Coresatin Krem Nasıl Bir Şeydir, Çeşitleri Nelerdir, Fiyatı? | Kızlara Moda

Coresatin Krem Nasıl Bir Şeydir, Çeşitleri Nelerdir, Fiyatı?

Coresatin Krem Nasıl Bir Şeydir, Çeşitleri Nelerdir, Fiyatı?

Cilt sorunları üzerinde oldukça etkili olan kremlerden bir tanesi olan Coresatin, güçlü etkileri ile bilinen bir kremdir. Cilt hücrelerini yenilemekten roza hastalığına kadar geniş bir hastalık yelpazesinde kullanılır. Egzama ve sedef için de iyileştirici etki gösterir. Cildi nemlendiren kremlerden olan Coresatin çeşitleri renklerine göre ayrılır. Bu renkler cilt sorunlarına göre kullanılacak kremi belirler. Corsatin sarı, Coresatin mavi, coresatin pembe en bilinenleridir. Farklı renkleri bulunsa da en çok bu üç renk tercih edilir. Renkler farklı cilt sorunları için kullanılır. Bu yüzden seçim yaparken bu ayrıntıyı da bilmek gerekir. Şimdi de coresatin krem hakkında tüm ayrıntılara bakalım.

Coresatin Nasıl Bir Kremdir?

 

Cilt hastalıklarının ve sorunlarının tedavisinde mucize krem olarak adlandırılan bu ürünü kullanıp memnun olmayan neredeyse yok gibi. Atopik dermatit gibi zor geçirilen hastalıklar da bile etkilidir. Ayrıca nemlendirici olarak da kullanılır. Sedef, gül hastalığı, başka hastalıklara bağlı ortaya çıkan cilt hastalıklarını etkili bir biçimde geçirir. Ancak hangi kremin hangi hastalığa uygun olduğunu bilmek gerekir. Sizler için krem hakkında detaylı bir inceleme yaptık.

 

İçeriğinde Hangi Maddeler Bulunur?

 

İçeriği incelendiği zaman da kremin ne kadar güvenli olduğu anlaşılır. Üre, B6, nane yağı, aloe vera, E vitamini, allantoin gibi doğal maddelerden yapılan bu krem cilt yenileyici özelliğe sahiptir. Cilt yenileme sistemi sorunların daha kısa sürede iyileşmesini sağlar. Allantoin ise yenileme işlevini yerine getirir.

 

 

Coresatin  Krem Nerelerde Kullanılır?

 

Cilt sorunları her insanın bir kere olsun karşılaştığı, bazıların da ise kronik hale gelen problemlerdir. Cilt üzerinde oluşan sorunların giderilmesi güzel görünmenin de sırrıdır. Kremin kullanım alanı oldukça geniştir. Kremin çeşitleri tüm cilt tipleri düşünülerek formüle edilmiştir. Bu krem hangi sorunlarda işe yarar şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Ciltte oluşan tahrişleri önler ve iyileştirir
 • Gül hastalığının tedavi sürecinde kullanılır
 • Döküntü ve pullanma sorunlarını giderir
 • Seboreik dermatit hastalığında kullanılır
 • Cilt koruyucudur
 • İltihapları önler ve geçirir
 • Nemlendirici etkisi vardır
 • Alerjik cilt sorunlarında etkilidir
 • Egzama ve sedefi tedavi eder
 • Yeni hücre oluşumunu destekler ve cildi yeniler

 

 

Coresatin Renkleri ve Tüm Ayrıntıları

 

Kremin kendi içinde farklı renklerinin olması farklı kullanımlara uygun olduğunu gösterir. Yanlış rengi kullanmak tedaviden çok zararlı etkiler gösterir. Biz de kremin renklerine göre hangi hastalıklar da kullanıldığını açıklamaya çalıştık. Bu şekilde kendiniz için en doğru kremi seçebilir, yanlış bir seçim yapmanın önüne geçebilirsiniz. Cilt hastalıklarının tedavisi özen isteyen bir süreçtir. Yanlış ürünler kullanmak tedaviyi uzatır ve hastalığın daha kötü olmasına neden olur.

 

Coresatin Sarı

 

 

Niçin kullanılır: 15 yaşından büyük olanlar için uygun olan bu renk, hassas ve kuru cilt tiplerinde kullanılabilir. Kortizon içermez. Cildi onarır, yeniler, vitaminler ve mineraller açısından zengindir. Seboreik dermatit ve egzama tedavilerinde kullanılabilir. Cildi besleme özelliği bulunur.

Fiyatı : 45 tl ile 85 tl fiyatlara satılır.

Kullanımı nasıldır: Kremin günlük uygulaması iki doz şeklindedir. Yeterli etki görebilmek için düzenli olarak uygulamak şarttır. Doz unutulduğunda ise iki doz üst üste sürülmez.

 

Coresatin  Pembe

Niçin kullanılır: Bu renk bebekler ve çocuklar için uygundur. B6 ve E vitamini içerir. Pişik, tahriş, kaşıntı gibi sorunlarda kullanılır. Rengi de çocuklarda kullanılabilir olmasından dolayı pembedir.

Fiyatı: 40 tl ile 85 tl arasında fiyatı değişir.

Kullanımı nasıldır: Günde iki defa çok ince bir tabaka halinde sürülür. Sabah akşam uygulama yapmak yeterli olacaktır. Kremi sürmeden önce lezyonlu bölgenin güzelce temizlenmesi gerekir.

 

Coresatin Mavi


Niçin kullanılır: Sedef, egzama, roza hastalıkları için hazırlanmıştır. Egzama kaşıntılarını da giderir. Hassas ve kuru ciltler rahatlıkla kullanabilir.

Fiyatı : 40 TL ve  83 TL aralığında değişir.

Kullanımı nasıldır: Günde 2 defa lezyonlu bölgeye masaj yapılarak sürülür.

 

Coresatin Kırmızı

Niçin kullanılır:  Nemlendirici özelliği olan bu renk kuru ciltler için uygundur. Yılın bütün zamanlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Fiyatı: 40 TL ile 80 TL aralığındadır.

Kullanımı nasıldır: Bu renk sadece yetişkinler için değil bebekler için de uygundur. Kremi sürmeden önce uygulama bölgesinin temizlenmiş olması gerekir. Ardından az bir miktar krem masaj yaparak sürülür.

 

Coresatin Yeşil

 

Niçin kullanılır: Aloe vera özü içeren bu rengi 18 yaşından büyükler için uygundur. Mantar hastalıklarında kullanılır. Mantarlarla savaşırken cildi de korur ve besler.

Fiyatı: 45 TL ile 85 TL arasında

Kullanımı nasıldır: Krem ince bir tabaka halinde sorunlu bölgeye günde iki defa sürülür. Bu dozdan daha fazla kullanılmasına gerek yoktur.

 

Coresatin Mor


Niçin kullanılır: 15 yaşından büyük olan herkes bu kremi kullanabilir. Özellikle diyabetik ayak sorunu yaşayanlar için idealdir. Cildi besler, nemlendirir ve bakımını yapar.

Fiyatı : 40 TL  ile 80 TL arasında

Kullanımı nasıldır: Kremi kullanmadan önce cilt temizlenir. Sonra küçük bir parça alarak ince bir tabana halinde masaj yaparak sürülür.

 

Yan Etkileri Var Mıdır,Varsa Nelerdir?

 

Coresatin krem yan etkileri çok az olan bir ilaçtır. Yan etkisi neredeyse yok denecek kadar azdır. Yine de her ilacı olduğu gibi bu kremi kullanırken de dikkatli olmak gerekir. Aşırı kullanımlarda yan etki oluşma riski artar. Ancak bu yan etkiler bile çok yoğun olmaz. Yine de tan etkilerin görüldüğü durumlarda bir doktor ile görüşmekte ve kremin kullanımına ara vermekte fayda vardır.

 • Baş ağrısı, baş dönmesi ve mide bulantısı
 • Cilt tahrişi
 • Cilt üzerinde kızarıklık ve pullanma oluşması

 

 

Coresatin Fiyatları Hakkında Ayrıntılar

 

Coresatin fiyatları konusunda merakı olanlara öncelikle bu ilacın fiyatının değişiklik gösterdiği söylenebilir. Renklere göre fiyatlar  42 TL ile 88 TL arasında farklılık gösterir. 30 gram ilaç içeren kutularda satılır ve üzerinde rengine göre düzenlenen etiket vardır.  İnternet siteleri aracılığı ile satın alınabilir. Online alışveriş yapılacaksa sitenin güvenilir olmasına dikkat etmek gerekir. Sahte içerikli ilaçların hiçbir etkisi olmayacağı gibi sorunların da büyümesine neden olabilirler.

Azelderm Krem Nerelerde Kullanılır,Fiyatı Nedir,Kullananların Yorumları

 

Krem İle İlgili Merak Edilen Sorular ve Yanıtları

 

Sık sorulan soruları derleyerek cevap vererek sizleri en iyi şekilde bilgilendirmeye çalıştık. Bu kremi kullanmadan önce cevap bulması gereken sorular;

Soru 1: Yüzümdeki sivilceler için hangi rengi uygundur?

Cevap 1: Yüz bölgesindeki sivilceler için en uygun renk sarı olandır. Diğer renkleri kullanırsanız sivilcelerin artması gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Soru 2: Bebeğimde bu kremi kullanabilir miyim?

Cevap 2: Bebeklerin pişiklerinde bu kremi güvenle kullanabilirsiniz.

Soru 3: Coresatin pembe krem niçin piyasadan toplatıldı mı?

Cevap 3: Bu krem bir ara piyasadan çekilmişti. İçinde kortizon olduğuna dair iddialar mevcuttu. Kortizon olmadığı anlaşılınca tekrar piyasaya sürüldü.

Soru 4: Krem yüz bölgesinde tüylenme yapar mı?

Cevap 4: Kremin tüylenme yaptığı ile ilgili şikayet yoktur, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Soru 5: Kortizon içerir mi?

Cevap 5: Krem kortizon içermez.

Soru 6: Yüz bölgesinde kullanıma uygun mudur?

Cevap 6: Yüz bölgesinde ve vücudunuzun diğer bölgelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğru kremi seçtiğiniz sürece sorun oluşmaz.

Soru 7: Çocuğumda alerjiye bağlı kaşıntılar var, bu kremi kullanabilir miyim?

Cevap 7: Çocuklarda mutlaka bir doktora danışılmasını öneriyoruz. Kaşıntıların nedenini tespit etmeden ilaç kullanmak sakıncalı olabilir.

 

 

Kullananlar Tarafından Yapılan Yorumlar

 

İster kozmetik ürünler olsun ister ilaç olsun hemen hemen herkes kullanacakları malzemelerin bir başkası tarafından denenmiş ve onaylanmış olmasını ister. Coresetin kullananlar da çeşitli mecralarda yorumlarını paylaşmışlardır. Biz de bu yorumları sizler için derledik. Yorumları okuyarak krem hakkında daha iyi bilgiye sahip olabilirsiniz.

Neşe: Egzama tedavisi için kullandım. Henüz yeni başlayan egzamalarımda harika sonuçlar aldım. Bu sorundan yakınan herkese tavsiye ederim. Özellikle kaşıntı dindirme özelliği mükemmel. Geceleri kaşıntıdan uyuyamazken şimdi egzamam olduğunu bile unuttum.

Aygül: Bebeğimde ciddi bir pişik sorunu vardı. Birçok krem denedim ama bugüne kadar bu krem kadar etkilisini görmedim. Annelere tavsiye ederim.

Ahmet: Sedef hastasıyım. Bu hastalığı yaşayanlar tedavisinin ne kadar zor olduğunu bilirler. İnternette araştırma yaparken bu krem karşıma çıktı. Tamamen sedefleri yok ettiğini söyleyemem ama gözle görülür biçimde azaltır.

Tuncay: Ayaklarımda mantar var. Bunun için almıştım. Bende hiç etkisi olmadı. O nedenle devam etmedim. Mantar üzerinde etkili değil.

Sercan: Ergenliğimden beri geçmek bilmeyen sivilceler ile uğraşıyorum. İnsan arasına çıkmaktan utanır olmuştum. Eczacım bu kremden bahsetti. İlk kutu bitmeden sivilcelerim de önemli oranda azalma oldu. Bakalım daha iyi sonuçlar bekliyorum.

Nurhan: Saç derimde kabarmalar oluyordu. Sivilce gibi ve ağrılı. Zorda olsa bu kremi sürmeyi başardım ve hepsi kısa sürede geçti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?