Hametan Krem Ne İçin Kullanılır,Kullananların Yorumları Nasıldır? | Kızlara Moda

Hametan Krem Ne İçin Kullanılır,Kullananların Yorumları Nasıldır?

Hametan Krem Ne İçin Kullanılır,Kullananların Yorumları Nasıldır?

Hametan haricen kullanılan bir krem olup 30 gr lık alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. Etken maddesi Hamamelis virginiana maddesidir. Setil alkol ve sorbik asit gibi yardımcı maddeler içerir. Reçetesiz olarak temin edebileceğiniz bir ilca olup eczacınıza danışarak hafif hastalıkların tedavisinde kullanabilirsiniz. Sarı ve mavi olarak satılan Hametan kremin sarı renkli olanı krem, mavi renkli olanı ise daha yoğun yağlı bir yapıya sahip olan pomadıdır. Cilt yaralanma ve yanıklarında, cilt lekelerinin giderilmesinde, sivilcelerin tedavisinde kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan maddeler ile cilt sorunlarına mükemmel bir çözüm sağlayan krem hemen hemen her evde hatta her kadının çantasında bulanan bir krem haline gelmiştir. Cilt problemlerini kısa sürede yok eden kremi aşağıda anlatacağımız özellikleri, kullanım alanları ve kullanıcı yorumlarından sonra denemeniz faydalı olacaktır.

 

 

Hametan Krem İçeriği ve Kullanımı Nasıldır?

 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi etken maddesi hamamelis virginia özütü olan krem bu içeriği sayesinde doku büzücü denen astrenjan özelliğe sahiptir. Doku büzmesi ile birlikte lokal olarak kanama durdurucu etki ve antiinflamatuvar yani iltihap giderici özelliklere sahiptir. Ciltte meydana gelen herhangi bir yaralanmada derideki proteinlerin çökmesini sağlayarak dokuyu kalınlaştırır, kanın hızlı bir şekilde pıhtılaşmasını sağlayarak kanamayı durdurur ve cildi onarır. Birçok cilt onarıcı kremde olduğu gibi kortizon içermez. Haricen kullanılan bir kremdir. Sadece cilt sorunlarını yok etmenin yanında kadınlar tarafından iyi bir nemlendirici ve bakım kremi olarak ta kullanılmaktadır.

 

 

Hametan Krem Ne İçin Kullanılır?

 

Cildi onararak yenileme özelliğine sahip olan bu merhem hem tedavi hem de bakım amaçlı birçok kullanıma sahip. Kremin kullanım alanlarını sıralayacak olursak

 •  2. Derece yanıkların tedavisinde
 • Sivilce tedavisinde
 • Bebeklerde pişiklerin tedavisinde
 • Emziren annelerin meme ucu yaralarının tedavisinde
 • Güneş yanıkları ve cilt lekelerinin tedavisinde
 • Cilt kuruluğu, tahrişi gibi durumlarda el,yüz ve vücut bakımında
 • Çatlayan ve egzamalı ellerin tedavisinde
 • Doğum çatlakları ve kilo alıp vermeye bağlı çatlakların giderilmesinde
 • Cilt renk tonunun dengelenmesi için
 • Ciltte oluşan düşme, vurma gibi yaraların tedavisinde
 • Cildin nemlenmesi ve kendini yenilemesinde
 • Ciltte yaralanmalarla oluşan kanamaların durdurulması ve yaraların iyileşmesinde
 • Ciltteki kurumaya bağlı döküntülerin tedavisinde
 • Kuruyan ve çatlayan dudakların tedavisinde
 • Ciltteki batıkların iyileşmesinde
 • Cildi nemlendirmek için
 • Ciltteki egzamaya bağlı kaşıntının giderilmesinde
 • Terleyen ellerin tedavisinde

Cilt yenileyici özelliği ile birçok cilt problemini gidermede yardımcı olan Hametan faydalı kullanımları ile etkili bir bakım sağlamaktadır.

 

Hametan Krem Nasıl Uygulanır?

 

Gün içerisinde kullanımı ile ilgili bir kısıtlama bulunmayan kremi ihtiyaç halinde birkaç defa kullanabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan kremi uygulamadan önce sürülecek bölge iyice temizlenmeli ve akabinde nohut tanesi büyüklüğünde bir parça krem ince bir tabaka olarak sürülür ve deri tarafından emilene dek ovularak deriye yedirilir. Uygulanan bölgede açık yara ve yanık varsa uygulama sonrası hava ile temasını kesmek için gazlı bez ile kapatılmalıdır.  Bebeklerde ilk doğduğu günden itibaren kullanılabilir olan krem pişik tedavisi için bölge temizlenip krem sürülerek emilimi sağlanır ve bir süre derinin hava alması için beklenilerek tekrar bezlenerek kullanılır. Emziren annelerin meme uçlarındaki yaralar oluşur ve can yakıcıdır, bu süreçte meme ucu yaraları için emzirme işleminin hemen ardından krem uygulanır ve derinin emmesi sağlanır, tekrar emzirme öncesinde suyla yıkanması yeterlidir. Anne ve bebekler için güvenilir bir tedavi edicidir.

 

 

 

Hametan Kremin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

 

Bu cilt ürünü yukarıda da bahsettiğimiz gibi bebeklerin doğduğu ilk günden itibaren güvenle kullanılabilen bir krem olduğundan bebeğimize kullanabileceğimiz bu zararsız krem yediden yetmişe herkesin kullanabileceği bir kremdir. Bu ürüne alerjiniz olması halinde deride döküntü, yüz ve dudaklarda şişme etkileri ile karşılaşılabilir ancak bu yan etkiler çok seyrek ve alerjisi olan kişilerde görülebilir. Bu yan etkiler dışında kremin kullanıcıları tarafından herhangi bir yan etkisi bulunmamıştır. Nadiren de olsa karşılaşılabilen yan etkilere maruz kalmanız halinde ise derhal doktorunuza başvurmanız gerekir.

Krem sivilceleri iyileştirme amaçlı kullanılmaya başlandığında cilt altındaki sivilcelerin de cilt yüzeyine çıkıp iyileşmesini sağladığından ilk kullanımda sivilceleri arttırdığı düşünülse de aslında cildi alt ve üst katmanındaki sivilcelerden kurtarır.

 

 

 

Hametan Kullananlarının Yorumları Nasıldır?

 

Hametan krem kullananlar bu kremi birçok cilt probleminde tedavi amaçlı kullanmanın yanı sıra cilt bakımlarında da kullandıklarını ve memnuniyetlerini dile getiriyor. Birçok kullanıcının kremi sadece cilt sorunlarının tedavisinde kullanmadıklarını görüyoruz. Bu yorumlar arasından derlediğimiz yorumlar arasında farklı kullanım şekillerini de sizlerle paylaşacağız.

 • Kullanıcı yorumlarında en çok bahsedilen konu olan bebeklerin pişik tedavisinde başarılı bir krem olan bu ilaç kullanıcı anneler tarafından da tavsiye ediliyor. Pişik olan bölgeye sürüldüğünde kısa sürede tedavi ettiğinden bahsediliyor.
 • Yoğun sivilceleri olan kişilerin doktor kontrolleri ile başladıkları sivilce tedavilerinde tedaviye destek amaçlı doktorları tarafından da bu pomadın tavsiye edildiğini ve sürece olumlu katkıları olduğunu anlatıyorlar. Pomad tedavi sürecinde onarıcı etkisinin yanında tedavide kullanılan ilaçların ciltte oluşturduğu kuruma ve yanma hissine de nemlendirici özelliği ile çözüm olduğu vurgulanıyor.
 • Yoğun olmamakla birlikte yüzlerinde çıkan sivilcelerin tedavisinde tek başına bu merhemin etkili olduğunu anlatan kullanıcılar sivilce çıkmaya başladığı anda krem desteği ile iz kalmadan tedavi ettiklerini anlatıyor.
 • Kremin sürekli kullanımı ile ciltte oluşan lekelerin büyük oranda azalıp giderildiğinden mutlu olanlar Hametan’ı arkadaşlarına da tavsiye ediyor.
 • Doğum sonrası cilt çatlakları ve kilo alıp vermeye bağlı ciltte oluşan çatlakların tedavisinde de
 • Bu ürünün kullanımı ve olumlu sonuçları paylaşan kullanıcılar kremi çatlaklar için de tavsiye ediyor.
 • Birçok olumlu etkisi sebebi ile evde oluşabilecek küçük yaralanma ve yanıkların tedavisi için daima hametan bulundurduklarından bahsediyorlar.
 • Yıllardır kullanılmakta olan kremi gördüklerinde çocukluğunda annelerinin yaralarına sürerek iyileştikleri krem olarak hatırlayanlar var.
 • Herhangi bir cilt problemi olmasa da hazırladıkları karışımlara bu ilacı ekleyerek cilt bakımı yapan kullanıcı yorumları ve tavsiyeleri dikkat çekiyor.
 • Bebeklerinin ve çocuklarının yaralanmaları ihtimaline karşı yanından ayırmayan anneler oldukça fazla
 • Kremi sırf nemlendirici özelliği için kullananların yanı sıra cilt yenileyici özelliğinden dolayı sürekli kullandıklarını belirten paylaşımlar
 • El ve ayaklardaki çatlakların iyileşmesinde çok etkili ve faydalı olduğundan bahsedenler,
 • Yaz aylarında güneşin olumsuz etkilerine karşı kış aylarında da rüzgâr ve soğuğun olumsuz etkilerine karşı koruyucu olarak kullanıldığından bahsedenler sıklıkla karşımıza çıkan yorumlar arasında yer alıyor.

 

 

Hametan Kreme Nasıl Sahip Olunur, Fiyatı Nedir?

 

Bu ilaç eczanelerde satılmakta olup, doktorunuzun reçete etmesi ile eczaneden alabileceğiniz gibi reçetesiz olarak ta eczanızdan isteyerek satın alabilirsiniz. Kremin şuan ki eczane perakende satış fiyatı KDV dahil 11,30 TL, KDV hariç fiyatı ise 10,17 TL’ dir.

Ambalajı üzerinde yazan cilt yanığı, tahriş ve pişiklerde kullanılır yazısından ötede bir krem haline gelmiş ve neredeyse herkesin evinde bulunan krem olmuştur. Kullanıcı yorumları ile birlikte gördüğümüz kullanım şekillerinden sonra kremi mevcut cilt problemlerini gidermesinin yanı sıra oluşabilecek cilt problemlerine karşı da kullanılması ile koruyucu bir cilt kalkanı gibi düşünebiliriz. İçeriğindeki etken madde, kortizon içermemesi ve özellikle de bebeklerde kullanıma uygun kimyasal yapısı ile güvenle kullanabileceğimiz bir krem. Cilt problemlerimiz de tedavi amaçlı, günlük nemlendirici amaçlı, mevsimsel hava şartlarına bağlı koruyucu amaçlı ve cilt yenileyici bir krem olan hametan kolay ulaşılabilir ve makul fiyatlı bir ürün. Hemen hemen herkes tarafından bilinse de bilmeyen ve çözüm arayan kişilere eczacılar tarafından da ilk olarak tavsiye edilen ve kullanıcılarının da çevresine tavsiye ettiği bir krem haline gelmiştir. Bir tedavi ürünü olmasının yanında aynı zamanda kadınlar tarafından uygulanmakta ve olumlu sonuçları ile farklı kullanım şekilleri olan bir bakım ürünü haline gelen bu ürün her evin olmazsa olmaz ecza ürünleri arasında yerini almış durumda.

İlginizi Çekebilir: Travazol Krem Hakkında Tüm Bilgiler

 

 

 

Muadilleri(Eşdeğerleri) Nelerdir?

 

Çok fazla aynı özelliğe sahip olanı yoktur. Bundan dolayı da bu ürünü kullanmak biraz daha mecburidir. İyi sonuç veren bir özelliğe sahip olduğu için bu ürünü almaya özen gösterin.

 • Wılkınson pomad (100 gramlık)
 • Hametan 30 gramlık
 • Hametan 50 gramlık

Madecassol Krem Hakkında Neleri Merak Ediyorsanız İşte Cevapları

 

 

Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

 

Muhafaza koşulları da son derece önemlidir. Doğru şekilde muhafaza edilmediğinde ilaç bozulacak ya da etkisi kaybolacaktır. Bunun içinde oda sıcaklığında yani 25 derecede saklanmalıdır. Çocukları alıp ciltlerine süremeyecekleri bir yerde tutulmalıdır. Ayrıca kendi ambalajında saklanmalıdır. Son kullanma tarihi geçenleri ise kesinlikle kullanmadan atmalıdır. Alım yaparken de kutusu açılmış ya da yırtık kutusu olanları almayın.

 

 

 

Kafanıza Takılan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Bu ürünü yüzümde kullanabilir miyim, herhangi bir sorun olur mu?

Cevap 1: Yüz için tasarlanmış bir üründür bu konuda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnız göz çevresine ve  burun içine sürmemeye özen gösterin. Bu noktalara sürerseniz hemen yıkayın.

Soru 2: Bu kremin içeriğinde kortizon bulunur mu?

Cevap 2: Kortizon içermeyen bir ürün bu açıdan güvenlidir.

Soru 3: Eczaneden gidip reçetesiz de bu kremi alabilir miyim?

Cevap 3: Hekiminize gidip bu ürünü reçetesiz de alabilirsiniz.Reçeteli almak gibi bir zorunluluğu yoktur.

Soru 4: Kurumuş ve çatlamış dudaklarım var sürebilir miyim?

Cevap 4: Kurumuş ve çatlamış dudakları hızlı şekilde iyileştirme özelliği vardır, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Soru 5: Temel özellikleri dışında nemlendirici olarak kullansam herhangi sorun olur mu?

Cevap 5: Düzenli bir nemlendirici görevi ile kullanılamaz. Yalnız arada nemlendirmek için cildi tercih edebilirsiniz.

Soru 6: Bu ilaç vajinaya sürülür mü?

Cevap 6: Bu şekilde kullanan kişiler var ama kullanmanızı önermiyoruz.

Soru 7: Sarı ve mavi renkli kaplı olanları var bunlar da farklılık var mı?

Cevap 7: Sarı kapta olanlar yağsız krem özelliği taşır genelde yüzeysel kullanımlar içindir. Mavi olanlar ise yağlı pomad özelliği taşır ve deri altına etki eder.

Soru 8: Egzama sorunum var bu ürünü kullansam sonuç alır mıyım?

Cevap 8: Egzamada etkili bir ilaç değildir. yalnız nemlendirme özelliği olduğu için egzamada kullanırsanız rahatlatıcı bir etki sağlarsınız.

Soru 9: Bende hemoroid yani basur var bunun için kullanmak istiyorum, uygun olur mu?

Cevap 9: Makat çatlağı ve basur da kullanılır. Yalnız bazı basur problemlerinde yetersiz kalabilir ama basur da olumlu sonuçlar verir.

Soru 10: Gül hastaları bu ilacı kullanabiliyor mu?

Cevap 10: Gül hastalığında çok iyi etkiler ortaya çıkarıyor. Düzenli kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?