Sudocrem Nedir, Faydaları Nelerdir, Kullananlar Ne Diyor? | Kızlara Moda

Sudocrem Nedir, Faydaları Nelerdir, Kullananlar Ne Diyor?

Sudocrem Nedir, Faydaları Nelerdir, Kullananlar Ne Diyor?

Uzun yıllardır pişik tedavisinde kullanıla kremlerden bir tanesi olan sudocrem kısa sürede tedaviyi tamamladığı için çok tercih edilen ürünler arasındadır. Ancak Demet Akalın gibi ünlülerin bu kremin akneye iyi geldiğini ve sivilce izlerini geçirdiğini açıklaması üzerine kremin kullanım şekli de değişti. Güzellik uzmanı olan Pervin Dinçer de maskelerinde kremi kullananlar arasında. Yapılan açıklamalar haliyle kreme olan ilgiyi artırdı. Sivilce sorunu olanlar bu kremi yoğun bir şekilde kullanmaya başladılar. Hatta ilaçların etki etmediği sivilceler de bu kremi kullanarak tedavi olduğun iddia edenler de var. Sudocrem sivilce için tercih edilen en doğal ürünlerden bir tanesidir. Peki  nasıl bir ilaçtır, içeriğinde ne vardır, nasıl kullanılır? Detaylı bir inceleme yaptık.

 

 

Sudocrem Nedir,Nasıl Bir Cilt Ürünüdür?

 

Krem İrlanda’ya ait bir firma  olan Forest Tosara Ltd şirketi tarafından üretilir. Seksen yıllık bir geçmişe sahip olan krem bebekler için kullanılan en başarılı pişik kremlerinden bir tanesidir. Bütün dünyada bu kremi bulmak mümkündür. İnce bir tabaka halinde bile sürüldüğünde bebek cildinde koruyucu bir bariyer oluşturur ve pişiğe neden olan etkenlerin ortadan kalkmasını sağlar. Aslında çok sade bir içeriğe sahip olan krem sadece pişik kremi olarak düşünülemez. Güneş lekelerine, yanıklarına, cilt üzerinde oluşan sorunların giderilmesinde, sivilcelere, egzamaya kullanılabilir. Kolay temin edilebilir bir krem olmasının yanında fiyat olarak da uygundur. Birçok ünlü isim bu kremi kullanarak cilt sorunlarını çözüme kavuşturduğunu söylemiştir.

Sudocremin İçeriği Nedir?

 

İçeriğinde saflaştırılmış su, lanolin, benzil sinnamat, benzil benzoat, benzil phenil methanol, çinko oksit bulunan krem son derece güvenlidir. Bebekler için özel olarak tasarlanan bu krem birçok cilt tipine bu nedenle uyum sağlayabilir. Sudocrem içeriği bebeklere bile zarar vermediği için yetişkinlerde güvenle kullanılabilir. 1931 yılı kremin ilk üretildiği tarihtir. İlacın ambalaj şekli ise 30 gram, 60 gram, 125 gram, 250 gram, 400 gram krem içeren paketler şeklindedir. Kremin etkisi daha net anlaşıldıkça bütün dünyadan kremle ilgili talepler artmış ve hızlı bir şekilde satışı yayılmaya başlamıştır. Tanıdığımız isimler arasında bulunan Doğa Rutkay, Demet Akalın, İclal Aydın gibi isimler bu kremi kullananlar arasındadır.

 

 

Sudocrem Hangi Amaçla Kullanılır, Etkileri Nelerdir?

 

Bazı ciltler diğerlerine göre daha problemli olurlar. Krem formatın da olan bu ürün kutu içerisindedir. Krem denilince akla gelen tüpler ile karıştırılmamalıdır. Geçmişi çok eski olduğu için kanıtlanmış bir formüldür ve rahatlıkla kullanılabilir. Bilmeniz gereken ise bir tek nokta vardır. Bu kremin etkileri arasında cilt beyazlatma yoktur. Bunun için cilt beyazlatıcı ürünler tercih edilmelidir.

Etkili olduğu sorunlar ise şu şekildedir;

 • Bebeklerde bezden ya da başka bir nedenden dolayı oluşan pişiklerde
 • Ciltte meydana gelen ufak yaralanmalarda
 • Sivilcelerin iyileştirilmesinde
 • Sivilce lekelerinin tedavisinde
 • Güneş yanıklarında
 • Egzamada
 • Kaşıntı, kızarıklık gibi sorunlarda

 

 

Sudocremin Faydaları

 

Yan etkisi olmayan Sudocrem faydaları ile öne çıkan bir üründür. Asıl amacı pişiklerin önlenmesi ve tedavisi olmasına rağmen, kullanıldığı süre boyunca diğer cilt sorunlarına etkisi olduğu anlaşılınca kullanım alanı genişlemiştir. Ünü ise giderek artmaktadır. Krem çok fazla insan tarafından tercih edildiği için hemen hemen her eczanede rahatlıkla bulunabilir hale gelmiştir;

Faydaları;

 • Cildin yap dengesini sağlar
 • Cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur
 • Yaraları iz bırakmayacak şekilde iyileştirir
 • Sivilce ve akneleri kurutur
 • Özellikle iltihaplı sivilcelerde kurutma özelliği yüksektir
 • Tahriş olan bölgeleri yeniler
 • Güneş yanıklarından dolayı oluşan kızarıklıkları iyileştirir
 • Egzama ve sedef sorunlarında rahatlatıcı etkisi vardır
 • Uzun süre yatan hastalarda oluşan yatak yaralarını geçirir
 • Ağda sonrası ciltte oluşan kızarıkları giderir
 • Herhangi bir nedenle ciltte oluşan kaşıntıları giderir

Yan etkileri olmayan bir ürün olduğu için kremin yan etkilerinden bahsedemiyoruz. Bebeklerden yetişkinlere kadar güvenle kullanılabilecek bir kremdir. Sudocrem yan etkileri olmadığı için herkeste kullanılabilir. Bayanların ise cilt bakımlarında vazgeçilmez bir ürün olmaya başlamıştır.

 

 

Sudocrem Nasıl Kullanılır?

 

Bir ilacı ya da kozmetik bir ürünü kullanırken maksimum fayda elde etmek için doğru bir şekilde uygulama yapmak esastır. Sudocrem cilde nasıl uygulanır diye merak ediyorsanız bu kremin de kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle kremin en ideal uygulama zamanının gece olduğunu hatırlatalım. Yoğun bir yapısı olduğu için gündüz uygulamalarında cilt üzerinde beyaz bir tabaka bırakacaktır.  Ayrıca çok az miktar sürmek yeterlidir. Dileyenler sadece hasta olan bölgeye kremi sürebilirler. Aşırı kullanımında var olan problemi gidermez, aksine sivilcelerin artmasına neden olur. Uygulama öncesi ellerin yıkanmasını tavsiye ederiz.

Yüze Uygulanışı

Kremin yüze uygulanışında tercih edilen yöntem sadece sorunlu bölgeye sürmektir. Uyku öncesi az bir miktar kullanmak yeterlidir. Hafifçe masaj yapıp kremi yedirin ve sabah kalktığınızda sadece su ile yüzünüzü temizleyin.

Sivilceler İçin Uygulanışı

Sivilce için kremi sürmeden önce cildin uygun bir şekilde temizlenmesi gerekir. Temizleme ürünü olarak cildinize uygun bir malzeme kullanabilirsiniz. Güzelce temizlenen cildin üzerine az bir miktar krem sürmek yeterlidir. Kremi sürerken parmak uçları ile hafifçe masaj yapmanızı ve çok sert hareketlerden kaçınmanızı öneririz. Gece yatmadan hemen önce kremi sürün ve sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayın. Kısa bir süre sonra sivilcelerinizin geçtiğini fark edeceksiniz. Çok fazla sürmenize gerek yoktur. Haftada üç kere uygulamanız yeterlidir.

Ciltteki İzlerde Kullanımı

Sivilce izlerinin de geçirilmesinde etkili olan bu krem yine çok az bir miktarda kullanacaksınız. Krem yeni hücre oluşumunu destekleyerek lekeleri giderecektir. Haftada üç kez lekeli bölgeye düzenli olarak uygulayın. Unutmayın kremi az sürmeniz gerekiyor, kalın tabakalara ihtiyacınız olmayacak.

 

 

Sivilce İzlerinde Etkili Mi?

 

Sivilce izleri önemli cilt sorunlarından bir tanesidir. Çoğu insan bu izlerden şikayetçidir. Tedavisinin ise nasıl yapılacağını araştıranların da sayısı oldukça fazladır. Krem sivilceler üzerinde etkilidir. Aynı zamanda sivilce izleri konusunda da oldukça başarılıdır. Krem ile yapılmış maskeler lekelerin giderilmesine yardımcı olacaktır. Maskeleri düzenli olarak kullanarak sivilce lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’in Sudocremli Maske Tarifi

Malzemeler

-1 çay kaşığı Sudocrem

-1 çay kaşığı avakado yağı

-1 çay kaşığı kayısı yağı veya badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Bütün malzemeleri temiz bir kaba alın. Homojen bir hale gelene kadar karıştırın. Hazır olduktan sonra hafif hareketler ile cildinize sürün. Bu maskeyi yarım saat kadar cildinizde bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın. Haftada bir sefer uygulama yeterlidir. Pervin Dinçer tarafından önerilen mükemmel bir kremdir. Birçok insanın bu maske ile olumlu yorumları vardır.

 

 

2020 Fiyatı Nasıldır, Nerelerde Satılır?

 

Sudocrem fiyatı miktarına göre değişiklik gösterir. Ortalama 17 TL ile 68 TL arasında değişen bir fiyat aralığına sahiptir. Bu krem eczanelerden ve online alışveriş sitelerinden alınabilir. Gramajına göre fiyatlar ise şu şekildedir;

30 gramı:17 tl

60 gramı: 25 tl

125 gramı: 35 tl

250 gramı: 53 tl

400 gramı: 67 tl

Trosyd Krem Niçin Kullanılır, Faydaları Nelerdir,Kullananlar Ne Diyor?

 

Sudocrem İle İlgili Sorularınız

 

Soru 1: Hamileler ya da emzirenler kadınlar için bu krem uygun mudur?

Cevap 1: Hamileler ve emziren kadınlarda bilinen bir yan etkisi yoktur. Özellikle emziren kadınlar meme uçlarında oluşan çatlaklarda kullanılabilir. Ancak emzirmeye geçmeden önce meme başının temizlenmesi gerekir. Emzirme sonrası sürmek daha güvenlidir.

Soru 2: Yağlı ciltlerde kullanımında bir kısıtlama var mıdır?

Cevap 2: Yağlı ciltlere krem bulmak her zaman en büyük sorunlardan bir tanesidir. Bu kremin ise ciltte yağ dengeleme özelliği vardır. Bu nedenle yağlı ciltler daha çok fayda görür. Yağlı ciltler güvenle bu kremi kullanabilir.

Soru 3: Göz altımda yoğun derecede morluk ve şişlik oluşuyor, kullanabilir miyim?

Cevap 3: Göz altı morluğu ve şişkinliği sorunu olanlar için de bu krem çok faydalı. Göz çevresine az bir miktar sürmeniz bile kremin etkisini görmenize yeterli olacaktır. Krem beyaz renkte olduğu için geceleri sürmenizi tavsiye ederiz.

Soru 4: Doğum sonrası vücudumda çatlaklar oluştu, çatlaklara iyi gelir mi?

Cevap 4: Çatlak sorununun kadınlar için ne kadar büyük bir problem olduğunu biliyoruz. Kremin etken maddeleri çatlakları da tedavi ediyor. Çatlak olan bölgeye uygulama yapıldığında zamanla çatlakların azaldığı görülebilir.

Soru 5: Ünlülerin de bu kremi kullandıkları gerçek bir bilgi mi?

Cevap 5: Krem bütün etkilerine rağmen ülkemizde az bilinen ürünlerden bir tanesiydi. Ünlülerin sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımların ardından kreme olan talep de arttı. Birçok isim bu kremi kullanarak cilt sorunlarına çözüm bulduklarını dile getirmişlerdir.

Soru 6:  Sudocrem tüylenme yapıyor mu?

Cevap 6: Kremi kullananlar tüylenmeden şikayetçi olmamışlardır. Yapılan çalışmalar da tüylenme yapmadığı yönündedir. Çok az bir miktar mevcut tüylerin uzama hızını artırabilir.

Soru 7: Bu kremin beklenen yan etkileri nelerdir, herhangi bir yan etkisi var mı?

Cevap 7: Kremin ne zararı ne de yan etkisi vardır. İçeriği en zararsız kremlerden bir tanesidir. Neredeyse seksen yıla yakındır kullanılan bu kremin yan etkisi bile oluşmaz.

Soru 8: Kırışıklıklara iyi gelir mi?

Cevap 8: Kremin tek iyi gelmediği sorun kırışıklıklar diyebiliriz. Kırışıklıklar üzerinde herhangi bir etkisi olduğuna dair kanıt yoktur. Bunun için cildinizde bir süre denemenizi önerebiliriz. Belki cildiniz üzerinde kırışık giderme etkisi gösterebilir.

Soru 9: Cildi beyazlatır mı?

Cevap 9: Cilt beyazlatma üzerinde bir etkisi olduğu kanıtlanmamıştır. Sadece pişik, sivilce, egzama gibi sorunlarda fayda sağlar.

Soru 10: Cilt doktorları bu krem hakkında ne düşünüyor?

Cevap 10: Cilt doktorlarının sıkça önerdiği bir kremdir. Bunun nedeni her yaşta güvenle kullanılabilir olmasıdır.

 

 

Sudocrem Kullananların Düşünceleri Nelerdir?

 

Sudocrem kullananlar sosyal ortamlar üzerinde yaptıkları yorumları sizler için derledik. Bu yorumlar ile aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Yorumlar gerçek kullanıcılar tarafından yapılan yorumlardır.

Cemal: Eşimle birlikte bebeğimizin pişik sorunu için denemediğimiz ürün kalmamıştır. Bir yakınımız bu kremi tavsiye etti. Kendi bebeklerinde de kullanmışlar. İlk kullanımda bile etkisini gösterdi. Bebekli ailelerin yanından eksik etmemesi gereken bir krem. Tatilde bile çantamızın demirbaşı.

Ayşe: Sorunlu bir cildim var. İlaçlar bile hemen yan etki yapıyor. Zarar görmediğim tek krem bu. Cildimi bebek gibi yapıyor.

Deniz: Evimin olmazsa olmazlarından. Sivilce çıktı sürüyorum, kesik oldu sürüyorum, deterjanlar alerji yapıyor sürüyorum. Çocuklarımda bile güvenle kullanabiliyorum.

Alper: İlk aldığımız zaman pek de önemsememiştir. Krem mi ilaç mı belli değil demiştir. Bir gün elimi hafif bir şekilde yaktım. Başka krem bulamadığım için bunu sürdüm. Sonuç mükemmeldi. Sonra sivilcelerim de denedim. Onları da geçirdi. Artık ne olursa olsun bu kremden vazgeçemiyorum. Hametan Krem Ve Faydaları İçin Tıklayın

 

Videomuzu Kesinlikle İzlemeden Çıkmayın!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?