Biogaia Damla Ne İşe Yarar, Fiyatı Nedir, Kullananlar Memnun Mu? | Kızlara Moda

Biogaia Damla Ne İşe Yarar, Fiyatı Nedir, Kullananlar Memnun Mu?

Biogaia Damla Ne İşe Yarar, Fiyatı Nedir, Kullananlar Memnun Mu?

Merhabalar diyerek bugün etkili bir ürün hakkında bilgi vermek istiyoruz. Biogaia isimli ürün hakkında olacaktır. Bilindiği üzere yeni doğan bebeklerde çok fazla gaz sorunu olmaktadır, bu durum da anneler her açıdan kötü etkilemektedir. Uzun süre devam eden bu sindirim sorunu için en etkili ve en güvenli ürün biogaia damla olarak karşımıza çıkmaktadır. Son dönemde bu gaz sorununu gidererek bebeklere hatta yetişkinlere rahat nefes aldıran bir ilaçtır. Birçok kişi bebeklerde kullansa da çocuklarda ve yetişkinlerde de bu sorun için rahatlıkla kullanılmaktadır. Özellikle bebeklerin huzursuzluğunu hızlıca giderir ve rahat uyumalarını sağlar. Bebekler doğduktan sonra hemen kullanılabilir bir özelliği de sahiptir. Sarı ve beyaz renkli bir kutusu vardır. Kokusu pek yoktur,tatsızdır ve de açık sarı bir görünümü vardır. Bu konunun tüm detaylarını alt başlıklar halinde anlatalım.

 

 

 

Biogaia Nasıl Bir Damladır?

 

Biogia damla nedir, sorusunun cevabını en net bir şekilde verelim. Etki alanı sindirim ve oluşturduğu olası durumlardır. Bağırsaklarda biriken gaz sorununu gideren gaz giderici ilaçtır. Bağırsak ve mide florasını hızlı şekilde düzene koyarak bu sorunu hızlıca düzeltir. Sürekli bu sorunla karşı karşıya kalıyorsanız belirli bir süre kullanmanız tavsiye edilir. Sadece gaz sorunu değil, kabızlık ve ishalde de kullanılan bir formüldür. 5 ml’lik şişeler içinde eczanelerde satışa sunulmaktadır. Probiyotik isimli ilaç grubuna dahil edilir.

 

 

İçeriğinde Hangi Maddeler Bulunmaktadır?

 

Bebeklerde sıklıkla kullanıldığı için içeriğindeki maddelerin güvenililiği de sorgulanıyor. Bu konuda da detaylı bilgiler verelim hemen. Etken maddesi Lactobacillus reuteri kültürüdür. Yani  beş damla içerisinde 100 milyon aktif liyofilize Lactobacillus reuteri kültürü bulundurur. Bunun yanı sıra içerisinde silikon dioksi, ayçiçeği yağı, trigliserid yağı içerir. Bu açıdan da bakıldığında yağ çözeltisi olan bir damladır.

 

 

Ne İçin Kullanılır?

 

Yukarıda da kısaca belirtik aslında. Bebeklerde ve yetişkinlerde gaz sorunu durumlarında işe yarar, Bağırsaklarda bakterilerden dolayı oluşan aşırı gaz birikme sorunlarını hızlıca çözer. Yetişkinlerde de yaşanan gaz sorunu içinde etkili sonuçlar sağlar. Ayrıca bebekler ve yetişkinlerdeki kabızlık ve ishal sorunlarını da iyileştirir. Yani bu damlaya bağırsak sorunlarını gideren ilaç diyebiliriz. En sık ve etkili kullanım alanı ise gaz giderici olmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Advantan Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

 

Nasıl Kullanılmalıdır?

 

1 gün içerisinde 5 damla şeklinde kullanım miktarı olmalıdır. Yemek öncesi ya da yemek sonrası kullanımı önemli değildir, iki şekilde de kullanılabilir. Kullanırken cam şişesini iyice salladıktan sonra kullanılmaya başlanmalıdır. İster doğrudan damla şeklinde ağza damlatın isterseniz de kaşıkla ya da bir gıda maddesine karıştırarak kullanın. Emziren anneler için kolay olması için memelerinin başlarına bu damlayı damlatarak bebeklerine verebilirler. Çok sıcak besinlere damlatılması uygun değildir, ilacı karıştırdığınız yiyecek ya da içeceği hemen bekletmeden kullanılması gerekir.

Çocuklar İçin Kullanımı

Çocuklar içinde son derece güvenilir bir üründür, kullanılmasında sakınca yoktur.

Hamile ve Emziren Kişilerde Kullanımı

Hamile bayanlar bu ürünü kullanabilir ama yine doktora bunu bildirmelerinde fayda vardır. Emziren anneler de bu damlayı kullanabilirler.Yalnız yine de hekimlerinin önerisini almada fayda vardır. Birçok hekim de bu ürün önermektedir.

Yaşlılar İçin Kullanımı

İhtiyar ve yaşlılarda yukarıdaki bağırsak sorunlarını yaşadıklarında kullanılabilir.

Araç ve Makine Kullanımı

Bir makineyi ya da arabayı kullanmaya engel teşkil etmez.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Durumunda Kullanımı

Bu hasta grubu için özel bir durum söz konusu değildir, kullanılabilir.

 

Bu Damla Hakkında Bilinmesi Önemli Detaylar

 

1.Yiyecek ve içecek ile kullanılıyor ise şayet hemen hızlıca tüketilmelidir.

2.İçeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise bu ürün kullanılmamalıdır.

3.Hamile ve emziren kişiler de kullanılmasında sakınca yoktur ama doktor tavsiyesi alınmasında yarar vardır.

4.Başka bir ilaç kullanıyorsanız bunu hekiminize söyleyin çünkü bir etkileşim olma ihtimali vardır.

5.Aç ve tok karnına olmak üzere iki şekilde de tercihe göre kullanılabilir.

 

Yan Etkileri Var Mıdır?

 

Şuana kadar herhangi bir yan etkisi söz konusu olmamıştır. Bebekler için oluşturduğu için son derece güvenilir bir içeriğe sahiptir, bundan dolayı da bir yan etkisi oluşma ihtimali yoktur. Yine de herhangi bir etki görürseniz kullanımı bırakıp hekiminize muayene olmanız gerekmektedir.

 

2020 Fiyatı Nedir, Nereden Alabilirim?

 

Biogaia damla fiyatı 77.96 TL dir. Fiyatı biraz yüksek olsa da gerçekten güzel sonuçlar aldığınızda bu nokta size önemli gelmeyecektir. Eczanelerde bu ürün satılmaktadır. Alırken son kullanma tarihine ve paketin yırtık olup olmamasına dikkat edin. İthal bir üründür, sürekli de daha iyi bir ürün oluşturmanın çabası içerisinde olan bir markadır. Dünyanın birçok yerinde de en çok tercih edilenler arasındadır.

 

Muadilleri Var Mıdır?

 

Biogaia damla muadili var mıdır diye soran çok fazla oluyor. Bu damlanın eş değeri malesef yoktur. Buna yakın ürünler olsa da muadili değildir. Her zaman aynı eş değeri olan ilaç bulamayabilirsiniz. Yalnız doktor önerisine göre çeşitli gaz gidericiler mevcuttur.

 

Hangi Koşullarda Muhafaza Edilmeli?

 

Mümkün olduğu kadar çocuklardan uzak tutulmalıdır. Çocukların el ile alabileceği yerlerden ve görebileceği noktalarda bulundurulmamalıdır. Kendi orijinal kutusunda saklanmalıdır. Açılmamış olan ilacı 2 ile 8 derecede ki sıcaklıkta buzdolabında saklanması uygundur. Son kullanma tarihi geçenleri ise kullanmadan atmalısınız, bunun yanına bu ilacın içerisine hiçbir şey girmemelidir.

İlginizi Çekebilir: Hametan Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

 

Bu Konu İle İlgili Sorular ve Cevapları

 

Soru 1: Zararlı mıdır, herhangi bir olumsuz yönü var mıdır?

Cevap 1: Herhangi bir zararı yoktur, bundan dolayı da güvenle kullanabilirsiniz?

Soru 2: Biogaia damla etkisini ne zaman gösterir?

Cevap 2: Kullanmaya başladığınız andan itibaren hemen etkisini görürsünüz. 2. ve 3. günde gaz sorununuz tamamen çözülmeye başlar.

Soru 3: Uyku yapar mı?

Cevap 3: Uyku yapma özelliği yoktur, yalnız bebek ya da çocuk rahatlamanın etkisi ile artık rahat bir şekilde uyuyacaktır.

Soru 4: Kabızlık yapar mı, kabızlık sorunu oluşturur mu?

Cevap 4: Kabızlık yapma gibi bir durumu yoktur, tam tersine kabızlık sorununu giderir.

Soru 5: Ne kadar süre kullanılmalıdır?

Cevap 5: Bu durum kişiden kişiye değişmektedir, hekiminiz buna karar verecektir. Gaz sorunu olunca ortalama 7 gün kullanın sorun tekrar başlarsa geri kullanırsınız.

Soru 6:İshal yapma gibi bir özelliği var mıdır?

Cevap 6: İshal yapma gibi bir durumu yoktur, tam tersine ishal olan kişilerde ishali durdurur.

Soru 7: Şişenin çerisine bir miktar su gitti, kullansam sorun olur mu?

Cevap 7: Kullanmayın yenisini alın. Çünkü etki göremezsiniz.

Soru 8: Sadece bebekler mi kullanabilir?

Cevap 8: Çocuklar ve büyükler hatta ihtiyarlarda kullanabilir.

Soru 9: İçeriğinin çok doğal ve yararlı maddeler oluştuğu doğru mudur?

Cevap 9: Bu sorunun cevabı evettir. Çok güzel ve faydalı bir içeriğe sahiptir ve de doğaldır.

Soru 10: Günlük 5 damladan daha fazla kullanabilir miyim?

Cevap 10: Günlük doz 5 damladır, doktor önerisine göre artabilir.

 

Bu Ürünü Deneyenlerin Düşünceleri

 

Biogaia damla kullananlar aşağıdaki yorumları paylaştı. Bu kişiler bu ürünü kullanıp bu konu hakkında yaşadıklarını aşağıda paylaştılar. Bu düşünceler size bu ürünle ilgili yardımcı olacaktır.

Feyza A. anlatıyor: Sürekli olarak bebeğimde kullandığım ve süper işe yarayan bir ürün. Fiyatı biraz pahalı da olsa kesinlikle hak ediyor.

Selim Ç. anlatıyor: Bende sürekli gaz sorunu olurdu doktora gittim bu ilacı önerdi kullandım çok şükür şifa buldum sizlere de tavsiye ederim.

Sevim Y. anlatıyor: Benim çocuğum da çok faydalı oldu arkadaşlar. Sürekli olarak ishal, gaz şikayeti olurdu bu ilaç çözdü bende çok rahatladım.

Kudret A. anlatıyor: Biz kullandık ama çok fayda göremedik herhalde bünyeden bünyeye sonuç alma durumu değişebiliyor.

Ebru İ. anlatıyor: Bağırsak sorunlarında işe yaradığını duyup kullanmıştım bunun içinde denedim, bağırsakların çalışmasını gerçekten düzene koydu.

Oya T. anlatıyor: Kullanmadıysanız kullanmanızı tavsiye ederim, fayda görme ihtimaliniz fazla olan bir üründür.

Didem K. anlatıyor: Ben fayda görüm ama çok fazla değil ama çevremde sonuç alan çok. Yabancı bir ürün çok fazla kullanılıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

31 yorum

 1. Bana bu damlayı eczacım yüzüm için önermişti kızarıklık ve yanma sorunum vardı. Her sabah 1 damla yüze gece 10 damla yutarak kullandım ve içindeki faydalı bakteri ve probiyotik sayesinde kurtuldum. Evet biraz garip ama cilde etkisi mükemmel ama yine ecz. ve dr sormadan kullanmayın diyorum.

  • İlk defa yüzde kullanıldığını duyduk 🙂 bu şekilde kullanımlar doktor önerisi olmadan tavsiye etmiyoruz Faydalı olduğuna da sevindik.

  • Merhabalar son kullanma tarihi geçmedi ise ve ağzı açık kalmadı ise kullanabilirsiniz.

 2. Bu damlayı oğlum 50 günlük iken komşu tavsiyesi ile başlamak zorunda kaldım her gaz ilacını denedik diyebilirim. İyikide denemisim oğluma aksam 9da verdik bir saat icinde etki etti ve mışıl mışıl uyudu. 5 aylık olana kadar kullandık fakat sunuda demeliyim kabızlık yapıyor.5 ay sonra artık rahat gaz çıkarıyor diye denemek için bıraktık Üç gün sıkıntı çektik sonra rahat ettik. Bırakır bırakmaz kakası düzene girdi. Çok şükür şimdi rahatız şuan 5ay 6günlüğüz.

 3. Merhaba ben bebegime kullandım bir kutu bitti kullanırken iyiydi bitelibir ay oldu tekrardan gaz sancilari basladi tekrar alıp kullansam zararlı olur mu

  • Merhabalar kullanabilirsiniz herhangi bir zararı olmaz zaten bitkisel içerikli bir üründür. Acil şifalar dileriz.

 4. Merhaba, ürünü aldık ancak ağzı kapalıyken 4-5 saat oda sıcaklığında bekledi bozulmuş mudur?

 5. Ilaç eczaneden alınırken bir eczane yanında buz ile verdi diğeri vermedi dışarda vakit geçirmek zorunda kaldım her hangi bir bozulma olur mu?

 6. Merhaba eczaci ilaci 3 ogun 5 er damla yani 15 damla kullanmanmi soyledi 50 gunlik bebegime kullandim 3 gun ama heryerde 5 damla yaziyo gunde bebekte uyku hali yapti endiselenmeye başladım acile götürmelimiyim

   • Merhaba 50 günlük bebeğimiz var doktorumuzun verdiği gaz ilacından fazla verim alamadık yorumları okuduğumda hep olumlu neticeler yazıyor biogaia gaz ilacından nasıl alabilirim sitelerde alabileceğim bir bölume ulaşamadım yardımcı olurmusunuz lütfen

  • Çocuğunuzun gaz sorunu geçtiği icin okadar çok uyumus olabilir.birde rezene tüketin bir cay kaşığından bebeğinizin ağzına verin benim bebeğime biadan daha iyi geldi

 7. Merhaba.ürün içeriğinde silikon dioksit vardır. Bu zararlımıdır ve tam olarak nedir

  • Merhabalar zararlı değildir kullanabilirsiniz bu madde yardımcı maddedir çok az düzeyde bulunur.

 8. Bu ilacı bulabileceğim yer var mı? Ecza depolarında yok yakın zamanda alan var mı? Adres verebilir mi ?

 9. Merhaba benim 7 aylık bebeğim kabız. Bunu kullansam faydasını görürmüyüm acaba

 10. Merhabar 50 günlük bebeğimiz gaz sorunu çekiyoruz tavsiye ve yorumlar üzerine biogaia gaz ilacı internetten alabilirmiyim nasıl temin edebilirim yardımcı olurmusunuz lütfen

 11. Merhaba bu damla aynı zamanda bağışıklık arttırıcı diye biliyorum. Bağışıklık için 2 yaş oğluma kullanabilir miyim?

  • Merhabalar dolaylı olarak bağışıklık arttırıcı etkisi olabilir ama direk olarak bağışıklık ilacıdır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?