Advantan Krem Niçin Kullanılır, Faydaları Nelerdir,Kullananların Yorumları | Kızlara Moda

Advantan Krem Niçin Kullanılır, Faydaları Nelerdir,Kullananların Yorumları

Advantan Krem Niçin Kullanılır, Faydaları Nelerdir,Kullananların Yorumları

Son dönemlerde daha fazla göz önünde bulunan ve her yaş grubu için kullanımı arttırılan bir krem türüdür. Kullanımı son derece rahat olan ve tedavi amacıyla kullanılan krem her zaman rahata erişmeniz için kullanılan bir üründür. Adından söz ettiren ve eczanelerde satışı bulunan bu kremin yapısı yumuşak jel kıvamındadır ve sürmek de bu nedenle oldukça kolaydır. Bebeklerde dahi rahatlıkla kullanımı uygun görülen bu kremi eczanelerde ve online satış adreslerinde rahatlıkla bulabilir ve kullanmaya en kısa süre içerisinde başlayabilirsiniz. Kullanımı kolay olan ve yapısı da hiçbir şekilde zarar vermeyen advantan, her yaş grubu tarafından kullanılabilir ve tedavi süreci boyunca iyileşmeyi de rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Advantan krem hakkında bilinmesi gerekenlere mutlaka göz atılmalı ve doktor tavsiyesi ile kullanmaya da daha fazla özen gösterilmelidir.

 

 

Advantan Ne İçin Kullanılır?

 

Kullanımı son derece rahat ve kolay olan bu kremin, her yaş grubunda gönül rahatlığıyla kullanılabileceği söyleniyor. Ancak mutlaka bir doktor tavsiyesi sonucundan kullanmak daha etkili ve doğru olacaktır. Bebeklerde dahi kullanımı uygun görülen kremin, tam olarak ne için kullanıldığı da yazıda mevcuttur. Daha çok egzama için kullanılan kremin farklı alanlarda da kullanılması uygundur. Egzamadan sivilceye, gül hastalığından vulgaris hastalığına, kızarıklıktan şişkinliklere, akıntılı egzama, kaşıntılı egzama, deride oluşan iltihap, döküntüler, çocuk egzaması, bebek egzaması, sedef, alerjik durumlar ve benzeri hastalıklar için kullanılan advantan krem, bu hastalıkların azalmasına ve yeniden seyretmemesine hizmet ediyor ve kullanılıyor. Belli aralıklarla ve sıklıklarla kullanılan advantan krem sayesinde sizler de bu gibi kaşıntılı ve iltihaplı deri hastalıklarından daha kolay ve kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

 

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalı?

 

Doktorunuzun reçete ettiği şekilde bu kremi kullanmanız her zaman daha doğrudur ve daha kısa süre içerisinde daha net sonuçlara ulaşmanıza olanak sağlar. Deriye ve deride bulunan hastalıklı kısımlar üzerine en ince tabaka halinde uygulanması gereken bir üründür. Çok aşırıya kaçmadan ve tam reçetede belirtilen miktara göre kullanılması gereken bir ilaç tedavi ürünüdür. Günde en az bir defa uygulanması gereken bir reçete ürünü olduğu için mutlaka günde en az bir kez rutin olarak kullanmaya devam edilmesi gerekir. Aynı zamanda ince bir tabaka halinde sürülen kremin hastalıklı deriye iyice masaj yaparak yedirilmesi gerekiyor. Hastalıklı kısım kremi iyice emdikten sonra kuruması beklenir ve tedavi uygulanmış olur. Advantan krem sivilce için de kullanılan bir üründür. Advantan krem sivilce kurumasına yardımcı olur ve sivilcelerin iltihaplarının kısa sürede sönerek azalmasına olanak sağlar. Yetişkin bireyler kullanıma başlandıktan sonra 12 haftayı geçmemesi gerekir ve çocuklarda ve bebeklerde ise 4 haftadan fazla kullanılmaması gereken bir üründür.

 

 

 

Advantan Krem Olası Yan Etkileri

 

Bu kremi kullanmaya başlayan bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde, içerisinde bulunan herhangi bir kimyasal maddeye göre alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir. Ancak her bünyeye göre farklılık gösterebilir. Ne çok bilinen yan etkileri arasında ise,

  • Karın ağrısı yer alıyor.
  • Nefes almada güçlükler meydana gelebilir ve derhal doktora başvurulması gerekir.
  • Kurdeşen gibi döküntüler ve kuruluklar meydana gelebilir.
  • Yüz, dudak ve el gibi alanlarda şişkinlik ve kızarıklıklar meydana gelebilir.
  • Dilde ve boğazda şişlikler meydana gelebilir.
  • En çok bilinen yan etkisi ise kullanılan alanda yanma hissine sebep vermesidir. Bu gibi durumlar yan etkiler arasında yer alıyor ve derhal doktora başvurulması gerekiyor.

Fucicort Krem Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Her Şey

 

Advantan Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Bu krem eczane ürünü olduğunda dolayı gönül rahatlığıyla alınarak kullanılabilen bir üründür. Egzama gibi deri ve cilt hastalıklarının neredeyse tümünde kullanımı uygun olan kremin, doktor tarafından tavsiye edilmesi halinde kullanımı daha doğru ve mantıklıdır. Hakkında bilinmesi gereken bazı hususlar da mevcuttur. Meydana gelen yan etkiler sonucunda derhal doktora başvurulması gerekir. Aynı zamanda belirtilen sıklık ve miktardan daha fazla kullanılmaması gerekir. Gözlere ve açık derilere temas ettirilmemesi gerekir. Sürüldüğü anda yanma hissi verirse derhal yıkamak ve bir daha kullanmamak da uygun olacaktır. Aynı zamanda bilinmeyen ve çok nadiren görülen yan etkileri arasında da mantar ve deri enfeksiyonları yer alabilir. Bu gibi durumlarda kullanılmaması ve derhal bırakılması da uygun olacaktır. Ciltte tahriş olabilecek durumlara da sebep verirse ve daha kötü durumlar ortaya çıkmaya başlarsa, vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir. Gebe olan ve emziren bayanların da kullanıp kullanamayacağı hakkında doktora danışması gerekir.

Kara Merhem(İhtiyol) ve Tüm Kafanıza Takılanların Cevapları

 

2020 Fiyatı Ne Kadar?

 

Kremin fiyatı standarttır ve gerek eczanelerden gerekse online marketinden aynı fiyata satın alabilirsiniz. Kremin kullanım amacı, hizmet ettiği amaç ve tedavi süreci göz önünde bulundurulduğunda ve çok fazla alanda kullanımı uygun olduğundan dolayı, fiyatı da son derece bunlara uygun bir fiyattır. Reçeteli satılan bu ürünün fiyatı oldukça uygundur ve çok kolay bir bütçeyle temin edilebilir. Orta boylu bir tüpe sahip olan bu kremin kullanımı sabittir ve hem çocuklarda hem bebeklerde hem de yetişkinlerde belli bir süre sonra kullanımının bırakılması tavsiye edilir. Bu nedenle boyutu da sabittir ve kullanım süresine göre tasarlanır. Advantan krem fiyat olarak en uygun fiyata sahip olan eczane ürünlerinden bir tanesidir ve yaklaşık olarak 12 lira gibi bir ücreti mevcuttur. Advantan krem 30 gramlık  8.57 tlden eczanelerden rahatlıkla temin edilebilir. Eczanelerden temin edildiği ve reçete ile temin edildiği takdirde çok daha uygun fiyatlarla temin edilebilecek bir üründür.

 

Advantan Kremin Muadilleri

 

Eşdeğer özelliğe sahip ilaçlara muadil denir, bu kremle aynı etkiyi gösterecek ilaç isimleri şöyle;

-Efederm

-Ectopix

-Exenate

-Alocort

 

 

 

Prospektüs Bilgileri

 

Prospektüs bilgileri işinizi kolaylaştırmak adına yol gösterecektir. Bu ayrıntıları bilerek kullanmanızda fayda var.

Geri Ödeme KoduA00405
Satış Fiyatı12.57 TL [ 30 Sep 2020-2021 ]
Önceki Satış Fiyatı12.57 TL [ 23 Sep 2020-2021 ]
Original / JenerikOrijinal İlaç
Reçete DurumuNormal Reçeteli bir ilaçtır.
Barkodu8697529380045
Etkin MaddeMetilprednizolon Aseponat
ATC KoduD07AC14
Birim Miktar
Birim Cinsi
Ambalaj Miktarı30

 

Bu Krem İle İlgili Sorular ve Cevapları

 

Bu krem hakkında en çok sorulan sorular arasında ise nasıl kullanılır? Ne için kullanılır? Fiyatı ne kadardır? Nereden satın alınır? Bebeklerde kullanılabilir mi? Kremin yan etkileri nelerdir? Gibi sorular yer alıyor. Kullanımı, nerelerde kullanılması gerektiği ve fiyatının ne kadar olduğuna dair cevapları da her zaman aynı bulabilirsiniz. Gerek satıcılar tarafından gerekse kullanıcılar tarafından onaylanan cevaplar sonrasında, bu kremin son derece etkili olduğu da gözler önüne serilmektedir.

Soru 1: Bu krem kortizon içerir mi?

Cevap 1: Bu sorunun cevabı evettir ve kortizon içermektedir.

Soru 2: Bu krem günde kaç defa uygulanmalıdır?

Cevap 2: 1 gün içinde 1 defa sürülmesi yeterli olacaktır daha fazla kullanmayın.

Soru 3: Yüzümde sivilce lekeleri var bunun için denesem etkili olur mu?

Cevap 3: Sivilce lekesi için önerilen bir ilaç değildir. Sivilce(akne) lekeleri için conturactubex ve madecassol isimli kremleri kullanabilirsiniz.

Soru 4: Bu ilacı ne kadar süre kullanmalıyım?

Cevap 4: 18 yaşından büyükler için en fazla 12 haftadır ortalama olarak 12 ile 18 gün arasında tedavi süresi uygulanır.

Soru 5: Bu ilaç vajinada kullanılır mı güvenli midir?

Cevap 5: Vajina da kızarıklık ya da kaşıntı yaşıyorsanız güvenle sürebilirsiniz. Genital bölge için hekim tavsiyesine göre kullanmanız çok daha doğru ve yerinde olacaktır.

Soru 6: Bebek için ne kadar süre kullanılmalı?

Cevap 6: Bebekler kısa süreli kullanılmalıdır, uzun süre kullanılmamalıdır. Ortalama olarak 5 ila 7 gün arasında kullanılması önerilir. Yine de bir hekim önerisinin olması daha iyi olacaktır.

Soru 7: Sivilceler de sonuç verir mi?

Cevap 7: Sivilceler (akneler) için çok olumlu sonuçları mevcuttur. Özellikle de büyük iri sivilceler da çok iyi sonuçları mevcuttur.

Soru 8:  Advantan krem topikal kortikoid hangi durumlarda uygulanır?

Cevap 8: Çoğunlukla egzama ve sedef hastalığında uygulanır.

Soru 9: Yüzümde de kullanabilir miyim?

Cevap 9: Sorununuz yüzünüzde ise çok fazla miktar olmamak şartıyla uygulayabilirsiniz.

Soru 10: Hızlı etki gösterir mi?

Cevap 10: Oldukça iyi sonuç veren sonuçlarını çabuk ortaya koyan bir karışımdır.

Kullananların Yorumları

 

Oğuz diyor ki;  Yüzümün büyük bir bölümünde yanma hissettiren ve kaşınan bir egzama vardı. Doktora gittim ve bu kremi reçeteledi. Yaklaşık olarak 5 gün kullandıktan sonra yüzümde egzamaya dair hiçbir iz kalmadı. Hiç çekinmeden kullandım diyebildiğim bu krem hiçbir yan etkisini de göstermedi. Siz de kullanırsanız en az 3-4 gün içinde farkı görebileceksiniz. İyi günler dilerim.

Kerim diyor ki; Kortizonlu olduğu için ilk başta çok çekindim ama egzamam içinde denemek istedim gerçekten kullanmaya başlayınca iyi denemişim dedim. Sizlerde tavsiyem genellikle olumlu etkileri var.

Selma diyor ki; Bende sivilceler vardı bunun için kullanmaya başladım ve iyi denebilecek sonuçlar elde ettim büyük kısmı geçti ve psikolojim düzeldi. İçerisinde kortizon olmasından dolayı da çok iyi etki ediyor.

Selim diyor ki; Bayer firmasının ürettiği bir ürün olduğu için daha güvenerek kullanmaya başladım. Güneş yanığım için kullandım kısa sürede sorunu ortadan kaldırdı sizlere tavsiye ederim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?