Munderm Jel Nerelerde Kullanılır, Fiyatı Nedir, Kullananlar Memnun Mu? | Kızlara Moda

Munderm Jel Nerelerde Kullanılır, Fiyatı Nedir, Kullananlar Memnun Mu?

Munderm Jel Nerelerde Kullanılır, Fiyatı Nedir, Kullananlar Memnun Mu?

Bugünkü konumuz sivilce sorunları gideren bir ilaç hakkında olacaktır. Bu jelimizin ismi munderm jel olarak geçmektedir. Munderm bakterilerin çoğalmasını önleyerek sivilce(akne) sorununu geçiren haricen kullanılan bir ilaçtır. Hafif ve orta şiddetli sivilceler için doktor tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. Akne vulgaris isimli sivilceye sebep olan  bakterilerinin azalmasını ve cilt üzerinde yok olmasını sağlayarak bu hastalığa şifa olur. Yağlı cildi olan kişilerde ise yağ miktarını azaltarak sağlıklık yapıya kavuşturur. Cildin üzerinde oluşan pürüzleri ve girintileri normalleştirir ve güzel bir görünüme kavuşturur. 30 gramlık kutularda mavi beyaz bir kutusu bulunan bir üründür.

 

Munderm Jel Nasıl Bir Şeydir?

 

Munderm jel nedir diyorsanız hemen hızlı bir şekilde açıklayarak kafanızdaki soruya cevap bulmuş olalım. Cilt problemi için üretilmiş başarılı bir ilaçtır. iltihaplı ya da iltihapsız sivilcelerde(aknelerde) çok iyi sonuç veren bir üründür. Yalnız unutmayın ağır sivilceler de yetersiz kalabilir, bunun için başka ilaçlar kullanılmalıdır. Bunun yanında siyah nokta, cilt pürüzleri,ciltte oluşan çukurlar içinde çok güzel sonuçlar sağlamaktadır. Ayrıca ciltte oluşan kir ve yağ gibi yapıları hızlıca ortadan kaldırarak daha sağlıklı ve parlak bir cilt yapısı vaat eder. Helba İlaç sanayi tarafından Tekirdağ’da üretimi yapılmaktadır.

 

 

İçeriğindeki Etken ve Yardımcı Maddeleri Nelerdir?

 

İlaçların içeriği önemlidir. Fayda görmenizi sağlayan içerikte etken ve yardımcı maddelerdir. Bunun içinde sizlere bu bilgileri vererek doğru şekilde yönlendirmek istiyoruz. Bu ilacın etken maddesi Eritromisin ve isotretinoin isimli iki maddedir. Her 1 gramda 0.5 gram isotretinoin ve 20 mg eritromisin bulunur. Yardımcı maddeleri ise alkol, butilhidroksitoluen, hidrosipropil selülozdur. Etonol kokulu açık sarı renkli, yumuşak bir özelliği vardır.

 

 

Munderm Jel Ne İşe Yarar?

 

Doğru noktalarda doğru şekilde kullandığınızda çok güzel faydalar göreceğinizden emin olabilirsiniz. Aşağıda alt başlıklar halinde kullanım alanları sunduk. Bu noktalarda kullanıp fayda sağlayabilirsiniz.

 • İltihaplı ve iltihapsız sivilcelerde(aknelerde)
 • Hafif ve orta şiddetli küçük-büyük akne tedavisinde
 • Alın bölgesinde oluşan kırmızı sivilcelerde
 • Siyah noktanın giderilmesinde
 • Deride oluşan papüllerde (küçük kabartılar)
 • Ciltteki püstül tedavisinde (içi iltihaplı küçük kabarcıklar)
 • Ciltteki komedonun giderilmesinde
 • Dolaylı olarak yardımcı tedavi olarak sivilce lekelerinin giderilmesinde

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Munderm jel 30 gramlık tüpler nasıl kullanılır diyorsanız bunu anlatalım. Her zaman altını çiziyoruz doğru kullanım ve sabır sonuca ulaşmanın iki kilit anahtarıdır. Bu iki anahtar olmadan fayda görmeniz çok zorlaşacaktır.

-Hekiminizin size bir önerisi olduysa o şekilde düzenli bir şekilde kullanın. Şayet kullanımla ilgili bir önerisi olmadıysa aşağıdaki şekilde kullanmalısınız. Unutmayın doğru kullanım hastalığın seyrini etkilemektedir.

-Uygulama yapılmadan önce eller ve hastalıklı bölge tahriş edilmeden temizlenmelidir. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra kurutma işlemi de yapılarak uygulamaya geçilir.

-Günde 1 ya da 2 defa nohut büyüklüğünde alınarak hafif parmak masajı şeklinde sorunlu bölgeye sürülmelidir. İnce tabaka halinde sürülmesine önem verilmelidir.

-Şayet aşırı irritasyon görülmesi durumunda nemlendirici kullanabilirsiniz.

-Fayda görebilmeniz için en az 6-8 hafta düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. 12 haftalık kullanımdan sonra ise bırakılmalıdır.

-Uygulamadan sonra ellerinizi tekrar yıkamalısınız.

 

Bu Ürün Hakkında Bilinmesi Gereken Durumlar

 

1.Bu formülün içeriğindeki etken ve yardımcı maddelerden birine karşı alerjiniz var ise kullanmayın.

2. Ağır şiddetli sivilce tedavisi için kullanılmaz, kullanılsa bile yeterli fayda sağlayamazsınız.

3. Ağız, burun ve gözlere kesinlikle dokundurulmamalıdır.

4.Etki gösterme süresi ortalama 6-8 hafta kadardır. Bundan önce fayda göstermedi diye bırakmayın.

5.On iki yaşın altındaki kişilerde kullanılması tavsiye edilmez.

6.Gebe ve emziren kişilerde dermatolog önerisi ile kullanılabilir.

7.Bu ilacı kullanım sırasında mümkün olduğu kadar güneş ışınlarından korunmalısınız.

8.Çok fazla kullanımı daha hızlı ve iyi sonuç vereceği anlamına gelmez. Bunun için kullanım şekline uymalısınız.

9.Bu ürünü kullanım sırasında sert sabun ve alkollü cilt ürünlerinden uzak durmalısınız.

10.Egzamalı, yanık ciltlere, açık yaralara, ağız çevresine ve gül hastalığı olan ciltlere kullanılmamalıdır.

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

Bu konuda yan etki görme ihtimaliniz az da olsa yine de bilgi verelim.Aşağıdaki durumları yaşama ihtimaliniz son derece azdır.

-Ciltte ağrı ve döküntü durumu

-Sorunlu bölgede yanma,kızarıklık ve tahriş

-Kurdeşen(ürtiker)

-Uygulanan bölgede soyulma

-Yüzde,dudakta ve boğazda şişlik

-Ciltte hafif kaşıntı durumunun ortaya çıkması

-Karın bölgesinde ağrı durumu

 

2020 Fiyatı Ne Kadardır, Nereden Alabilirim?

 

Munderm jel fiyat 22.73 TL‘dir. Bu cilt ürününü sadece eczanede bulabilirsiniz,eczane dışında satışı bulunmamaktadır. Son kullanma tarihi yakın ya da paketi yırtılmış olanları da kesinlikle almayın. Ayrıca fiyatı çok farklı ve yüksek yerlerden de alım yapmayın.

İlginizi Çekebilir: Imex Sivilce Kremi

 

Muadil İlaçları Hangileridir?

 

Munderm jel muadilleri ne diye soranlar için hemen söyleyelim. Bu ilacı bulamadığınızda aşağıdaki kremleri de kullanarak aşağı yukarı aynı sonuçları alabilirsiniz.

-Etrexin jel

-Isotrexın jel

-Acnelyse krem

-Clindoxyl jel

 

Muhafaza Etme Koşulları ve Özellikleri

 

24 aylık raf ömrü vardır, bu süre içerisinde kullanılmalıdır. Bu süreyi geçince kullanmadan imha edilmelidir. 25 derecenin altındaki sıcaklıklarda muhafaza edilmelidir. Bunun yanında çocukların göremeyeceği yerlere konmalıdır. Ayrıca kendi kutusunda ve ağzı kapalı olarak bekletilmelidir. Ağzı açık olarak bekletilen ürünler özelliğine kaybedebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Acnelyse Krem Nedir,Ne İşe Yarar?

 

Kafanıza Takılan Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Cildimde geniş gözenek sorunu var kullansam bunlara fayda sağlar mı?

Cevap 1: Gözenekleri daraltarak normal güzel bir görünüm sağlar. Düzenli bir şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Soru 2: Sivilce lekeleri içinde etkili olur mu?

Cevap 2: Sivilce lekeleri için doğrudan kullanılan bir jel değildir ama dolaylı olarak çok fayda sağlamaktadır. Sivilce lekelerini de geçirmektedir.

Soru 3: Yüzümde çok fazla siyah nokta oluyor birçok şey denedim çözüm olmadı kullanabilir miyim?

Cevap 3: Siyah nokta içinde üretilmiş bir üründür, kullanabilirsiniz.

Soru 4: Ne kadar sürede etki gösterir?

Cevap 4: Ortalama olarak 6-9 hafta içerisinde etkisini gösterir.

Soru 5: Ne kadar süre kullanılmalıdır?

Cevap 5: En fazla 12 hafta kullanılmalıdır, sonuç almasınız bile bırakıp doktorunuza muayene olmalısınız.

Soru 6: Yüzüme uyguladığımda kızarıklık olur mu?

Cevap 6: İlk kullanılmaya başlanıldığında kızarıklık yapar ama bu gittikçe azalacak ve geçecektir.Çok aşırı dayanamaz boyutta olursa kullanmayı bırakın.

Soru 7: Reçetesiz de bu ürünü gidip eczaneden satın alma şansım var mı?

Cevap 7: Reçeteli ay da reçetesiz olarak bu jeli alabilirsiniz.

Soru 8: Yüzde ne kadar süre kalmalı?

Cevap 8: Ortalama olarak 2 saat kalmalıdır, bu süreden sonra yıkayabilirsiniz.

 

Kullanıcı Yorumları

 

Munderm jel kullananlar düşüncelerini aşağıdaki şekilde belirttiler. Bu düşüncelere göre sizlerde kullanıp kullanmamaya karar verebilirsiniz. Gerçek kişilerden alınan düşünceler ise şu şekildedir;

Seydi anlatıyor: Ben bu ürünü kullanıp canlı şahidiyim hafif düzeyde sivilcelerim vardı ayrıca siyah noktalarım çok güzel bir etki ederek geçirdi. Cildim çok düzgünleşti.

Hüseyin anlatıyor: Cildim çukurlar ve pürüzler bir de iltihaplı akneler vardı, Aynaya bakmaya çekiniyordum bu ilacı reçete etti doktorum ve de güzel sonuç aldım. Size tavsiye ederim. Yalnız herkesin cilt yapısı farklı bu noktayı gözden kaçırmayın.

Yonca anlatıyor: Bende denedim azalttı cildimdeki sorunları ama yüzde yüz geçirmedi. Bu şekilde bir tecrübem oldu. Deneyip fayda görenleri gördüm.

Zuhal anlatıyor: Başarılı bir ürün birçok sivilce kremini kullandım sonuç alamadım ama ürün gerçekten çok faydalı oldu bende. Yapanların eline sağlık diyorum

Belma anlatıyor: Doktorunuza gidin ve yazdırın inatçı olmayan orta şiddetli sivilceleri hızlı şekilde geçiriyor. Ben kullandım arkadaşıma da tavsiye ettim o da fayda sağladı.

Derya anlatıyor: Ergenlik döneminde kullanıp öz güvenimi yerine getiren ilaç. Bu isme çok şey borçluyum, tavsiye ediyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

25 yorum

 1. Yüzümde kızarıklık ve pullanma oluşturdu bu zamanla geçer mi yoksa yüzüm hep böyle mi kalacak

 2. Buruna kesinlikle sürmeyin demişsiniz de ben sürmüş bululdum herhangi bir zararı olur mu bir de ağız çevresine de sürmeyin demişsiniz benim sivilceler orda da var ne yapmam lazım

  • Kastımız burun içidir burun üzerine sürülebilir ağız çevresinde var ise dikkatli şekilde sürün. Acil şifalar dileriz.

 3. Yüzümde ne kadar kalmalı bana sabah kadar dediler bide bem her sabah yüzümü dove sabunuyla yıkıyorum bir şey olur mu 🙂

  • Yüzde en az 2 saat kalmalı sabaha kadar kaldığında da herhangi bir sorun olmaz dove ile yıkayabilirsiniz.

 4. Merhaba , kremi iki haftadır düzenli olarak çene bölgeme uyguluyorum.Gece uygulamadan önce yüz temizleme jeli ile temizleyip uyguluyorum. Sabah da yıkayıp güneş kremi kullaniyorum.komedonlarim daha da belirginlesti , çoğaldı ve küçük kabuklanmalar yaptı. Bu sabah yikadiktan sonra cenemde koyulasmalar , leke izleri gördüm. Devam etmeli miyim?

  • Merhabalar bir süre daha kullanın ve süreci deneyimleyin bu leke geçmeye başlamaz ise kullanımı bırakarak yeni bir sivilce kremine geçiş yapın.

   • Merhaba, jeli 10 gündür kullanıyorum ama yüzüm matlaşıyor gibi hissediyorum jelle birlikte yüzüme C vitamini gibi çeşitli vitaminler kullansam sıkıntı olur mu?

 5. Merhaba,yüz dışında başka alanlara sürülebilir mi? Sırtımdaki sivilceler üzerinde kullanmayı düşünüyorum.

 6. Munderm yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum lekelerde biraz açılma var ama tam etkiyi ne zaman görebilirim devam etmelimiyim?

  • Tam etkiyi 3 ay sonunda görürsünüz kullanıma devam edin lekeler tam geçmezse yazın size başka ilaç önerisi yapalım.

 7. sivilcelerim deri altında yüzümden çok uzun süre geçmeyen iltihapsız sivilceler ve doktorum bu kremi yazdı kullanıyorum fakat yorumlarda hafif ve iltihaplı sivilceleri olan insanlar memnun kaldığını söylemiş acaba bende etkisi olmaz mı?

 8. Merhabalar munderm jeli 3 kasımdan beri doktorun yönlendirmesiyle beraber haftada üç gün olmak üzere birer saat kalması şartıyla kullanmaya başladım, tabi Dr özel hazırlattığı asitli, alkollü tonikle beraber fakat bugüne kadar hiçbir etkisini görmedim, siyah nokta, gözenek vs zaten sivilcemde regl olduğum zamanlarda sadece çıkıyor o da normal. Hala kullanmaya devam ediyorum bu aydan itibaren 2-3 saate çıkardım bekleme süresini ama etkisi yok bıraksam mı diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?