Kara Merhem(İhtiyol) ve Tüm Kafanıza Takılanların Cevapları | Kızlara Moda

Kara Merhem(İhtiyol) ve Tüm Kafanıza Takılanların Cevapları

Kara Merhem(İhtiyol) ve Tüm Kafanıza Takılanların Cevapları

Eskiden günümüze kadar büyüklerden kara merhem kremini sıkça duymuşuzdur. Kremin hakkında bilgi sahibi olunmasa  da etkili bir krem olduğu akıllara gelir.  Büyükler çoğu hastalıkta kullandığı bu ilacı herkese önerirler. Hastalığını söylediğinizde kara merhem iyi gelir, kara merhem al lafını sık duymuşsunuzdur.  Kullananlar oldukça memnun olan bu merhem her derde dava olarak bilinir. Büyüklerin bu kadar dilinden düşürmeyen bu merhemin özelliği nedir kara merhem ne işe yarar? gibi soruların yanıtını burada bulabilirsiniz.

 

 

Kara Merhem Nedir?

 

Halk arasında kara merhem olarak bilinen bu merhemin asıl adı ihtiyol pomattır. Kimyasal özelliği ile bir antiseptik kremdir. Diğer kremler gibi beyaz renkte olmamasından dolayı halk arasında bu kremin rengi meşhur olmuştur. Siyah renkte olan ihtiyol pomad sağlık personellerin dışında halk arasında adının kara merhem olarak bilinir. Ve mucize bir krem olarak bilinir. İçerisinde %10 ihtiyol maddesi %10 ‘u lanolin ve %80’i vazelin barındırır. İçeriğinde 8 farklı bitki ekstresinin kullanıldığı bir kremdir. Yağlı, 20 gram pot içeren bir merhemdir. Deriye sürülerek kullanılan bu merhem antiseptik ve dezenfektanlar gurubuna giren bir üründür. Akademik çalışmalarda kullanıldığı bölgede %95 gibi yüksek bir oranda iyileşme sağlar. Günümüzde insanının hayatını zehir eden öldürmese de süründüren basurun tedavisinde de kullanılır. Kara merhem basur tedavisinde de oldukça etkilidir.

 

 

İsmi Neden Kara Merhem Olmuştur?

 

İçerisinde kükürt barındırması nedeniyle kremin rengi siyah olmuştur. Halk arasında sıkça kullanıldığı için asıl ismini telaffuz etmekte zorlanırlar. Halk tarafından mucizevî krem olarak bilindiği için şifacı ve karizmatik bir isim koyulmuş oldu. Kara merhem olarak anılan bu krem, ihtiyol pomad denildiğinde kimse bilmeyecektir. Eskiden nineler ve dedelerin çıban, akne gibi cilt sorunlarda sık kullanılmıştır ve her derde deva olarak toplumda yayılmıştır.

 

 

Kara Merhem Neye İyi Gelir, Ne İçin Kullanılır?

 

Kara krem ne işe yarar diyorsanız kullanılan hastalık çeşitlerini buradan bulacaksınız. İhtiyol pomad tüm eczanelerde uygun fiyatta satılmaktadır. Kolaylukla tüm eczanelarden bulabilirsiniz.. İltihaplı çıbanların içindeki iltihabın akmasında oldukça etkili olan bu kara krem sivilce tedavisi için kullananlarda oldukça fazladır. Vücudun diğer bölgelerinde ve yüzdeki cilt sorunlarına tedavisi için kullanılır. Yan etkileri ise olukça düşük ve güvenilir olan antiseptik kremdir. Akne, çıban gibi cilt hastalıklarında bilhassa iltihaplı bölgelerde uygulanırsa kısa sürede sonuç verir. Üstelik düzenli kullanmak da gerektirmez. Cildin bazı sorunlu bölgelerinde oluşan akut hastalıklarında hızlı ama geçici olarak tedavi eder. Çıban, akne(sivilce) gibi deri hastalıklarında iltihaplı kabarcık geçtikten sonra bu ilacı kullanmanıza gerek yoktur.

 • Sivilce
 • Çıban
 • Deri döküntüsü
 • Egzama
 • Tırnak batması
 • Basur (hemeroid)
 • Dolama tedavisi
 • Tüy dökücü olarak kullanılmasa da tüy dökmek bu kremin yan etkisidir.

Özellikle içi enfeksiyonla dolu irinli sivilceler de kullanılır. Sivilceleri elle ve tırnakla sıkmak yerine bu ürün kullanılmalıdır. Tedavi özelliği olduğu için yerinden tekrar çıkmaz. İltihaplarını akıtarak o bölgenin kurumasını ve iyileşmesini sağlar. Bu şifa kremi, sivilce tedavisinde önemli yeri olan bir üründür. Kasıklarda çıkmaya meyilli olan çıbanlar içinde oldukça etkilidir. Ayrıca kıl dönmesi gibi durumlarda da kullanılır. Kılın ağzını genişleterek derinin altından çıkmasını sağlar. İnsanların parmak uçlarında oluşan enfeksiyonel rahatsızlık halk arasında dolama olarak bilinen hastalığın tedavisinde de kullanılır. Tırnak batması hemen iyileşen bir durum değildir. Krem sürmeden önce batan tırnağın kesilmesi gerekir. Yoksa tırnak etin içinde olacağı için iyileşmesi gecikir. Tırnak kesildikten sonra battikon ile temizlendikten sonra bir miktar bu merhem sürülebilir. Bu sayede yara yerin iltihap kapmasını engelleyerek daha çabuk iyileşmesini sağlar. Kimyasal maddelere temas etme ve ruhsal sıkıntılardan dolayı oluşan egzama gibi kaşıntılı deri hastalığına da iyi gelir. Egzama hastalığı kolay tedavi edilen bir hastalıktır. Egzama olan bölgeye günde 1 veya iki kez kullanılarak iyileşme sağlanır.

 

 

 

Kara Merhem (İhtiyol Pomad) Nasıl Kullanılır?

 

Sorunlu bölgeyi temiz su ile iyice temizlenip kurutulur. Nohut büyüklüğünde bu ilacı alıp sivilcenin veya çıbanın üstüne bir pamuk yardımıyla uygulanır. Antiseptik bir gazlı bezle hava ile temasını kesmeden kapatın. İçindeki iltihap akana kadar günde iki sefer bu işlemi yapınız. Derideki rahatsızlık kuruyup iyileştikten sonra bırakabilirsiniz. Sivilce kullanımından sonra kalan sivilce izleri için kullanmanıza gerek yoktur. Kullanılsa bile izlerde bir faydası olmaz.

 

Dermovate Merhem Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler

 

Kara Merhem (İhtiyol Pomad) Basura İyi Gelir Mi ?

 

Basur kremi olarak da bilinen kara krem basur için oldukça faydası olan bir kremdir. Kara krem bitkisel ve doğal malzemelerden yapıldığı için her hastalığa şifa verir. Basur hastalığında birincil şifa kaynağı olarak kullanılmaya devam ediliyor. Basur için kullanılan ilaçların en hızlı ve etkili olarak iyileşme sağlayan bitkilerin özlerinden oluşmuş bir kremdir. Hemoroid hastalığında kullanılan kremlerin çoğunda iyileşme oluşmayabilir. Kara krem ise acısız bir şekilde basur da iyileşme sağlar. Sadece 10 günde kara krem basur memesinin kuruyup küçülerek iyileşme sağlar. Kanamalı basur da ise kanamayı keserek iyileştirdiği görülmüştür. Kara kremin en büyük özelliklerin birisi de basur memesini saran dokuları güçlendirir. Tekrar basur oluşmasını engelleyen mucizevi bir kremdir.

 

 

 

Kara Merhem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

İçerisinde kükürt bulunan bu kremi kullanılan bölgenin iyileşene kadar kullanmak gerekir. Kükürt sayesinde deri hızlı bir şekilde emildiği için nadirde olsa zehirlenmelere sebep olabilir. Yine çok nadir olarak alerjik ciltlerde sahip insanlarda bazı yan etkiler oluşabilir. En belirgin cilt alerjisi deride kızarıklık oluşmasıdır. Böyle bir durum oluştuğunda kullanılmamalıdır. Kullanılacak yerler ne kadar hafif olsa de uzman bir doktora başvurulması önerilir. Şeker hastası olan kişilerde kara krem kullanımı önerilmez. Şeker hastalığında yaranın iyileşme süresi geç olduğu için enfeksiyonun artma riski bulunur. Hamilelerde ve emziren bayanlarda kullanmadan önce mutlaka doktora başvurmaları gerekir. Çünkü kükürt içerdiği için bazı idrar tahlillerinde kükürt çıkabilir. Ağız göz gibi bölgelere temas etmek oldukça sakıncalıdır. Bu ilaç yağlı bir krem olduğu için aşırı yağlı ciltlerin kullanılması önerilmez. İhtiyol merhemi kullanım sırasında iltihaplı bölgeyi sıkarak çıkarmaya çalışılmamalıdır. Haricen kullanılan bir kremdir. Araç gereç ve makine kullanımında bir engel olmaz. Diğer ilaçlarla bir etkileşimi olmadığı için birlikte kullanılabilir. Günde bir kez veya gün aşırı hastalığın çeşidine göre kullanılabilir.  Çocuklarda kullanımı tam belli olmasa da çocukların cildi çok hassas olduğu için çok dikkatli kullanılmalıdır. Yaşlılarda kullanımı da yeterli bilgi mevcut değildir. Böbrek ve karaciğer hastalığında da kullanılması hakkında bilgi yoktur. Böyle durumlarda doktorunuza başvurunuz.

 

 

 

Kara Merhem (İhtiyol Pomad ) Fiyatları?

 

İhtiyol pomad adlı kara kremin fiyatı 14.50 tl’dir. Fiyatlar markaya ve markete göre ufak tefek değişiklikler gösterebilir. Fiyat araştırmasını iyi yaparak alım yapmanızı öneririz çok pahalı değildir ama yinede bütçenizi etkileyecek ekstra rakamları ödemeyin.

 

Fucicort Krem Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Her Şey

 

Sorular ve Cevapları

 

SORU 1= Göz kapağındaki iltihap için bu merhem kullanılır mı?

CEVAP 1= Göz kapağı göze temas etmesi açısından riskli olduğu için tavsiye edilmemektedir.

 

SORU 2= 24 günlük bebeğin makat kenarında apse var. Oraya bu kremi kullanılabilir mi?

CEVAP 2= Yeni doğan bebeklere doktor tavsiyesi dışında hiçbir ilaç kullanımı uygun değildir.

 

SORU 3= 4 yaş yaşındaki çocuğun gözündeki çıbana kullanılır mı?

CEVAP 3= Hem çocuk küçük olduğu için hem de göze temas etmesi sakıncalı olacağından önerilmez.

 

SORU 4= Kara kremi kullanarak basurdan kurtulmak mümkün mü?

CEVAP 4= Basuru olup lazerle ameliyat olduktan sonra geri yenileyen hastalar da vardır. Bu kadar kötü basuru olmasına rağmen sadece 3-4 gibi kısa bir sürede basur memesi kuruyup iyileşme olduğu görülmüştür.

 

SORU= 5 İltihaplı bölgeye kaç gün sürülmesi gerekir.

CEVAP 5= Sivilce, çıban gibi iltihap barındıran hastalıklara içindeki irini atıp kuruma sağlanana kadar kullanılmalıdır. Kuruduktan sonra kullanmayı bırakınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

129 yorum

  • Kıl dönmesi için kullanımı uygun değildir. Yalnız kullanıp fayda görenler var ama önermiyoruz.

 1. Bu kremi eczanede sordum piyasada olmadığı söylendi nerden bulabilirim çok zor durumdayım iltihaplı kıl dönmesi var apse kayısı büyüklüğüne geldi ve yayıldı

 2. Bu ilacı Nerede bulabilirim eczane de veya Aktar da falan satılıyor mudur çok acil lazımda

  • Eczanede ve bu tür doğal ürün satan yerlerde bulabilirsiniz, yalnız şuan ilacının üretimi ile ilgili sıkıntı var. Yine elinde olan bazı eczane ve aktar olabiliyor bakın deriz.

  • Merhabalar kullanım şekli konumuzun içinde var yine kafanıza takılan soruları olursa sorabilirsiniz. Acil şifalar dileriz.

 3. Hayırlı günler. Acaba bu kara merhem Anal apse için kullanıla bilinir mi? Cevaplarsanız çok memnun kalacağım . Şimdiden teşekkür ederim.

 4. Bartolin kistim var ve 2 kez gecırıyorum suan sişik durumda igneyle cekılmesını göze alamadım internette okudugumda kara merhem yazıyodu patlaması ıcın bartolin kistine kullanabılırmıyı ?

  • Acaba kullandınız mı barthorin apsenızde sonuc ne oldu bende aynı sıkıntıyı yasıyorum lütfen kullandıysanız sonuçları paylasin

  • Bartholin kustim vardi ikinci kez oldum ilki cerrahi mudahale oldu ikincide kara merhem surdum patladi bi sorun olmadi bnde fakat 4 ay sonra tekrarladi ici tam bosalmadi demekki ama etkili yanliz iltihabi topladigi icin cok agri yapiyor sonrasinda patliyo duzenli kullanilinca

 5. Merhaba kara merhemi vajina yanında oluşan ceviz büyüklüğünde uç vermemiş bir apse için kullanabilir miyim .
  Antibiyotik kullandım ve stafine krem kullandım ama hicbir faydası olmadı inanılmaz ağrı yapıyor acı veriyor ne yapabilirim tavsiye edildi kara merhem kullan diye ama bilemedim vajina iç bölgede değil dış yan kısımda kasik tarafına doğru yardım rica edicem
  Iyi geceler dilerim

  • Merhaba, sizinki ile aynı sorunu yaşıyorum. Kara melhemi Kullandınız mı? Yardım etti mi? Okursanız lütfen cevaplayın çok kötü ağrılar içindeyim. Kara melhemi sürdüm ağrısı daha da çoğaldı ((((

  • Bendede aynı sorun var bugün 3üncü gün kullanıyorum ayırı ağrı ve acı var 3 gün sonrasında patlar dediler sabah akşam sürüyorum sabırla bekliyorum inş patlıcak ve geçicek dayanılmaz Bi ağrı var ama yürüyemiyorum bile

 6. Kaşımın ortasinda şişmiş gecmeyen baş vermeyen sivilce çıktı onun için kullansam geçermi ?

 7. Ben kullandim kara merhemi cibanim icin doktor fucidin merhem verdi antibiyotik verdi fayda etmedi ne zamanki kara merhemi aldm surdum hemen patladi cok sukir cok iyiyimmm

 8. Makat apsem vardi ve dr hemen amelyat dedi baska dr gittim bu kremi verdi ve antibiyok hap yazdi kremi kullandim cok fayda etti tabi makat kiizarsin yani o apse agrisindan ve ameliyattan iyidir cok fayda gordum arkadaslar suan hala irin akintim devam ediyor kreme de devam ediyorum ne zaman bitersr o zaman birakcam

  • 7 gün önce makat bölgemde apse çıktı. Doktor ameliyat dese de ben olmak istemedim ve 3 gündür kara merhem kullanıyorum. Aynı zamanda 2 antibiyotik alıyorum gün aşırı. Ağrım çok fazla oldu. Merhemi kullanmaya devam edeyim mi yoksa ameliyat mı önerirsiniz.

 9. Merhabalar anal apsem oldugu için internette yorumları okudum ve kara merhem iyi geldigini ögrendim bugun eczaneden alıp uyguladım sonucu merak ediyorum birde dis kisti oluştu sinüsüm de diş etimde yanagıma uygulasam fayda edermi uygulanabilirmi acaba

 10. Makat apsem için kullanıyorum bu kremi bugun ikinci günüm inşllh sonuc alırım ayrıca sinüsde diş kisti oluşmuş yumuşak doku yanagıma kullansam olurmu acaba

 11. Makat apsem var ve aşırı büyüdü ve dayanılmaz bir ağrısı var kara merhemi 2 gündür kullanıyorum. Aynı zamanda iki adette antibiyotik alıyorum. Yaklaşık 6-7 gün apsem çıktı. Kara merhem kullanmaya devam etmeli miyim?

 12. Köpek memesi hastalıgım var kalça ve kasık bölgemde şiddetli agrılı apseler var bir türlü patlamıyor kullanımı uydunmudur
  Teşekkürler.

 13. Merhaba 35 haftalık hamileyimm parmağımda şeytan tırnağını koparma sonucu dolama cıktı kara merhem kremini kullanabilirmiyim

  • Hamile olduğunuzdan dolayı doktor önermeden kullanmamalısınız. Doktora muayene olun önerirse kullanabilirsiniz aksi takdir de kullanamazsınız.

 14. Merhaba benim Bir göğsumun ucunda büyüme ve ağrı var yara şekilde
  serrt ve kabuklaniyor kaldirdigim zaman acıyor ve kanıyor tahlillerimm temiz çıktı çok ağrı oluyor kullansam fayda edermi cevaplandirirsaniz sevinirim teşekkür ederim

 15. Merhaba kasik kısmında ağrılı bir apse var doktora gittim bna mikrop kaptığını ve orda apse olduğunu söyledi yürüyemiyorum faydası olurmu kullanabilirmiyim

 16. Merhaba
  Anüs kenarında intihaplı irin tarzı bişi çıktı basurda olabilir intihaplı sivilce Bilemiyorum ama ikisi içinde kullanılıyormuş okuduğum kadarıyla sürdükten sonra kaç saat bekletilmeli ? Silinmeli mi ?

  • Merhabalar en az iki saat o bölgede kalmalı bu süreden sonra silinebilir yıkanabilir. Acil şifalar dileriz.

 17. 21 haftalık hamileyim çenemde 3 aydır irin var ama ucu yok elim carptikca sızlıyor yüz yıkamak ölüm oldu kara merhem kullana bilirmiyim

  • Hamile olduğunuz için doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Doktora muayene olup öyle kullanın.

 18. Merhaba. Barthorin apsem var ve ne yapsam cözüm bulamıyorum. Siz uygun degil demissiniz ama genede sormak istedim. Barthorin uygulasak ne gibi olumsuz sorunlar olur. Deri renk degısımı falansa problem uygulamak istiyorum da. Tesekkur ederim simdiden cvp için

 19. Selam.parmagimda dolama çıktı.zonglama ve hafif şişlik bir durum.kara krem aldım ve sürmeye başladım.ogtenmek istediğim.insuline bağımlı değilim.sekerim var.ama kendime dikkat eden bir kişiyim.bu kremi kullanmada bir sıkıntı olurmu.tesekkue

 20. Ne olur yardımcı olun, bartholin kistim var kara merhemi aldıralı 1 ay oldu ama kullanmaya cesaret edemedim. Kullansam ne gibi bir sorun olur acaba?

 21. Mememin uç kısmının kenarında kızarıklıkla beraber iltihaplı gözüküyor ilk çıkarken çok zonklayıp acıdı şimdi acısı yok bunun için kullanabilir miyim Dr Krem verdi ama bi sonuç yok acil cvp verirseniz sevinirim karamerhemi memede kullanabilir miyim

 22. Merhaba
  Sağ bacak kaval kemiği bölgesinde rengi kahverengine dönmüş, bir şişlik var. Aslında defalarca içinde akne ya da kil dönmesi olabilir diye sıkma girişimlerim oldu. Önceleri dokunduğumda acımıyordu. Şimdi Farklı , şişen bölgeye dokununca canım açıyor. Kara merhem faydalı olabilir mi?

 23. Merhaba gogsumde kronik mastid var 15 gün önce ameliyat oldum. Ancak göğsüm yeniden şişti doktor tekrar enfekte oldugunu söyledi. Bu kronik mastid icin kullanabilir miyim ameliyat dikisimde herhangi bir zararı olur mu.

 24. Merhama makatta çatlak, apse ve basur memelerim var kullansam ise yarar mı ilacı aldım ana kullanmaya cesaret edemiyorum 8 yıl önce makat çatlağı dan va basurdan ameliyatta olmuştum şuan çok sancim var yar im edin

 25. Vajina dis bolgedeki iltihapli kil donmesi icin kullanilir mi ve kac gunde etkisini gosterir. Hic bir krem vs ise yaramadi

  • Bu bölgede dikkatli şekilde kullanın birkaç içerisinde etki gösterecektir.

 26. 3 gündür kuyruk sokumu bitiminde apse var ve ceviz büyüklüğünde ilk defa az önce kara merhem sürdüm ağrısı durdu ve ne zaman temizlemem lazım

  • Temizlemenize gerek yok kalabilir ama illa temizleyeyim derseniz kullandıktan 2 saat sonra temizleyebilirsiniz.

 27. 3 gündür kuyruk sokumu bitiminde apse var ve ceviz büyüklüğünde ilk defa az önce kara merhem sürdüm ağrısı durdu ve ne zaman temizlemem lazım

 28. Merhaba bir yerde okumustum yuzdeki siyah noktalara da iyi gelir diye bu dogru mu ? Ben bacagimdaki apse icin alacagim ama boyle bir sey gorunce acaba ona da faydasi olur mi diye sormak istedim.

  • Merhabalar bazı kişiler siyah noktalar için kullanıp fayda gördüğün söylüyor ama genel anlamda siyah nokta için bir etkisi belirtilmiyor.

 29. Göğüs ucunda sislik çıktı sivilce gibi ama başı yok kara merhemi kullansam sorun olurmu

 30. Merhaba bartholin apsem var antibiyotik kullanıyorum ameliyat olacak kadar büyük olmadığı için alamıyorlar ilacı kullansam patlatır mı ço kötüyüm müdahale yapılmıyor ilaçlar 15-20 gün sonra belki patlar denildi ev taşıyacağım çalışıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhabalar kara merhem kullanın etki edecektir duruma göre patlatabilir de. Acil şifalar dileriz.

   • Bacağımın ve vajinanin tam arasında bir şişlik çıktı. Doktor apse dedi anal. Ameliyat dedi. Olmak istemiyorum. Kara merhem kullansam geçermi.ilik suda hergun 3 kere oturuyorum.ucu yok. Ayren cipro ve biteral antibiyotik kullanıyorum. Yardimci olursaniz sevinirim

    • Doktorunuzun kararı doğrudur çünkü herhangi bir ilaçla geçmeyecek şekilde olduğu için. Kara merhem bazı durumlarda patlatma yapabiliyor ama yamayadabilir.

 31. Merhaba
  Muhabbet kuşumun karnında iltihaplı bir şişlik var.Veterinere götürdüm.Kara merhem verdi.Sizce işe yarar mı?

 32. Merhaba benim çok ilerlemiş kıl dönmesi var isede yeni girdim deneme süresindeyim aşırı iltahap oluyor deneme sürem 4 ay sonrasında ameliyat olucam ama bu iltihap için kullanabilirmiyiz bölgeye hasar verirmi zaten hasarlı bölge avuç içi kadar büyüdü kıl kitlesi iltahabim çok

  • Merhabalar faydası olacaktır dikkatli şekilde kullanın ve herhangi bir olumsuzluk durumunda kullanmayı bırakın.

 33. 30 haftalik hamileyim uyuz tedavisi için aldım aktarlardan geçiriyor denildi kullanmaya başladım ben ve oglum bir sakıncası yok denildi aktarlar ne kadar doğru yardımcı olurmusunuz uyuzu geciriyormu acaba yardım lutfen

 34. Hocam doktoruma 1 aylik geve olduğumu söylemedm bana bu merhemi yazdı bugün 2 defa sürdüm yarın doktoruma danışmanım bebeğe herhangi bi zararı olmuşumdur

  • Harici kullanım olduğu için ve 2 defa sürme ile herhangi bir zararı olduğunu düşünmüyoruz.

   • Merhaba laparoskopik ameliyat oldum ameliyattan bir Hf sonra göbeğimin orda sertlik ve şişlik oluştu çok ağrılı antibiyotik bitirdim ama fayda etmedi apse olgunlaşmamışs diyor doktorlar Kara merhem kullanabilirmiyim apse oluşumu için

 35. Merhaba, emziren bir anneyim. Sol göğsümde mastit oluştu. Bir hafta önce doktor iğneyle biraz çekti fakat hepsi çıkmadı. Kalanını da pompayla sağ dedi ama sağım yapamıyorum çünkü göğsümde baya şişlik var pompa o şişliğin üzerine geliyor. İğnenin yeri sarı iltihap gibi olmuş. Acaba bu kara merhemi kullansam içerde biriken süt veya iltihap – apse çıkar mı? Bir fayda sağlar mı?

  • Merhabalar doktorunuza danışarak kullanın doktorunuza danışmadan kullanmayın geçmiş olsun.

 36. Bendede aynı sorun var bugün 3üncü gün kullanıyorum ayırı ağrı ve acı var 3 gün sonrasında patlar dediler sabah akşam sürüyorum sabırla bekliyorum inş patlıcak ve geçicek dayanılmaz Bi ağrı var ama yürüyemiyorum bile

 37. Merhaba kara merhem antibiyotik krem ile ayni anda karıştırılıp sürülebilir mi? El parmağındaki dolama için?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?