk, suçiçeği gibi virüs kaynaklı cilt rahatsızlıklarında kullanılmamaktadır. Derinin yüzeysel tabakalarındaki mantar ve bakteriyel kaynaklı rahatsızlıklar, tahriş ve ağrıların giderilmesinde etkili bir ilaçtır. Halk arasında mantar ilacı olarak bilinmekte olup ülkemizde ruhsat sahibi Bilim İlaç Sanayi firmasıdır.

 

 

 

Travazol Krem Ne İçin Kullanılır?

 

Halk arasında mantar kremi olarak bilinen bu ilaç anlattığımız özellikleri ile dermatologlar tarafından sıkça reçete edilen bir ilaçtır. Sıklıkla reçete edilmesinin sebebi elbette etkili bir tedavi sağlaması ve şikâyetleri kullanımın başlamasına takiben azaltması sağlamaktadır. İlacın önemli özelliklerinden biri olan kullanımın başlaması ile iyileşmenin başlamasına rağmen ilaç kullanımı bırakılmamalı ve 2 hafta süre ile devam edilmelidir. Ancak doktor aksini iddia etmediği sürece ilaç 14 günü aşan süre ile aralıksız olarak kullanılmamalıdır.

 • Mantar başta olmak üzere birçok cilt hastalığı tedavisinde kullanılmakta olan krem dermatologlar tarafından sıklıkla reçete edilen bir ilaçtır. Beliren cilt hastalıklarının sebebi olan mantar veya bakterilerin cilt üzerinde çoğalmasını engeller ve var olanları öldürerek aktivitelerini sonlandırır ve cildi tedavi eder. Kimyasal etkilere maruz kalan ciltte oluşan yanma, ağrı, tahriş ve kızarıklık tedavisinde sıklıkla kullanılır. Mantara maruz kalan ciltte oluşan kaşıntıları giderir. Mantar enfeksiyonu sonucu gelişen kaşıntılı ve iltihaplı cilt problemlerinde sürülmesini takiben iltihap oluşumunu azaltır ve kaşıntıyı giderir. Sürekli kullanımı ile iltihaplı bölgenin iyileşmesini sağlar. Enfeksiyonlu bölgelerde yeni bakteri oluşumunu önler ve mevcut bakterileri öldürerek etkisiz hale getirir.
 • Bu cilt ürünü her türlü mantar enfeksiyonuna karşı vücudun hemen hemen her bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir. El, ayak ve tırnak mantarları, genital bölge mantar enfeksiyonları ve vücudun herhangi bir yerinde haricen kullanıma uygundur.
 • Gerek bebek gerekse yetişkinlerde oluşan pişiklerde uygulanmasını takiben kısa sürede iyileşme sağlamaktadır. Ancak krem uygulaması yapılan pişik bölgenin hava alması sağlanmalı hava ile teması tamamen kesilmemelidir. Bebeklerde güvenle kullanılabilen herhangi bir olumsuz içeriğe sahip olmayan bir ilaçtır.
 • Genital bölge kaşıntıları kadın erkek herkesin başına gelebilen tatsız durumlardır. Böyle durumlarda kaşıntılı bölgeye krem uygulaması yapılarak iç çamaşırının sık değiştirilip temiz tutulması da tedavide oldukça etki sağlayarak iyileşme sürecini kısaltacaktır.
 • Ayaklarımızda gerek kullandığımız ayakkabı ve materyallerine bağlı, gerekse uzun süre ayakta ve kapalı terlemeye sebep olan ayakkabılar kullanılması sonucunda mantarlar oluşmaktadır. Terleme ve kaşıntının yanında kötü kokulara da sebep olan ayak mantarı enfeksiyonlarının tedavisinde oldukça etkili bir krem olan Travazol kısa sürede olumlu sonuçlar almanız sağlayacaktır. Ayaklara yapılacak krem uygulaması öncesi etkili bir temizlik ve kurulama sonrasında krem uygulanarak cilde yedirilir ve bir süre açık bırakılarak hava alması sağlanır.
 • Yüzde ve vücutta oluşan büyük iltihaplı sivilcelerin halk arasında çıban olarak adlandırılan aknelerin kurumasını ve iyileşmesini sağlar.
 • Vücutta oluşan kızarıklık, şişme ve kaşıntı gibi problemlere yol açan egzamanın tedavisinde etkilidir. Egzamaya neden olan sebepler kesin olarak bilinmeyip daha çok kalıtsal olduğu düşünülmektedir ve kesin bir tedavisi bulunmamasına rağmen  iyileşme sürecinde önemli katkı sağlamaktadır.
 • Eller ve ayaklarda parmak aralarında, kasık bölgesi, koltuk altı, meme altı, genital bölge ve testis derisi üzerinde oluşan kızarıklık ve kabuklanma ile gelişen ayrıca bulaşıcı olan eritrazma tedavisinde dermatologlar tarafından sıkça reçete edilmektedir.
 • Hemoroit tedavilerinde de kullanılır mı diye merak eden birçok kişi için şunu söylemek gerekir ki hemoroit tamamıyla tedavi gerektiren bir rahatsızlık olup krem tedavisi için doktor kontrolü olmadan kullanmanız doğru olmayacaktır.
 • Diğer deri kremleri gibi tüm yüze uygulama yapılabilir mi sorusuna gelirsek tüm yüze uygulama yapılması uygun değildir. Ayrıca krem kortizon içerdiğinden belirtilen kullanım süresi dışına çıkılmamalıdır. Kortizon içeriği uzun süreli kullanımda farklı istenmeyen etkiler yaratabilir.

 

 

 

Travazol Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

 

-Doktorunuzun reçete ettiği şekle göre günde 2 defa kullanıma uygundur. Kullanmadan önce uygulanacak bölgenin temizlenmesi ve kurulanması gerekir. Kurulamanın ardından nohut büyüklüğünde bir parça krem problemli cilt bölgesine uygulanır ve ovularak cilt tarafından emilimi sağlanır. Uygulama yapılan bölgenin bir müddet hava alması sağlandıktan sonra temiz giysiler giyilmeli ve bölge olabildiğince temiz tutulmaya devam edilmelidir. Hiçbir zaman uygulama yapılan sorunlu cilt bölgesinin hava ile teması tamamen kesilmemelidir. Bunun içinde olabildiğince bol ve pamuklu giysi ve iç çamaşırı kullanımı yerinde olacaktır.

-Krem uygulanmasını takiben iyileşme etkileri görülebileceğinden ilaç tedavisi sonlandırılmamalı ve 2 hafta süre ile uygulamaya devam edilmeli tedavi yarım bırakılmamalıdır. Aksi halde tam iyileşme olmadan kesilen tedavi süreci ardından rahatsızlık yineleme ihtimali artar. Mantar ve bakteriyel enfeksiyonların sebep olduğu cilt rahatsızlıklarında kullanılan Bu kremi kulaktan dolma bilgiler ile genel bir cilt kremi olarak algılayarak uçuk ve suçiçeği gibi virüs kaynaklı cilt problemlerinde kullanarak bir iyileşmeye beklemek haliyle yerinde bir davranış olmayacaktır. Çünkü kremin virüsler üzerinde tedavi edici bir özelliği bulunmamaktadır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktor bilgisi haricinde kullanılmamalıdır.

-Her ilaç kullanımında olduğu gibi öncelikli olan doktor muayenesi ve reçeteli olarak ilaç kullanımı ve  ilaç prospektüsü bilgilerine uygun hareket edilmesidir.

 

 

 

 

Travazol Krem’in Yan Etkileri Var Mıdır?

 

Yazımın başlarında özellikle bahsettiğimiz ilacın etken maddelerini listelediğimiz başlık altındaki maddelerden herhangi birine ya da birkaçına karşı özellikle bir alerjiniz varsa ilacı kullanmayınız. Etken maddelere karşı alerjik reaksiyon dışında biline herhangi bir yan etkisi olmayan travazolu bu alerjileriniz bilmeden kullanmış ve şiddetli karın ağrısı, dudaklarda ve yüzde şişme, nefes alırken zorlanma gibi belirtiler hissetmeniz halinde derhal doktorunuza başvurunuz.

Bu ilaç hamilelik kategorisi C dir, yani hamile anne adayları ve hamile kalmayı planlayan kadınların bu kremi kullanması uygun değildir. Emzirme dönemindeki annelerde kullanımı genel olarak tavsiye edilmez ancak doktor önerisi ve reçeteli olarak kullanılabilir.

 

 

 

Travazol Krem’ e Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

 

Bu kremi doktor muayeneniz ardından doktorunuzun size reçete etmesi ile eczanelerden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Reçetesiz de satılabilen ilacın doktor muayenesi ve reçetesi olmadan kullanımı tavsiye edilmemektedir. Güncel eczane perakende satış fiyatı KDV hariç 23,10 TL olup KDV dahil fiyatı ise 24,70TL dir.

İlginizi Çekebilir: En İyi Yara ve Yanık Kremi Nedir?

 

 

Bu Kremin Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

Eş değer özellikli olan ürünleri bilip buna göre hareket etmenizde fayda var. Aşağıda sayacağımız muadilleri ile de yakın sonuçlar alırsınız. Yalnız tam aynı etkiler olmayabilir. İşte muadilleri;

 • Mantazol krem 15 gramlık
 • 15 gramlık troderm
 • Trocort krem
 • Travocort krem
 • Troderm krem
 • Albacort krem (15 gram)
 • Izosol krem
 • Fungoıd krem
 • Oly Plus
 • Tınagen krem

 

 

 

Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

 

Saklama koşulları doğru olmadığında ilaç özelliğini kaybedebiliyor. Bunun için yapılması gereken doğru şekilde muhafaza etmek olacaktır. Çocukların bulup da ellerine kollarına sürmeyeceği bir noktaya konulmalıdır. Bunun yanında kendi ambalajında tutulmalıdır. Ayrıca son kullanma tarihi geçtikten sonra atılmalıdır. Saklama yaptığınız ortamın sıcaklığı da 25 derece olmalıdır.

İlginizi Çekebilir: En İyi Sivilce Kremi ve İsmi

 

 

En Fazla Sorular Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ilaç kortizon içeriyor mu?

Cevap 1: Evet bu ilaç kortizon içermektedir.

Soru 2: Yüzümde sivilceler var bunları da geçirir mi?

Cevap 2: Sivilceleri kurutup sonlandırdığı gözlemlenmiştir. Bundan dolayı da kullanabilirsiniz.

Soru 3: Yüzümde bu kremi kullanabilir miyim,herhangi bir sorun oluşturur mu?

Cevap 3: Yüzde bulunan cilt lekeleri,sivilce,egzama,kaşıntı ve tahriş gibi durumlarda yüzünüze sürtebilirsiniz son derece güvenlidir.

Soru 4: Cildim de lekeler var bunları geçirir mi?

Cevap 4: Deriyi yenileme özelliği olduğu için ciltte bulunan lekeleri kısa sürede geçirmektedir. Ciltte bulunan birçok leke için kullanabilirsiniz.

Soru 5: Hamile ve emziren bayanlar kullanabilir mi?

Cevap 5: Kesinlikle kullanmamalıdırlar, sadece doktor önerisi olursa kullanabilirler.

Soru 6: Bu kremi vajinamın iç kısmına sürebilir miyim?

Cevap 6: Hekimlerin birçoğu bu ürünü vajinanın iç kısmında oluşan mantar ve kaşıntı için reçete etmektedirler. Vajina da oluşan sorunlar için çok etkili bir üründür.

Soru 7: Vajinaya bu krem nasıl sürülmelidir?

Cevap 7: Bu ürün vajina iyice temizlenip kurutulduktan sonra az miktarda hafif hafi sürülmelidir. Günde iki defa uygulanması yeterli olacaktır.

 

 

 

Travazol Krem Kullananların Yorumu Nedir?

 

Gerek halk arasında kullanıcı yorum ve tavsiyeleri gerekse sosyal medya ortamında yapılan kullanıcı yorumlarından görülmektedir ki tüm kullanıcıları memnun olmanın yanı sıra çevresine de kremin tedavi edici özelliklerini paylaşmaktadırlar. Kremin etkili bir pişik tedavisinden, kadınlar arasında genital bölge kaşıntısında kısa zamanda olumlu sonuçlar alındığından, iltihaplı sivilce tedavilerindeki olumlu sonuçlarından, el ve ayalarda kaşıntılı mantar enfeksiyonları ile mücadele eden ve iyileştiren özelliklerinden ayrıca deride döküntülü ve kaşıntı yapan problemleri giderdiğinde sıkça bahsedilmektedir.

Yukarıda gerek içerik bilgileri, gerek kullanım alanları ve yan etkileri ile birlikte kullanıcı yorumlarından bahsettiğimiz travazol krem kısaca cilt üzerindeki mantar ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı kullanılan tedavi edici bir ilaçtır. Ancak her ilaç kullanımı için çokça yapmadığımız ilaç prospektüslerini okumayı bir alışkanlık haline getirerek her zaman en doğru içerik bilgisine ilaç prospektüsünden ulaşacağımızı unutmamalıyız.  Doktor muayenesi olmadan tavsiyeler üzerine kullanacağınız yanlış bir ilacın sağlığınızı düzeltmek yerine mevcut sağlık problemleriniz üzerine daha farklı sağlık problemlerini ekleyebileceği ihtimalini göz ardı etmeyiniz. Unutulmamalıdır ki sağlık her şeyden önemlidir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?