Madecassol Krem Hakkında Neleri Merak Ediyorsanız İşte Cevapları | Kızlara Moda

Madecassol Krem Hakkında Neleri Merak Ediyorsanız İşte Cevapları

Madecassol Krem Hakkında Neleri Merak Ediyorsanız İşte Cevapları

Madecassol bir cilt merhemidir. Ciltte oluşan birinci ve ikinci derece yanıklarda, yaralanmalarda, yatalak hastaların vücutlarında oluşan yaraların tedavisi gibi birçok cilt probleminde tedavi edici cildi yenileyici özelliği bulunmaktadır. Tedavi amaçlı kullanılan dermatolojik bir ilaç olan krem hücre yenileyici ve bakım yapan özelliği ile kozmetik ürünlerin de yerine kullanılabilen sağlıklı doğal yapısıyla kadınların kozmetik çantalarında da yerini almaya başlamış durumdadır. Aşağıda bahsedeceğimiz uygun fiyatı, doğal tedavici edici özellikleri ve kozmetik kullanım olanağı ile oldukça fazla tercih edilmektedir.

 

Madecassol Krem Nedir, Etken Maddeleri Nelerdir?

 

Madecassol krem cilt hastalıkları tedavisinde kullanılmakta olan bir krem olup, etken maddesi centella asiatica ekstresidir. Ayrıca içeriğinde glikol stearat, probpilen glikol, sıvı parafin kaim, terpen içermeyen ıtır yağı, terpen içermeyen lavanta yağı ve saf su bulunmakta olup her 1 gr krem içinde 10 mg centella asiatica bulunmaktadır. Doktor muayenesi sonucu reçete edilerek satılan bir krem olup 40 gr tüp ambalajda satılmaktadır. Doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen ilacın içeriğinde kimyasal madde olmaması da tercih sebebi olarak kullanımını artırmaktadır. Ayrıca içeriğindeki doğal bitkilerden kaynaklı çok hoş bir kokuya sahiptir. Yoğun yapıda ve beyaz renkli bir krem olup küçük miktarlarda kullanılarak etki sağlayan bir kremdir.

 

 

 

Madecassol Krem Ne için Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

 

Madecassol merhem bir dermatolojik ilaç olmasından ziyade aslında kozmetik bir ürün olarak ta rahatlıkla kullanılmaktadır. Kimyasal bir içeriğe sahip olmamasından dolayı doğal yapısı ile bebeklerden yetişkinlere rahatlıkla kullanılabilir. Üstelik hamilelerin herhangi bir ilaç kullanması riskli olduğu halde kremin hamileler için kullanılmasında bir sakınca yoktur. Yani hamile anne adaylarının kullanamadığı ilaçları düşünecek olursak onlar için de bir kurtarıcı diyebiliriz. Doğal yapısından bahsettiğimiz krem açık yaralara ve yanıklara uygulanmamalıdır ve yağlı cilde sahip kişilerin kullanımı doktor kontrolünde olmalıdır zira krem oldukça yağlı bir yapıdadır. Şimdi gelelim madecassol pomad bu doğal yapısı ile hangi cilt sorunları tedavisinde ve bakım sürecinde kullanılıyor bunları inceleyelim.

 • Ciltte oluşan birinci ve ikinci derece yanıkların tedavisinde etkili bir bakım ve iyileşme sağlar. Cildi onarır ve yeniler. Cilde pürüzsüz bir yapı kazandırır.
 • Birçok kozmetik bakım ürününden dahi daha etkili olan bu krem ile günlük cilt bakımı olarak nemlendirme, cilt lekelenmesinin önlenmesi ve sivilce lekelerinin yok edilmesi için kullanılmakta olup oldukça da faydalı etkilere sahiptir.
 • Virüslerin neden olduğu uçuk tedavisinde çok etkilidir ve uçuğun iyileşmesini sağlar. Ancak yine belirtelim ki uçuk açık yara haline gelmişe kullanılmamalıdır.
 • Cilde uygulanan işlemler sonrasında kullanılması ile batık oluşumunu önler.
 • Güneş yanıklarını yatıştırır ve tedavi eder.
 • Selülitli cilt dokusunun düzeltilmesinde ve varisli damarların toparlanmasında başarı sağlayan bir krem olması özellikle kadınların kullanımını arttıran bir özelliktir.
 • Ellerde ve topukta oluşan ağrılı çatlakların tedavisinde kullanılarak cildin yumuşamasını ve yenilenmesini sağlar.
 • Yatağa bağlı hastalarda vücutlarında sürekli yatmalarından kaynaklı oluşan yaraların bakım ve tedavisinde başarılı bir krem olup bu zor süreci atlatmada yardımcı bir kremdir.
 • Geçirilen ameliyatlar sonrası kapalı ameliyat yaralarının iyileşmesini ve iz kalmamasını sağlar.
 • Özellikle ergenlik dönemi sivilce oluşumu engeller ve var olan sivilcelerin iyileşmesini ve izlerinin kalmamasını sağlar. Ciltte önceden oluşan sivilce izlerinin yok edici özelliğe sahiptir.
 • Ciltteki kırışıklık görünümünü azaltması ile kozmetik ürünlere alternatif doğal yapısı olan kimyasal içermeyen bir kremdir.
 • Yoğun masa başı çalışan kişilerde dirseklerin sıklıkla masaya yaslanmasından kaynaklı oluşan dirsek kararmalarını giderir, cildi doğal rengine kavuşturur.
 • Hava şartlarına bağlı olarak kış aylarında soğuğun etkisi ile oluşan cilt kuruluğunu gidererek cildi nemlendirir ve rüzgârın ve soğuğun olumsuz etkilerinden koruyucu bir tabaka oluşturur.
 • Düzenli kullanımı ile vücudun değişken kilo alıp vermesi ile oluşan çatlaklar ve doğum sonrası oluşan vücut çatlaklarının giderilmesini sağlar.
 • Cilt bakımlarında yaptırılan lazer epilasyonlar ve lazer cilt bakım yöntemleri sonrası ciltte oluşabilecek yangı, tahriş, kızarıklık gibi problemleri önlemek amacı ile lazer operasyonu sonrasında kullanılarak problemlerin önüne geçilir. Leke ve iz kalmasını önler.
 • Emziren annelerde meme ucunda oluşan ve bebeğinin gelişimine en büyük destek olan emzirmenin acıya dönüşmesine neden olan meme ucu çatlaklarının tedavisinde oldukça başarılı ve doğal yapıda bir kremdir.
 • Erkelerde tıraş sonrası ciltte oluşan tahriş yok eder ve etkili bir cilt bakımı yapar.
 • Genital bölge cilt problemlerinde doğal yapısından dolayı tercih edilen etkili bir üründür.
 • Sünnet yaralarının çabuk iyileşmesini sağlar.
 • Cilt renk tonunu dengeleyici özelliğe sahiptir.
 • Yeni hücre oluşumunu destekleyerek cildin yenilenmesini sağlar.
 • Yazın güneşin zararlı etkilerinden koruyan bir nevi güneş koruyucudur aynı zamanda.
 • Bebeklerin ciltlere doğal bir nemlendirici olarak kullanılır ve bu sayede hem bakım hem de pişik gibi cilt sorunlarının yaşanmasının önüne geçer.
 • Cilde yaptığı bakım ile aynı zamanda cildi enfeksiyon ve iltihaplanma gibi problemlere karşı da koruyucudur.
 • Genital bilgelerde oluşan kaşıntılar özellikle epilasyon sonrası oluşan kaşıntılarda epilasyondan sonra uygulanarak kaşıntıyı engeller.
 • Vücutta oluşan kaşıntılı, kabarık ve döküntülü cilt problemlerinin tedavisini sağlar ve iyileştirir.
 • Çoğu kadın cilt bakım ürünü ve çeşitli kozmetik ürünlerin olası etkilerinden korunmak amacı ile makyaj öncesi krem uygulaması yaparak ciltlerini korur.
 • Birçok cilt probleminin çözümünü sunan krem yoğun bir yapıya sahip olduğundan nohut tanesi büyüklüğündeki bir miktarın tüm yüze yeterli uygulama yapabiliyor olması da ürüne ekonomik bir kullanım imkanı sağlıyor.

 

 

 

Madecassol Kremin Yan Etkileri Var Mıdır?

 

Bu ilaçta tüm ilaçlar gibi içerdiği maddelere karşı alerjisi olan kişilere yan etkileri olabilir. Bunlar alerjik cilt döküntüleri, kaşıntı ve kabarmalar şeklinde baş göstermesi halinde doktorunuza başvurmanız gerekir. Bunun dışında doğal kimyasal içermeyen yapısından dolayı bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta her zaman prospektüs olup kullanmamanız gereken açık yaralarda ve çok yağlı cilt tiplerinde uygulama yapılması istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu sebepledir ki her zaman tüm ilaçlarınızın prospektüs bilgilerini dikkate alarak özellikle kullanılmaması gerektiği belirtilen durumlarda ilacı kullanmayınız. Doğal yapısı sebebi ile hamile anne adayları ve emziren annelerin kullanmasında bir sakınca olmaması kremin bu özelliği ile de güvenilir olduğunu göstermeye yetiyor.

İlginizi Çekebilir: Mucize Özellikli Fito Krem Nedir?

 

 

 

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

 

Bu cilt ürününü uygulanmadan önce cilt temizliğinizi yapmalı ve cildinizi kurulamalısınız. Ardından cildinizdeki problemli bölgeniz kapladığı alana göre bir miktar krem alarak cildinize sürmeli ve emilimini sağlamak için hafif ovalamalısınız. Krem beyaz renkli ve yoğun yağ içerdiğinden gereğinden fazla kullanacağınız ürün cildinizde emilmeden beyaz bir görüntü bırakır. Unutulmamalıdır ki bu tip ürünlerin ve ilaçların gereğinden fazla kullanılması daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Günde bir, iki defa yapılan uygulama tedavi ve bakım için yeterli olacaktır. Önemli olan bir diğer konu ise cilt tipinize bağlı olarak yağlı bir cilde sahipseniz ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalı ve daha az miktarlarda uygulama yapmalısınız. Ayrıca kesinlikle açık ya ve yanıklarda yaranız kabuklanıp kapanmadığı sürece kremi uygulamayınız.

 

 

 

Kullanım Miktarı Hakkında Detaylar

 

Kullanım miktarı çok sık sorulmaktadır. Kişiden kişiye kullanım şekli değişebilir bu normaldir. Bir yara için bu ürünü kullanıyorsanız ince bir tabaka olacak şekilde uygulayın kalın bir şekilde uygulamaktan uzak durun. Bunun yanında sürdükten sonra deride ortalama olarak 2-3 saat kalması gerekmektedir. bu süre içerisinde derinizi yıkamayın ve de silmeyin. Günde iki defa olacak şekilde sabah ve akşam uygulamanız miktar açısından yeterli olacaktır. Açık bir yaranız var ise kesinlikle kullanmayın. Yaralı iltihaplı bölge iyice iyileştikten sonra sürün.

 

 

 

Bu İlaç Sivilceleri(Akneleri) ve İzler İçin Kullanılır Mı?

 

Bu soruyu çok fazla soran var. Özellikle de ergenlik çağındaki gençlerde oluşan sivilce(akneler) moral bozuyor. Yüzünde oluşan sivilceler için iyi sonuçlar alabilirsiniz bunun için rahatlıkla kullabilirsiniz. Bunun yanında sivilce izleri,ameliyat izleri,yanık izleri gibi birçok iz sorununda çok güvenli ve mucize özellikli bir üründür. Yalnız zaman zaman kişiden kişiye değişen sonuçlar mevcut bun noktayı ihmal etmeyin. Başkasında güzele etki gösterirken sizde etki göstermeyebilir. Çünkü her bünyenin yapısı farklıdır.

İlginizi Çekebilir: Sivilceler İçin En Etkili Kremler

 

 

 

Madecassol Krem Kullanıcılarının Yorumları Nasıl?

 

Gerek sosyal medya gerek blog yazılarından takip edilen kullanıcı yorumlarını derlediğimiz de madecassol krem kullananlar kremin etkilerinden memnunlar. Açık yaraların kabuk tutması ve kapanmasını takiben kullanarak yara izi kalmamasından, yanık izlerini yok ettiğinden bahsedenlerin yanı sıra hamilelik sonrası oluşan çatlakların giderilmesi için kullanarak memnun kalanlar oldukça fazla. Ayrıca kremi cilt problemleri tedavisinin dışında güneş koruyucu olarak dışarıya çıkmadan önce sürenler, günlük cilt bakımı için nemlendirici ve bakım ürünü olarak kullananlar, cilt lekelerinde kullanarak lekelerinin azalıp kaybolduğunu belirtenler bu özelliklerinden dolayı kremden oldukça memnunlar. Krem makul fiyatı ile de diğer kozmetik bakım ürünlerine nazaran daha fazla tercih edilip ciltte kırışıklıkların azaldığı yönünde yorumlara sahip. Özellikle kış aylarındaki soğuğa ve rüzgâra bağlı ellerdeki kuruma ve cildin gerilmesine bağlı çatlakların tedavisi ve çatlak oluşmasını önlemek adına bakım yapılan bir ürün olduğunu yorumlarda sıklıkla görebilirsiniz. Ayrıca içerdiği maddelere bağlı olarak doğal ve güzel bir kokuya sahip olan krem kullanıcıları kremin kokusunu da çok beğendiklerini ifade ediyor. Sivilcelerine uygulayanların kızarıklık ve şişkinliğin azalarak kaybolduğunu belirtiyor. Tüm yüzüne bakım amaçlı krem uygulayanlar pürüzsüz bir cilde sahip olurken güzel kokusu ile cilt bakımı yaptıkları üründen pahalı bir fiyatı olamaması sebebi ile ayrıca memnunlar.

 

 

 

Madecassol Krem Nereden Alınabilir, Fiyatı Nedir?

 

Bu mucize ürün eczanelerde satılmaktadır. Birçok cilt probleminin çözümünü sağlamasının yanı sıra cildinize bakım amaçlı kullandığınız pahalı nemlendirici ve kozmetik ürünlere oranla daha makul fiyatlarla sahip olabileceğiniz bir kremdir. Reçete ile eczaneden temin edebileceğiniz bu ürünü reçetesiz olarak ta satın alabilir ve cilt yapınıza göre yağlı bir yapıya sahip değilseniz cildinizin bütün ihtiyaçlarını tek bir kremle makul fiyatlara karşılayabilirsiniz. Madecassol Krem Bayer İlaç firması tarafından üretilmekte olup eczanelerde güncel perakende satış fiyatı KDV hariç 26,90 TL iken KDV dahil fiyatı ise 29,06 TL dir.

Her ilaç gibi öncelikle prospektüs bilgileri okunarak uygulamaya geçilmelidir. Aksi takdirde vücudunuzun alerjisi olan bir madde içeren ilaçları kullanmanız sizi sağlığınıza kavuşturmak yerine mevcut sağlık probleminiz üzerine bir yenisini daha ekleyebilir. Yukarıda kremin içeriğindeki maddeleri sıralama sebebimiz de bu türlü alerjik reaksiyonlarla karşı karşıya kalmanızın önüne geçebilmeniz içindir.

 

 

 

Muadilleri(Eşdeğerleri) Nelerdir?

 

Tam aynı etkiyi göstermese de yakın sonuçlar alacağınız eşdeğer özelliğe sahip olan kremlerde mevcuttur. Bu kremin muadilleri ise şöyledir;

 • Madefix merhem
 • Madegsole 40 gramlık %1 merhem
 • Regen-D jel (150 miligramlık)
 • Regen-D jel (60 miligramlık)
 • Hepatubex 120 gramlık jel
 • Heberprot toz içeren flakon

 

 

 

Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

 

Birçok ilaç doğru şekilde saklanmadığı için bozulmakta ya da etkisi ortadan kalkmaktadır. Bu durumu yaşamamanız için doğru şekilde muhafaza edilmesi çok önemlidir. Çocukların bu rün bulamayacakları bir yerde ve de ortalama 25 derecede saklanması önerilir. Son kullanma tarihi geçen ürünlerin kullanılmadan atılması tavsiye edilir. Bunun yanında kendi ambalajında saklanması özelliğinin yitirmemesini sağlayacaktır. Kullanım sonrası hemen ağzını da kapatmayı ihmal etmeyin.

 

 

 

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Yüzde ve diğer bölgelerde tüylenme,kıllanma yapar mı?

Cevap 1: Tüylenme ya da kıllanma yapma gibi bir özelliği yoktur. Yalnız çok fazla miktarda ve uzun süre kullanımlarda hormonları aktif olan kişiler hafif bu durum ortaya çıkabilir. Onun haricinde herhangi bir kıllanma yapmaz.

Soru 2: Koltuk altı beyazlaması için bu ürünü kullandığımda faydalı olur mu?

Cevap 2: Yüzde cilt beyazlaması için kullanabilirsiniz ve de çok güzel sonuç alırsınız ama koltuk altında pek etki göstermiyor.

Soru 3: Hemoroidim (basur) var bunun için kullansam fayda görür müyüm?

Cevap 3: Böyle bir etkisi yoktur. Hemoroid için başka ürünler kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu ürünün böyle bir etkisi söz konusu değildir.

Soru 4: Doğum ve diğer sebeplerle oluşan çatlaklarım var etki gösterir mi?

Cevap 4: Düzenli bir şekilde 6 ay kullanıldığında çatlaklarınızın önemli ölçüde azaldığını göreceksiniz. Hametan ,bepanthol ve madecassolu beraber kullandığınızda çatlaklar üzerinde daha fazla etkili göstermektedir.

Soru 5: Göz çevremde kırışıklıklar var bunun için kullanabilir miyim?

Cevap 5: Göz çevresinde kırışıklıklar için hatta morluklar için iyi sonuçlar vermektedir. Gözünüze değdirmeden sürebilirsiniz.

Soru 6: Hamile ve emziren bayanlar bu ilacı kullanabilir mi?

Cevap 6: Hekim önerisi olmadan kesinlikle kullanmamalıdırlar. Şayet doktorunuz uygun görürse yoksa kesinlikle kullanamayın.

Soru 7: Ameliyat ve dikiş izleri için etkili olur mu,bu izleri giderir mi?

Cevap 7: Bu izler için düzenli kullandığınızda önemli ölçüde izlerin kaybolduğuna şahit olacaksınız. Yalnız kısa vadede sonuç beklemeyin, biraz sabırlı olun.

Soru 8: Cilt yenileyici özelliği var mıdır?

Cevap 8: Cilt yenileyici krem özelliği taşımaktadır. yani cildiniz için kullandığınızda ölü deriler atar cildi yeniler ve güzelleştirir.

Soru 9: Peeling özelliği var mıdır?

Cevap 9: Peeling özelliği gösterir cildi soyar ve sivilce lekeleri için güzel sonuçlar verir.

Soru 10: Madecassol sivilce için kullanılır mı?

Cevap 10: Sivilce ve izleri için müthiş sonuçlar alabilirsiniz. Bunun için günde 2 defa ve düzenli olarak 2 ay kullanın.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?