İmex Krem Sivilceler de Etkili Mi,Kullananlar Ne Diyor? | Kızlara Moda

İmex Krem Sivilceler de Etkili Mi,Kullananlar Ne Diyor?

İmex Krem Sivilceler de Etkili Mi,Kullananlar Ne Diyor?

İnsanlar ciltlerinde meydana gelen sorunların çözümünde birçok alternatif yönteme başvururlar. Bunlar arasında doğal yöntemler ve farklı ilaçlar bulunur. Bazen ne yapılırsa yapılsın, cildi temiz tutmak da dahil, cilt üzerinde bulunan sorunların giderilmesinde etkili olmaz. Özellikle sivilce sorununda bu çok büyük bir dert olarak devam eder. Sivilceler geçirilmesi en zor cilt problemleri arasındadır. Bunun için çoğunlukla medikal çözümlere ihtiyaç duyulur. Bu da düzenli olarak ilaç kullanımı demektir. Sivilce ilaçlarının kullanımı doktor gözetiminde olmalıdır. Sivilcelerin ortaya çıkma nedeni her insana göre farklılık gösterebilir. Bu sivilce ilaçlarından biri olan imex krem ise oldukça ünlü bir ilaçtır. İlacın sivilceler üzerinde etkili olduğu birçok insan tarafından onaylanmıştır. Bu nedenle doktorların da tedavi sürecinde oldukça fazla kullandığı ilaçlardan biridir.

 

 

 

İmex Krem Nedir, Nasıl Bir İlaçtır?

 

İmex krem içeriğindeki maddeler ile sivilcelerin geçirilmesine yardımcı olur. Bu krem ciltte sivilce sorununa yol açan yağ birikimini dengelemeye ve cildi temizlemeye yarar. İlacın içerisinde antibiyotik etki gösteren madde bulunur. Bu madde ise bakterilerin giderilmesi konusunda işe yarar. Kullanıldığı süre içerisinde cilt üzerinde yer alan sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur. Krem renginden dolayı fondöten ve pudra gibi bir görünümdedir. Diğer kremlere oranla ten rengine daha yakındır. Bu nedenle gündüz de rahatlıkla kullanılabilen kremler arasındadır. Ancak gündüz kullanımına ancak doktor karar verebilir. İlaç 20, 50 veya 100 gram merhem içeren alüminyum tüplerde ve karton kutusunda satılır.

 

 

 

İmex Krem Hangi Durumlarda Fayda Sağlar?

 

Bu ilaç cilt üzerinde yaşayan ve cilt sağlığını olumsuz etkileyen bakterileri öldürür. Bu nedenle akne tedavisinde ve özellikle iltihaplı sivilceler de işe yarar. Kıl köklerinde biriken ve sivilce yapan bakteriler krem kullanımında üremeyi sonlandırdıkları için yeni sivilce oluşumu beklenmez.

 

 

Etkin ve Yardımcı Maddesi Nelerdir?

 

İlacın her 1 gramında 30 mg tetrasiklin hidroklorür bulunur. Yardımcı maddeler ise demir oksid (kırmızı boya), orta zincirli trigliserid, beyaz vazelin, titanium (IV), demir oksid (kahverengi boya) yardımcı maddeler arasındadır.

 

 

 

İmex Krem Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Kremin uygulanacağı bölge öncelikle güzelce temizlenmelidir. Ilık su kullanılması temizlik için daha avantajlı olur. Daha sonra parmak ucuna alınan bir parça krem hafifçe masaj yapılarak sivilceli bölge üzerine sürülür. Eğer uygulama yapılacak alan büyük ise alanın bir parça gazlı bez ile kapatılması mümkündür. Hekim tavsiyesi doğrultusunda günde 1 ve 3 kez arasında kullanıma uygundur.

Hamilelik ve Emzirme Sırasında Kullanımı

Gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanıma yönelik kesin bir veri olmamasına rağmen hekim kontrolünde kullanılması tavsiye edilir. Ancak gebelik döneminde kullanımında deri üzerinde kesik, çizik, yara gibi yapısal bir bozukluk olmamasına dikkat edilmesi tavsiye edilir. Emzirme döneminde ise anneni ilaca ihtiyacı ve anne sütüne bebeği ihtiyacı gözetilerek karar verilir. Bu şekilde verilen kararın sonrasında annenin emzirmeye devam edip etmeyeceği de ortaya çıkar.

Araç ve Makine Kullanımı

Araç ve makine kullanımı ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmaz.

Çocuklarda Kullanımı

Çocuklarda kullanımına yönelik bir çalışma mevcut değildir.

Yaşlılarda Kullanımı

Yaşlılarda kullanımı ile ilgili herhangi bir klinik çalışma yoktur.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Durumunda

Böbrek ve karaciğer yetmezliği durumunda kullanımı ile ilgili yeterli araştırma ve veri bulunmaz.

 

 

 

Bu İlaç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

İmex merhem kullanımında dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunur.

 1. Bu ilacın etken maddelerine karşı duyarlılığı olanlar bu ilacı kesinlikle kullanmamalıdır. Yardımcı maddeler de bu konuda dikkatle incelenmesi gereken hususlar arasındadır.
 2. Tedavinin etkisini artırmak için sivilceli bölgenin düzenli olarak yıkanması ve temiz tutulması önem taşır.
 3. Sivilcelerin üzerine sürüldüğü zaman aynı zamanda kapatıcı bir etki de gösterir. Özellikle tedavi süresi içerisinde pudra gibi gözenek kapatıcı ürünlerin kullanılmasından kaçılması tavsiye edilir.
 4. İltihaplı sivilceler sıkılmamalıdır. Siyah noktaların temizlenmesinde sorun yoktur.
 5. İlacın burun mukozası, ağız ve göz ile temas etmesi sakıncalıdır. Böyle bir durum oluşması halinde bölgenin bol su ile yıkanması tavsiye edilir. Beklenmeyen bir etki görüldüğü takdirde ise doktordan yardım alınabilir.
 6. İlaç kullanımı sırasında cilt üzerinde oluşabilecek sarı lekeler sabunlu su ile yıkandıkları takdirde çıkarlar.
 7. İlacın kullanımı sırasında yoğun bir şekilde gün ışığına maruz kalmak siyah lekelerin oluşmasına yol açabilir.
 8. Cildin yıpranmasına neden olacak kozmetik ürünlerden, sabunlardan, şampuanlardan kaçınılması tavsiye edilir.
 9. Bu ilacın kullanımı sırasında yan etkilerin oluşması durumunda doktor ile iletişime geçmek gerekir.

İlginizi Çekebilir: En Etkili Sivilce Kremleri

 

 

İmex Krem’in Yan Etkileri Nelerdir?

 

İmex sivilce kremi  yan etkileri arasında kızarıklık, ciltte ağrı, derinin renginde açılma, kuruluk, kaşıntı, yanma gibi durumlar bulunur. Bunlar hafif yan etkilerdir. Çok rahatsız edici olmaları durumunda bir hekim tarafından incelenmesi istenebilir. Ancak yan etkiler ağız ve gırtlakta şişlik, soluk borusunda tıkanma gibi daha önemli durumlara yol açmışsa bu durumda kişinin sağlık kuruluşlarından yardım alması şarttır. Bu tip durumlar tıbben alerji şoku olarak adlandırılan durumlardır.

 

 

 

İmex Krem Fiyatı Ne Kadardır?

 

 • IMEX 20 gr merhem  fiyatı 40.04 TL’dir.
 • IMEX 50 gr merhem fiyatı 90.44 TL’dir.
 • IMEX 100 gr merhem fiyatı 176.86 TL’dir.

 

Bu İlacın Muadilleri(Eş değerleri) Nelerdir?

 

-ACNEDUR 20 gr merhem

-AKNESILEX 30 mg/G merhem

-NOACNE %3 20 gr merhem

 

 

 

İmex Krem Saklama Koşulları

 

İlaç 25 dereceyi geçmeyen oda sıcaklığında ve ambalajında saklanmalıdır. Çocukların erişemeyeceği bir alanda saklanması gerekir. İlaç son kullanma tarihine kadar güvenle kullanılabilir. Bu sürenin sonunda uygun şekilde imha edilmesi gerekir.

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu kremi sivilcelerimin üzerine doğrudan uygulayabilir miyim?

Cevap 1: Evet, krem sivilcelerin üzerine doğrudan uygulanabilir.

Soru 2: Krem yüzümde yanma yaptı, ne yapabilirim?

Cevap 2: Kremi veren doktorunuz ile iletişime geçin.

Soru 3: Kremin etkileri ne kadar sürede ortaya çıkar?

Cevap 3: Bazı kişiler iki hafta içerisinde kremin etkilerini gördüklerini, bazıları ise daha uzun sürede kremin tam olarak işe yaradığını söyler. Bu konuda en iyisi gözlemleyerek karar vermektir. Ancak kremin kullanımı sırasında herhangi bir değişikliğin olmadığı durumlarda kontrole gitmekte fayda vardır.

Soru 4: Bu krem reçeteli olarak mı satılır?

Cevap 4: Bütün ilaçlar gibi bu krem de reçeteli olarak satılır. Ancak eczaneden reçetesiz olarak da satın almak mümkündür.

Soru 5: Krem cildimde renk değişikliğine yol açtı, ne yapabilirim?

Cevap 5: Cildinizi yıkadığınız zaman bu renk değişiklikleri de ortadan kalkacaktır. İlacın renginden dolayı bu renk değişiklikleri meydana gelir.

 

 

İmex Krem Kullananların Tecrübeleri ve Yaşadıkları

 

 • Bu krem sayesinde üç haftada sivilcelerim de azalma meydana geldi. Artık yok denecek kadar azlar.
 • Sivilcelerim bu ilaç ile geçti ama çok fazla sayıda siyah nokta oluşumu meydana geldi.
 • İlaç yüzümde aşırı derecede kaşıntı yaptı ve bırakmak zorunda kaldım.
 • Sivilcelerim yüzünden insan içine çıkamıyordum. Dört hafta sonra sivilcelerim de gözle görünür azalma oldu, bir süre sonunda tamamen geçti. Şimdi tek tük çıkıyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Merhaba. Ben de bir tane sivilce var ama oynadım maalesef ve kabuğunu yoldugum için
  “yara gibi ❗” . Bu durumda da imex kullanabilir miyim ? Şimdiden teşekkür ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?