Fito Krem Hakkında Tüm Kafanıza Takılan Soruları Cevaplıyoruz | Kızlara Moda

Fito Krem Hakkında Tüm Kafanıza Takılan Soruları Cevaplıyoruz

Fito Krem Hakkında Tüm Kafanıza Takılan Soruları Cevaplıyoruz

Cildimiz pek çoğumuz için önemlidir. Özellikle son yıllarda kadınlar kadar erkeklerde cilt bakımına önem göstermektedirler. Ancak bazı süreçlerde her ne kadar bakım yaparsak yapalım cildimiz ile sorun yaşamak kaçınılmazdır. Ya da güneşe çıktığımızda cilt hassasiyetimiz olabilir. Ufak tefek ev kazalarında cildimiz üzerinde yara açılabilir. İşte bu aşamada Fito krem her evde bulunması gereken kremlerden biridir. Fito  içerisindeki özellikleri bakımından cilt üzerinde uygulanan yüzeysel içerikli bir krem türüdür. Cildimiz üzerinde açılan yaralar ne kadar minik çaplı olursa olsun mutlaka temizlenmeli ve yarayı hızlı bir şekilde iyileştirecek olan bir krem ile bakımı yapılmalıdır. Yara ne  kadar küçük olursa olsun her zaman enfeksiyon riski taşımaktadır. Bu ilaç içeriğindeki maddeler nedeni ile yara üzerinde bakteri oluşmasını engelleyen bir yapıya sahiptir. Krem, yara ve yanıklarda, güneş hassasiyeti nedeni ile oluşmuş kızarıklıklar da, ağda sonrası gelişen hassasiyet sorunları gibi pek çok cilt sorunlarında kullanılabilen çok amaçlı bir kremdir.

 

 

 

Fito Krem Nedir,Nasıl Bir Şeydir? 

 

Fito krem nedir diye soruyorsanız kısaca şöyle tabir edebiliriz, cilt üzerinde oluşan yaralar için kullanılan bir kremdir. Bir diğer önemli kullanım alanı ise yanıklar içindir. Yanık oluştuğunda kısa bir zaman dilimi içerisinde etkinsi gösteren bir kremdir. İçerisinde bulunan hücre yenileyici maddeler sayesinde yara ve yanıklarda oldukça etkilidir. Zaman zaman vücudumuzda oluşan yaralar zorlayıcı olabiliyor. Bu süreçte tekrarlayan bir yara oluşumu can sıkıcı bir sürece doğru gidebiliyor. Bu cilt ürünü zorlu yanık ve yaralanmalarda ilk akla gelen ve kullanıldığında güzel sonuçlar veren bir kremdir. Bu nedenle sık sık yara ve yanık için tercih edilmektedir. Bu cilt ürünü kolay bir kullanıma sahip bir tüp içerisinde satışa sunulmaktadır. 40 gramlık bir miktarı olan krem aynı zamanda nemlendirme özelliği sayesinde hem yaraların iyileşmesinde hem de cilt nemlenmesin de etkili olmaktadır.

 

 

 

Fito Kremin Kullanım Alanları Nelerdir?

 

Fito krem cilt üzerinde kullanılmaktadır. Dozunda kullanılması da önemli bir detaydır. Antiseptik bir içeriğe sahip olması nedeni ile rahatlıkla bakterileri yok eden bir özelliğe sahiptir. Fito krem yaralarda ve yanıklarda ilk akla gelen krem olmasının yanında, çatlak tedavisinde de sık sık tercih edilen ve hastalara hekim tarafından reçete edilen bir kremdir. Çoğu zaman cilt bakımı için kozmetik ürün kullanılmaktadır. Kozmetik ürünlerin içerisinde bulunan kimyasal maddeler pek çok kişinin cilt yapısında hasara neden olabiliyor. Bu hasar neticesinde cilt üzerinde kızarıklar, dökülmeler ve tahriş gibi olumsuzluklar baş gösterebiliyor. Bu süreçte de kozmetik ürünler nedeni ile yaşanan olumsuzluklarda da son derece etkili bir tedavi edici özellikte olduğu için kullanılıyor. Özellikle alerjik sorunları olan kişiler için birebir olan bir özellik içeren krem, alerji nedeni ile olan kaşıntı ve lezyonlarda da kullanılan bir özelliktedir. Bu krem;

 • Yaralar ve yanıklarda
 • Yatalak hastaların yaralarında
 • Soğuk havaya bağlı tahrişlerde
 • Alerjik reaksiyonlarda
 • Ameliyat sonrası yaraların tedavisinde
 • Ağda sonrası gelişen hassasiyet sorunlarında
 • Sivilce ve akne izlerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

 

 

 

Fito Kremin Bileşenleri(İçeriği) Nelerdir?

 

Krem son derece zengin bir içeriğe sahiptir. İçerisinde triticum vulgare sulu extresi, fenoksietanol, etilenglikol, sarbitol bulunmaktadır. Bu maddelerin içerikleri ise tam anlamı ile antiseptik özelliktedir. Kreme hoş koku veren ise lavanta ve koriander içerikleridir. Özellikle ilacın daha kolay kullanılması ve kötü koku hissiyatını olumlu bir yöne çekmesi nedeni ile lavanta ve koriandar esanslarının kalıcılığına dikkat edilmiştir. Pek çok yara ve yanık kremi kullanıldığında itici bir koku hissiyatı yaşattığı için kullanımında sıkıntılar olabilmektedir. Ancak bu karışım bu özelliği sayesinde son derece rahat bir kullanıma sahiptir.

 

 

 

Fito Kremin Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

 

Fito krem her yara ve yanık için uygun bir içeriğe sahip olan kremlerden biridir. Ancak kremi kullanmadan önce kullanım özellikleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmak gerekiyor. Yara ve yanıklarda hekimin öngördüğü miktarda hassas bir masaj tekniği ile yara İkinci üzerinde baskı uygulamadan kullanılabilmektedir. Derin ve büyük yaralarda hekiminde kontrolü altında diğer kremler ile karıştırılarak da kullanılabilir. Kullanım esnasında yara iyice temizlenmeli ve bir aparat yardımı ile krem yara üzerine sürülmelidir. İkinci kullanım gerektiğinde ise  su yardımı ile temizlenerek yeniden ilaç yara üzerine dairesel hareketler ile kullanılabilmektedir. Yüz bölgesi dahil olmak üzere tüm cilt için kullanılabilmektedir. Yara iyileştirici ve hücre yenileyici özelliği sayesinde kısa sürede etkisini gösteren bir kremdir. Kremin kullanım sürecinde;

 • Hamileler ilacı kullanmak istediklerinde mutlaka doktora danışmalıdırlar.
 • Küçük çocukların kullanımı içinde doktor onayı önemli olacaktır.
 • Diğer ilaçlar ile etkileşimi konusunda yine doktor önerisi mutlaka dikkate alınmalıdır.
 • Alerjik bünyelerde kullanımı ise hekimin önerisi dahilinde olmalıdır.
 • Ürünün sersemleştirici bir etkisi olmadığı için araç ve makine kullanımı konusunda herhangi bir sakınca görülmediği prospektüsünde dile getirilmiştir.
 • Yaşlı ve çocuklarda ilaç kullanılmadan önce mutlaka hekimden bilgi alınmalıdır.

 

 

 

Fito Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

 

İnsan sağlığı üzerinde ciddi bir yan etkisi belirtilmemiştir. Ancak her bünye ilaçlara farklı tepkiler vereceğinden mutlaka hekim kontrolünde krem kullanılmalı ya da eczacıdan ilacın içeriği ve detayları ile ilgili bilgi edinilmelidir. Bu cilt  ürününün karaciğer ve böbrekler üzerinde bilinen bir olumsuz etkisi yoktur. Ancak kullanıldıktan sonra buna dair izlenimler gelişirse mutlaka hekime danışılmalıdır. Nefes almada güçlük, ağız ve dil bölgesinde şişme, gözlerde kaşıntı ve sulanma ve ya daha farklı bir olumsuzluk gelişirse mutlaka doktora gidilmelidir. Bazı hassas ciltler üzerinde tahriş oluşturabileceğinden kullanırken doz ayarlamasına mutlaka dikkat edilmelidir. Cilt ilacı her ne kadar eczaneden reçetesiz alınabilir özellikteki ilaçlardan olsa da herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmamak için doktor kontrolünde kullanılmalı ya da ilaç konusunda eczaneden detaylı bildi edinilmelidir. Ayrıca ilacın kullanım dozunda aşım olduğu takdirde ilaç cilt üzerinde tahrişe neden olabilmektedir. Böyle bir sorun yaşandığında ilacın kullanımına ara verilmelidir. İlaç cilt üzerine sürüldüğüne yeterli dozdan sonra tekrar kullanımı yapılmamalıdır. Bu krem kullanılırken mutlaka doz ayarlaması yapılmalıdır. Unutulan doz nedeni ile üst üste kesinlikle bu ilaç kullanılmamalıdır. Tahriş edici etkisi ile cilt üzerinde lezyona sebebiyet verebilmektedir.

 

 

 

Fito Kremin Muadilleri(Eşdeğerleri) Var Mıdır?

 

Her ilaçta ve krem türlerinde olduğu gibi bu ilacında muadili olabilecek kremler söz konusudur. Ancak muadilini de kullanırken dikkatli olmak cilt sağlığınız ve genel sağlığınız için oldukça önemli bir durumdur. Muadilini de kullanmadan önce mutlaka hekiminizden yardım istemeyi unutmayınız. Eşdeğerler ilaçları ise şöyle;

-Hametan krem

-Madecassol

-Expigment krem

-Contractubex jel

Ne Kadara Satılmaktadır?

 

Fito krem fiyatı 19.33 TL’den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında herhangi bir yerde bulmanız mümkün değildir. Fiyat konusunda yüksek satan yerler olabilmektedir, bu yerlerde alım yapmayınız. 19.33’den satılan 40 gramlık dır.

İlginizi Çekebilir: En İyi Sivilce Kremleri ve İsimleri

 

 

Nasıl Saklanmalıdır?

 

Saklama koşulları da son derece önemlidir. Özellikle çocukların girip çıkmadığı yerlerde muhafaza edilmelidir. Bunun yanında son kullanma tarihleri önemlidir. Son kullanma tarihi geçen ürünleri kullanmadan atmalısınız. Kendi ambalajında muhafaza edilmelidir. Oda sıcaklığında yani 25 derecede saklanmalıdır.

 

 

 

Bu İlaç Hakkında En Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Yüze sürebilir miyim, herhangi bir sorun olur mu?

Cevap 1: Vücudumuzun birçok noktasında kullanılan bu ürün yüze de sürülebilir.

Soru 2: Cilt gözeneklerim çok açık ve belirgin bunları da geçirir mi?

Cevap 2: Kullandığında göreceksiniz gözenekleri daraltacak ve güzel bir cilt görünümü sağlayacaktır.

Soru 3: Sivilcelerim içinde kullansam etkili olur mu?

Cevap 3: Bu sorunun cevabı evettir. Sivilceler içinde çok fayda sağlamaktadır.

Soru 4: Hamile ve emziren bayanlar kullanabilir mi?

Cevap 4: Bu iki grup riskli olduğu için bunun kararınızı hekiminiz verecektir. Yani hekim tavsiyesine göre kullanılmalıdır.

Soru 5: Egzamam var bunun için kullansam fayda sağlar mı?

Cevap 5: Egzama için direk kullanabilecek bir ürün değildir ama kullanan birçok kişide fayda görmüştür.

 

İlginizi Çekebilir: En İyi Cilt Leke Kremleri

 

 

Fito Krem Kullananların Yorumları Nelerdir?

 

Fito krem kullananlar yara ve yanıklarda oldukça etkili bir içeriğe sahip olduğu için kullanıcıları tarafından da tecrübeleri aşağıdaki içerikte aktarılmıştır. İşte gelen yorumlar;

Salih diyor ki: Bu ilacı cildimde oluşan alerjik kaşıntılar için kullandım. Çok kısa bir süre içinde sonuç aldım. Ayrıca içeriğindeki nemlendirme özelliği ile tenimin yumuşacık olduğunu hissettim.

Fatma diyor ki: Cildim de sık sık çıkan akneler nedeni ile doktorum bu ürünü tavsiye etti. Bugüne kadar pek çok krem denemiş olduğum için bu kremde işe yaramaz diye düşünmüştüm. Ancak fito kremi kullandıktan birkaç gün sonra akne izlerim de belirgin bir değişme oldu. Doktor kontrolünde hala kullanmaya devam ediyorum.

Perihan anlatıyor: Küçük bir ev kazası sonucunda ayağımı yaktım. Hemen doktora giderek tedavi edilmesini sağladım. Ancak yanık ayağımda iz bırakacak derecedeydi. Doktorum reçete ederek kullanım şekli konusunda da beni bilgilendirdi. Düzenli olarak ve doz ayarına da dikkat ederek düzenli kullandım. Şu anda ayağımda her hangi bir iz kalmadı. Gerçekten hem içeriği hem de hoş kokusu ile çok özel bir krem olduğunu düşünüyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

28 yorum

 1. Merhabalar, kızartma yaparken büyük sıcak bir yağ kütlesi kolumu 2. Derece yaktı. Kullanmaya devam etsem iz kalır mi? Birde yüzümde yıllardır geçmeyen lekeler var onlara nasıl etki eder? Ayrıca nasıl kullanmam gerekiyor

 2. Ben cildime expigment kullandım cildim soyuldu ancak altında kızarık kaldı leke gibi.. şuan hametan pomad kullanıyorum ancak hala kızarık ve leke duruyor fito krem iyi gelir mi ve fito jel ile arasında ki fark ne acil cevap lutfennnn

 3. Expigment kullandım soyuldu ve altı kızarık leke kaldı fito mu iyi gelir yoksa contractubex jel mi lütfen acil yardım

 4. Cildim karma arkadaşlarım önerdi akşamları 3 günde bir uygula cildin gerginleşir ve pürüzsüz olur dediler gerçekten böyle yapabilir miyim?

 5. Yüzümde çarpma sonucu küçük bir yara oluştu . Yara iyilesti bu kremi kullandım . Ama o pembelik henüz geçmedi . Kullanmaya devam etmeli miyim ? Kırmızılık geçer mi

  • Ayni dediğiniz gibi bende de çarpma sonucu bir yara oluştu . Yara iyilesti ama neredeyse bir ay oldu o kırmızılık geçmedi . Acaba dedim kremi her gün sürüyorum ondan mı geçmedi . Birakmalimiyim kendi kendine toparlar mi Krem den dolayı mı kirmizilik geçmiyor tahriş mi yapıyor anlayamadım siz ne yaptınız sonuc aldınız mı ?

 6. Merhaba ben fito kremi yüzümde olan güneş,sivilce ve yanık lekeleri için aldım acaba yüzüme gunde kac kez kac saat arayla uygulamam lazım yüzümde kac saat durması daha uygun olur ve kac hafta sonra etkisini gösterir teşekkürler

  • Merhabalar günde 2 kez 8 saat aralıklarla sürün yüzünüzde 1.5 saat kadar durması yeterli olur. 4 hafta sonra etkisini gösterir. ACİL ŞİFALAR DİLERİZ.

 7. Merhaba ben yüzümde olan yanik,sivilce ve güneş lekeleri için fito krem aldım acaba gunde kac defa kullanmam lazım yüzümde kac saat durması uygun olur ve kac haftadan sonra etkisini görürüm ayriaten fito krem surdukten sonra yüzüme aloe vera veya kantaron yagi uygulasam bir sıkıntı çıkarırmı?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?