Azelderm Krem Nerelerde Kullanılır,Fiyatı Nedir,Kullananların Yorumları | Kızlara Moda

Azelderm Krem Nerelerde Kullanılır,Fiyatı Nedir,Kullananların Yorumları

Azelderm Krem Nerelerde Kullanılır,Fiyatı Nedir,Kullananların Yorumları

Sizlere cilt hastalıkları üzerinde etkili olan azelderm isimli ilaçtan bahdeceğiz. Bu kremi sivilce sorunu olanlar, siyak noktalarını geçiremeyenlerin kullandığı bilinir. Azelderm krem bu iki sorun dışında gül hastalığı(rozase) için de kullanılır. Oldukça etkili bir ilaçtır. Bakteriler nedeniyle oluşan sivilcelerin de iyileşmesini sağlar. İltihaplı sivilceler üzerinde etkili olduğu için tercih edilir. İltihaplı sivilce oluşumuna yol açan akne vulgaris adlı bakteri ile savaşır. Bu bakterinin cilt üzerinde azalması ise sivilce oluşumunu engeller. Sivilceleri geçirmesinin yanında cilt dokusunu da yeniler ve lekeleri ortadan kaldırır. En önemli özelliği ise kısa sürede tedavi etmesidir.

 

 

Azelderm Nasıl Bir Kremdir?

 

Kremin hafif bir alkol kokusu vardır. Görüntü olarak homojen bir yapıya sahiptir. Mavi beyaz bir kutuda 30 gramlık tüpler içinde satışa sunulur. Orta hafiflikte olan sivilceler üzerinde daha çok etkilidir. Akne vulgaris bakterisini öldürmesi sivilce oluşumunu azaltır. Siyah nokta ve uçuk gibi diğer cilt hastalıklarının da tedavisinde kullanılır. Cilt üzerinde bulunan çukur görünümleri de tedavi eder. Bazı kullanıcılar ise bu kremin cildi beyazlattığını söylemişlerdir. Kremin gerçek etkisi üç haftanın sonuna doğru ortaya çıkar. Bu süre içerisinde ise düzenli olarak kullanmak gerek.

 

 

Etken ve Yardımcı Maddesi İsimleri Nedir?

 

Bir ilacın etkisini belirleyen içindeki etken maddedir. Ayrıca etken ve yardımcı maddeler hakkında bilgiye sahip olmak önemlidir. Yan etkiler ve kullanım alanları bu şekilde ortaya çıkar. Bu ilacın etken maddesi azelaik asittir. Her 1 gram krem 200 miligram azelaik asit içerir. Yardımcı maddeleri ise  Disodyum EDTA, setostearil alkol, izopropilmiristat, siklometikon, polisorbat 20, polisorbat 80’dir.

 

 

 

Azalderm Krem Hangi Sorunlarda Etkilidir?

 

Bu krem cilt üzerinde oluşan hastalıkların ve sorunların giderilmesinde kullanılır. Bazı hastalıklarda daha çok etkilidir. Bu hastalıkları ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Sivilce oluşumuna yol açan akne vulgaris isimli bakteriyi yok ederek sivilce oluşumunun önüne geçer, mevcut sivilceleri geçirir.
 • Ciltte sivilcelerden dolayı oluşan çukur görüntüsünü geçirir.
 • Lekelerin iyileşmesine katkı sağlar ve lekeleri geçirir.
 • Gül hastalığı yapan bakteriyi yok eder.
 • Koyu renkli lekeleri yok eder.
 • Ölü deriyi atarak cildi yeniler.
 • Siyah ve beyaz noktaları azaltır, cildin gözenek görüntüsünü ortadan kaldırır. Gözenekleri sıkılaştırır.
 • Uçuk nedeniyle ortaya çıkan lekeleri giderir.

 

 

Kullanım Şekli Nasıldır?

 

İlacın kullanım şekli konusunda doktor tarafından başka bir doz önerilmemiş ise şu şekilde kullanılır;

1.Öncelikle cildin uygulama yapılacak bölgesinin temizlenmesi gerekir. Bunun için uygun bir sabun kullanabilirsiniz. Ardından temizlediğiniz bölgeyi iyice kurulayın.

2.Azalderm’i temizlediğiniz bölgeye ince bir tabaka halinde ve hafif hareketlerle masaj yaparak sürün.

3.Günde 2 kere nohut büyüklüğü kadar ilaç kullanmak yeterlidir.

4.Kremi sürdükten ellerinizi yıkamanız gerekir.

 

 

Azelderm Kremi Kimler Kullanabilir, Kimlerde Sakıncalıdır?

 

İlaç 12 yaş altındaki çocuklar için uygun değildir. Hamile kadınlarda da doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaz. Emziren kadınlar için de aynı durum geçerlidir. İlacın anne sütüne bir miktar geçtiği tespit edilmiştir. Gebelikte ve emzirme döneminde kullanımı kar zarar hesabı yapılarak karar verilen bir durumdur. Çocuklarda ise kullanımı sırasında farklı bir sorun çıkmaması için tavsiye edilmez. Bu nedenle uyarıların dikkate alınması gerekir.

 

 

Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

 

Her ilaçta olduğu gibi bu kremde de en önemli nokta ilacı düzenli olarak kullanmaktır. Yani gün içerisinde size önerilen dozu mutlaka uygulamanız gerekir. Aksi halde istenilen etki görülmez. Ayrıca ilacın kullanım süresi herkeste değişebilir. Maksimum kullanımı 1 yıldır. İlk sonuçlar ise 4 haftadan sonra rahatlıkla görülebilir. Bu süreden önce tedavinin işe yaramadığını düşünüp ilacın kullanımını kesmek tedaviyi de bitirir. Kullanım sırasında ise göz gibi hassas dokulara temas etmesi sakıncalıdır. Aynı şekilde ağız ve burun mukozası için de zararlıdır.

 

 

Yan Etkileri Nelerdir?

 

İlaca dair yan etkiler çok sık görülmese bile her ilaç gibi bu kremin de yan etki oluşturma riski vardır. Aşağıda yazılan yan etkilerden birisinin görülmesi durumunda doktorunuz ile iletişime geçin. Yan etkiler artarsa ilacın kullanımı kesilebilir. Yan etkileri iyi gözlemlemek gerekir.

 • Alerjik reaksiyonlar
 • Kızarıklık ve yanma
 • Tahriş, kuruluk, ağrı
 • Renk değişikliği
 • Deri üzerinde pullanma
 • Deride uyuşma hissi
 • Göz ve yüz çevresinde şişme
 • Ürtiker yani kurdeşen

 

 

Azelderm Krem İle İlgili Detaylar

 

 • İlacın etken maddesine karşı alerjisi olanların kullanması sakıncalıdır.
 • Kremi tam olarak belirtilen dozda kullanmak gerekir. Çok fazla kullanmak hastalığın daha çabuk iyileşeceği anlamına gelmez. Tam tersi yan etki görülme riski artar.
 • Tahriş veya yara olan cilt üzerinde kullanılmaz.
 • Rüzgar ve güneş yanıklarında bu kremin kullanılması sakıncalıdır. Yaranın daha kötü olması ile karşılaşılabilir.
 • Hamile ve emziren kadınlarda mutlaka doktor onayı alınmalıdır.
 • Göze, ağza ve buruna sürülmesi sakıncalıdır. İlacın bu noktalar ile temas etmesi halinde bol su ile yıkanması tavsiye edilir.
 • İyileşme süreci ortalama 4 haftadır. Bu süreden önce kullanımının bırakılması önerilmez.
 • Gül hastalığı ve sivilcelere neden olan bakterileri öldürerek cildi yeniler.
 • İlacın uygulandığı süre içerisinde cildi tahriş edecek kozmetiklerden kaçınmak gerekir. Alkol içeren sabunlar, tonikler bunlar arasındadır.
 • İlaç sürülen bölgenin bandajlanması sakıncalıdır.
 • Uygulama sırasında yanma, kızarıklık ve hassasiyet oluşursa hekiminize danışınız.
 • Egzama, isilik tedavisinde kullanılmaz. Yanıklarda kullanılmaz.

 

 

Fiyatı Nedir?

 

Bu ilaç sadece eczanelerde satılır. Kozmetik mağazalarda bulamazsınız. Reçete ile satılan bu ilacın bedeli devlet tarafından da karşılanır. Azelderm fiyatı 55.26 tl’den satılır. SGK ile alındığı takdirde ise ödemesi daha azdır.

 

 

Bu Kremin Muadili Var Mı?

 

Azelderm krem muadili demek aynı etken maddeleri içeren diğer kremler demektir. Muadil ilaçlar birbirlerinin yerine kullanılabilirler. Eğer doktorun verdiği ilaç bulunamazsa o zaman muadili alınır. Bu ilacın muadili ise şu iki ilaçtır;

 • Skinoren krem
 • Finacea jel

 

 

Azalderm Hakkında Sorulan Sorular

 

Soru 1: Bu ürünü devlet tarafından karşılanıyor mu?

Cevap 1: Doktor tarafından reçeteye yazılması halinde bu ilaç geri ödeme kapsamında olan ilaçlar arasındadır. Bu şekilde daha düşük fiyatlara satın alabilirsiniz.

Soru 2: Gül hastalığım var, işe yarar mı?

Cevap 2: Gül hastalığını iyileştirmek için formüle edilmiş ilaçlardan bir tanesidir. Kullanıcıların çoğu bu ilaçtan memnun kalmıştır. Ancak yine de denemenizde fayda var.

Soru 3: Sivilceler üzerinde ne kadar etkilidir?

Cevap 3: Sivilceleri geçirme konusunda son derece etkili olduğunu söyleyebiliriz. Düzenli kullanmayı ihmal etmeyin.

Soru 4: Sivilce izlerimden çok rahatsızım, bu kremi kullansam olur mu?

Cevap 4: Sivilce izlerinize iyi gelecektir.

Soru 5: Azalderm ve Expigment kremi karıştırsam sorun olur mu?

Cevap 5: İki kremin birlikte daha etkili olduğu bilinir ama doktorunuza sormadan kremleri karıştırmayın.

Soru 6: Güneş lekelerim var geçirir mi?

Cevap 6: Güneş lekelerini geçirdiği bilinir ancak sürdükten sonra güneşe çıkmamaya dikkat edin

Soru 7: Sivilcelerimle oynadığım için yüzüm girintili çıkıntılı, bu kremi kullansam olur mu?

Cevap 7: Kremin en önemli özelliklerinden bir tanesi de cildi yenilemesidir. Bu kremi kullanarak cildinizi düzeltebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Acnelyse Krem Nedir,Ne İşe Yarar?

 

Kullananların Yorumları

 

Azelderm kullananlar krem ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirmişlerdir. İşte kişilerin düşünceleri ve yaşadıkları:

Sinem anlatıyor: Sivilcelerim için birçok ilaç kullandım. Hiçbiri işe yaramadı. Bu kremi kullanmadan önce şüphelerim vardı. Ama bir iki hafta sonra bütün şüphelerim ortadan kalktı. Şu anda yüzümde neredeyse hiç sivilce yok.

Neşe anlatıyor: Eğer bu kremi kullanmaya karar verdiyseniz size tek önerim sürdükten sonra asla güneşe çıkmayın. Kremin cilt rengini açma konusunda kusursuz olduğunu söyleyebilirim. Ancak ne zaman güneş ile karşılaşsam cildimde yanma hissi oldu. Lekeler tamamen geçti ama siz dikkatli kullanın. Güneş ve krem lekeleri artırabilir.

Aydın anlatıyor: Çok fazla siyah noktam vardı. Yüzümde siyah nokta olmayan yer yoktu diyebilirim. Eczaneden aldığım bu krem ile siyah noktalarım tamamen geçti.

Mahmut anlatıyor: Geçmek bilmeyen sivilcelerden sıkılmışken doktorum bunu ve bir başka kremi birlikte kullanmam için verdi. Her iki kremi karıştırınca oldukça etkili bir sonuç çıktı. Sivilcelerim kısa sürede iyileşti.

Burçak anlatıyor: Krem herkeste aynı etkiyi göstermiyor. Bir arkadaşımda çok işe yaradı ama ben de hiç etkisi olmadı. Demek ki denemek lazım. Arkadaşımın cilt rengini açtı, eskisinden de sağlıklı görünüyor.

Tufan anlatıyor: Gül hastalığının ne kadar can sıkıcı olduğunu ancak yaşayan bilir. Bu kremi kullanmamla birlikte hastalığım gerilemeye başladı. Bu dert ile uğraşan herkese öneririm.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?