Contractubex Nerelerde Kullanılır,Fiyatı Ne Kadar,Kullananların Yorumları | Kızlara Moda

Contractubex Nerelerde Kullanılır,Fiyatı Ne Kadar,Kullananların Yorumları

Contractubex Nerelerde Kullanılır,Fiyatı Ne Kadar,Kullananların Yorumları

Contactubex jel içeriğindeki etken maddeler Heparin, Allantoin, Extractumcepaedir. Ciltteki yaraların iyileşmesi ile kalan yara izi dokularını, ameliyat sonrası oluşan dikiş izlerini deriyi onarıp yenileyerek kapatır. Ayrıca travmatiktendonkontraktürü ( hareket kısıtlanmasına yol açan kas kısalması) tedavisinde kullanılır. Assos İlaç firması tarafından Almanya’dan ithal edilen bir ilaçtır. Doktor muayenesi sonucu doktor tarafından reçete edilerek satılmaktadır. İthal oluşu fiyatı üzerinde biraz etkili olsa da ilacın kullanımı ile elde edilen başarılı sonuçlar kullanıcıları menün bırakmakla birlikte, doktorlarında sıklıkla ilacı reçete etmesini sağlamaktadır.

 

 

 

Contractubex İçeriği Nedir, Nasıl Satılır?

 

Conractubex jel içeriğinde etken maddeler olarak bulunan  Heparin, Allantoin, Extractumcepae yanı sıra sorbik asit, p-metil hindoksibenzoat, ksantan sakızı, polietilen glikol, parfüm ve saf su bulunmaktadır. Jel 100 gr, 120 gr ve 150 gr’ lık tüp ambalajlarda satılmaktadır. Jel yapısında bir üründür.

 

 

 

Contractubex Jel Ne İçin Kullanılır?

 

Doktorlar tarafından gerek yaralanmalar, gerek yanıklar, gerekse de ameliyat sonralarında yara ve dili izlerini tedavi ederek yok etmesi için reçete edilmekte olan contractubex krem ilaç tedavi sürecinde oldukça etkili ve başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Cildimizde elimizde olmayan sebeplerle oluşan yara izleri, yanık izleri, ameliyat sonrası dikiş izleri, kesiklerle oluşan izler yaralanmalar gibi izlerin ve yapısı bozulmuş deforme olmuş cilt yapısının iyileşmesini sağlayan ve ileride iz kalmamasını sağlar. Geçmiş dönemlerde oluşmuş ve iyileşmiş ancak iz bırakmış yaraların ciltte bıraktığı deforme ve istenmeyen görüntünün iyileşmesini sağlayan bir kremdir. Cerrahların ameliyat sonrası izlerin kapanması için kullanımını önerdiği, dermatoloji doktorlarının da tedavi amaçlı önerdiği kremlerin başında gelir.

 • Cildimizde dış görünüşümüzü bozan ve bizi rahatsız eden sivilcelerimizden kalan izler, çeşitli yaralanmalarda kalan izleri geçirmenin ve kalıcı hale gelmesinin önüne geçebilmek için bu kremi rahatlıkla kullanarak yaralardan ve izlerinden kurtulabilirsiniz.
 • Kadınların hamilelik sürecinde gerilmeye bağlı olarak gelişen çatlaklarını geçirebilmek imdatlarına yetişen ve çatlaklarını tedavi ederek dokuyu yenileyen bir jeldir. Yine aşırı kilo alıp veren kişilerin vücutlarında görülen çatlakların iyileşmesinde başarılı sonuçlar elde edilmiştir.
 • Ergenlik dönemlerinde çıkan sivilceler dahil sivilce tedavisinde etkili olup, sivilceler ilk çıkmaya başladığında yüzdeki sivilce miktarını arttırabilir ancak bu korkulacak bir şey değildir. Deri altında çıkmayı bekleyen sivilceleri de etkileyerek cilt yüzeyine çıkarır ve tedavi eder. Kullanım sonra sivilceler kaybolur. Hatta daha önceden çıkmış ve müdahale edilmeden iyileşmiş sivilce izlerinde dahi etkili ve yenileyici bir etkiye sahiptir.
 • Geçmişten kalan ve derin yara izlerinin bulunduğu cildi yapısını da onarır ve yenileyerek izleri yok eder. Kullanım süresi yara izinin derinliğine ve üzerinden ne kadar süre geçtiğine bağlı olarak değişir.
 • Vücudun herhangi bir yerinde oluşan yanıkların tedavisi yanında geçmiş dönem yanık izleri tedavisinde de etkili olup yine yanık derecesi ve yanık izinin oluştuğu zamana göre kullanım süresi değişmektedir.
 • Dupuytrenkontraktürü olarak adlandırılan hareket kısıtlanmasına sebep olan parmakların avuç içine kasılmış olarak kalması rahatsızlığının tedavisinde kullanılarak başarılı sonuçlar elde edilmektedir.
 • Tıbbi ismi Travmatiktendonkontrak türü olan herhangi bir travma sonucunda kas kirişlerinde kısalık oluşması ve hareketin kısıtlanması durumlarının tedavisinde iyileştirici özelliğe sahiptir.
 • Yaşlılığa bağlı olarak özellikle ellerde ve kollarda gelişen izlerin giderilmesini sağlar.

 

 

 

Conractubex Jel Nasıl Kullanılmalıdır?

 

Bu cilt ürününü her zaman doktorunuzun size reçete ettiği şekilde kullanmanız önemlidir. Doktorunuz tarafından oluşturulan tedavi planındaki kullanım sayısına göre uygulama yapmalısınız. Yanlış ya da doktorunuzun talimatları dışında yapacağınız uygulamalar iyileşme seyrini değiştirerek iyileşme süresini uzatabileceğini ve zarar verebileceğini unutmamalısınız.

İlacın uygulaması sorunlu cilt bölgesinin temizlenip kutulanmasının ardından ince bir tabak halinde jelin sürülmesi şeklinde yapılır. Jelin cilt tarafından emilimini sağlamak için nazikçe ovularak uygulanır. Jelin gün içinde 2-3 defa uygulanması normaldir. Bir yaşından büyük çocuklarda ise 1 veya 2 defa uygulamalısınız. Yara izleri geçmişe dayanan derin yaralar ise jel uygulaması ardından üzerini kapatıp gece boyu bu şekilde bekleterek daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

 

 

 

Contractubex Jelin Yan etkileri Var Mıdır, Varsa Nelerdir?

 

Yukarıda belirttiğimiz gibi jel doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmekte olup sağlığı önemli boyutlarda etkileyecek yan etkileri bulunmayan bitkisel kaynaklı bir ilaçtır. Bu ilacın içeriğindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa cildiniz bu alerjiye bağlı olarak alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu belirtiler dil, dudak ve boğazda şişme, nefes almada zorluk, yüzde şişme gibi belirtiler olabilir. Böyle bir durumda ilaç kullanımınızı keserek doktorunuza başvurmalısınız. Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Bir hastalığı bilinçsizce hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığınız ilaçlarla tedavi etmeye çalışırken vücudunuzda bunun dışında gelişen farklı ve istenmeyen rahatsızlıklara sebep olabilirsiniz. İlaç kullanımından önce mutlaka prospektüste yer alan içerik bilgileri ve oluşabilecek beklenmedik durumlar karşısında ne yapmanız gerektiği konusunda bilgilenmelisiniz. Bunlar için en iyi bilgi kaynağınız olarak birinci sırada ilaç prospektüsleri yer alır. İlacınızın prospektüsünü okumalı ve kaybetmemelisiniz.

En yaygın yan etkiler arasında kızarıklık, yara ya da yanık izinin daha belirgin hale gelmesi damarların belirginleşmesidir. Kaşıntı da yaygın görülen bir yan etki olsa da bu yaranızın iyileşme süreci ile ilgilidir, ilacı kesmeniz gerekmez.

İlaç kısa süreli kullanımlarda hemen etki göstermemesine rağmen kullanıma devam edilmesi halinde iyileşme sağlamaktadır. Bu sebeple de ilacın başarı sağlamadığı düşünülmemelidir. İlaç etki göstermiyor diye düşünülerek kullanım sonlandırılmamalı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanıma devam ederek beklenen olumlu tedavi sonucunu elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En İyi Yanık Kremi Hangisidir?

 

 

 

Contracturex Jel Kullanıcılarının Yorumları Nasıldır?

 

İlacı kullananların yorumlarından derlediklerimize göre ;

 • Kullanıcılar diğer kullandıkları ilaçlara göre Contractubex’i daha etkili olduğunu ve izlerinin kaybolduğunu,
 • Kullanacak kişilerin ilacı birkaç gün kullanarak kesmemeleri ve uzun süreli kullanımda etki görerek memnun olacaklarını,
 • Yanık izlerinin bu jel sayesinde kaybolduğunu,
 • Çocuklarında güvenle kullanarak yara izlerinden kurtulduklarını,
 • Birinci derece yanığı olup farklı ilaçlar kullanıp sonuç alamayanlar bu jel sayesinde iz kalmadan iyileşme sağladıklarını,
 • Sezaryen doğum yapan annelerin doğum sonrası dikiş izlerinin kalıcı olmaması iyileşmesi için kullandıkları ve uzun süreli kullanım sonucu izlerinin kaybolduğunu,
 • Yanık sebebi ile eli zarar görenler deri ve kas deformasyonu sebebi ile parmaklarını açmakta zorlanırken jel kullanımı ile sağlıklarına kavuştuklarını dile getiriyorlar.
 • İleri yaşlardaki kullanıcı  yorumları bu ürünü kullanarak ellerindeki yaşlılık lekelerinin git gide azalarak kaybolduğunu belirtiyor.
 • Verdiğimiz bilgilerden anlaşıldığı üzere ilaç kullanılmaya başladığında bir veya iki gün içerisinde iyileşme sağlamasını beklemeyerek uzun süreli kullanımın etkili ve faydalı sonuçlar sağladığını görüyoruz.
 • Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız.

 

 

 

Contractubex Jel Fiyatı Nedir, Nereden Temin Edilebilir?

 

Contractubex jel 100 gr eczanelerde perakende olarak KDV hariç 135,60 TL, KDV dahil fiyatı ise 145,57 TL’dir. Doktor muayenesi sonucu doktorunuzun ilacı reçete etmesi ile eczanelerden temin edebileceğiniz bir ilaçtır.

Yukarıda bu ürün ile ilgili merak ettiğiniz ilaç içerik bilgileri, kullanım şekli, kullanımının sağladığı yaralar, ilaç satış şekli ve satış fiyatı gibi bilgileri sizlerle paylaştık. Bunun yanı sıra ilaç kullanıcılarının yorumlarından bahsettik. Unutulmamalıdır ki her zaman doktorunuzun belirttiği şekilde ve sürede kullanım ile doğru ve istenen tedavi sonucuna ulaşabilirsiniz. Her ilaç kullanımından önce ihmal ettiğimiz ancak öncelikli olarak yapmamız gereken prospektüslerini okumak olmalıdır. İlaç kullanmadan önce prospektüs üzerinden ilaç bilgilerini okumalı, ilaç bileşen maddelerini öğrenmeli ve bunlardan herhangi birine karşı vücudunuzun alerjisi var ise ilacı kullanmadan doktorunuza başvurarak durumunuz hakkında bilgilendirme yapmalısınız. Böyle bir durumda doktorunuz tedaviniz için gerekli olan farklı bir muadil ilaç reçete edecektir. Aklınızdan çıkarmamalısınız ki bilinçsiz ilaç tüketerek sağlık probleminizi tedavi ederek iyileşmek yerine yeni sağlık problemlerinin oluşmasına sebep olabilirsiniz. Prospektüsü okuduktan sonra atmamalı ve kaybetmemelisiniz. İlaç kullanımı sırasında gelişebilecek herhangi bir durumda buradaki bilgiler size gerekebilir.

 

 

Muadilleri(Eş Değerleri) Nelerdir?

 

Bu ürünün çok yakın eşdeğeri yani muadili olan ürünleri aşağıda sıraladık. Bulamama durumunda ya da fiyat konusunda sorunlar çıktığında aşağıdaki ilaçları da alıp kullanabilirsiniz. İşte isimleri;

 • Noskar jel (fiyatı : 55 TL)
 • Hepatubex 120 gramlık jel (fiyatı: 106.70 TL)

Kara Merhem(İhtiyol) ve Tüm Kafanıza Takılanların Cevapları

 

 

Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

 

Saklama koşullarını birçok kişi es geçse de çok önemlidir. Doğru saklanmayan ilaçlar özelliğini kaybetmekte ve yarar sağlamamaktadır. Bunun içinde saklama kurallarına uygun davranmak önem taşımaktadır. Çocuklardan bu ürünü uzak tutun ve göstermeyin. 25 derecedeki ortamlarda muhafaza edin. Nemli,rutubetli, kokan ortamlarda saklamayın. Bunun yanında son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kullanmadan atın.

 

 

 

En Sık Sorulan Sorular ve En Doğru Cevaplar

 

Soru 1: Ciltte oluşan lekelere iyi gelir mi, tavsiye eder misiniz?

Cevap 1: Bu ürünün özelliği zaten ciltte oluşan lekeleri gidermektir. Birçok sebepten oluşmuş lekeler için kullanılabilir.

Soru 2 : Vücut çatlaklarında kullanabilir miyim,faydası olur mu?

Cevap 2: Kilo alıp verme ve doğum sonrası gibi durumlarda oluşan vücut çatlaklarında mucize etkiler oluşturmaktadır. Tavsiye ederiz.

Soru 3: Bu ürünü sürdüm cildim de ne kadar süre kalmalı, hemen yıkamalı mıyım?

Cevap 3: Hemen yıkamamalısınız, cildinizde ortalama olarak 2 saat kalmalıdır. Yoksa etki göstermeyebilir.

Soru 4: Hamile ve emziren bayanlar kullanabilir mi,herhangi bir sakıncası olur mu?

Cevap 4: Bebeğe ya da anne sütüne geçme etkisi olduğu için doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Soru 5: Ciltte soyulma yapar mı?

Cevap 5: Deriyi yenileme özelliği olduğu için soyar deriyi ve yeniler bu şekilde izleri giderir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?