Fucicort Krem Niçin Kullanılır, Faydaları? | Kızlara Moda

Fucicort Krem Niçin Kullanılır, Faydaları?

Fucicort Krem Niçin Kullanılır, Faydaları?

Fucicort Kremin Kullanım Kılavuzu

Bu kremi haricen kullanabilirsiniz. Deri altındaki iltihapların giderilmesinde kullanılabilir. Sağlıksız yerde iş yaparken elinizi kestirdiniz ve iltihap kaptı şişti ve ağrı hissediyorsanız bu kremi güvenle kullanabilirsiniz. Fakat kullanırken kesinlikle yaranın açık olmaması gerekir. Deride oluşan bazı hastalıklara iyi geldiği gibi fucicort sivilce içinde kullanılır ve oldukça etkilidir.

Sivilcenin içindeki pisliği kurutarak dışarı akıtır ve tekrar çıkmasını engeller. Bilinçsiz krem ve ilaç kullanımında korkulan bir durum olduğu için fucicort krem nedir ne işe yarar yan etkileri olur mu gibi sorularınızın cevabını buradan bulabilirsiniz.

 

 

 

  Fucicort Krem Nedir?

 

Fucicort krem nedir: deri hastalıklarında kullanılan bir kremdir. Deri üzerindeki bakterilerin çoğalmasını önleyen, deri üzerindeki kaşıntı, ağrı, ateşlenme gibi rahatsızlıklara iyi gelen bir antibiyotik kremdir. Bu ilaç, deri hastalıklarında haricen kullanılır, günde 2-3 defa kullanılır, her kullanım sonrasında eller yıkanmalı krem kalıntısı kalmamalıdır.

Bu ilaç doktor reçetesiyle kullanılmalı ve herhangi bir olumsuz yan etkiyle karşılaşıldığında doktorunuza başvurmalısınız. Kremin kullanıldığı yerler, egzama, cilt lekeleri, iltihaplı sivilceler, güneş yanıkları tedavisinde kullanılmaktadır. Fucicort sivilce için kullanımı oldukça yaygındır.

 

 

 

 

  Etken ve Yardımcı Maddesi Nedir?

 

Yardımcı maddeler: Klorokrezol ve setostearil alkol içeren maddeler bulunur.

Etken maddeler:  1 gram fucicort kremin içinde etken madde olarak 20 mg fusidik asit, 1 mg betametazon  valerat gibi maddeler içermektedir.

 

 

 

Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Fucicort krem sivilce tedavisinde kullanıldığı gibi Sedef  hastalığında, iltihaplı yaralarda, Güneş yanıklarında, Cilt üzerindeki kızarıklık ve cilt enfeksiyonlarında, Egzama sorunlarında, cildi yağlı olanlarda ve siyah nokta tedavisinde kullanılabilir. Bebek pişiklerinde de kullanılmaktadır. Dudak çatlaklarında ve özellikle Ergenlik döneminde oluşan sivilcelere karşı da çok etkilidir ve bu kremi bilinçsizce kullanılmamalıdır. Ayrıca unna hastalığı, atopik egzama (alerjik egzama), kaşıntıyla oluşan deri tahrişi veya kalınlaşması, ciltte görülen pullanma gibi tedavilerde kullanılır. Bacağın alt kısmında damar yetmezliğinde oluşan kabuklanma, yaralanma ve kaşıntı ile oluşan iltihap oluşması, yaşlılıktan dolayı oluşan bazı kaşıntılar, çocuk egzamaları, disk ve metal para iltihaplı yaralarla deri hastalıkları, ergenlik sonrasında belli bölgelerde küçül ve kaşıntı yaratıcı deri hastalıkları gibi durumlarda da kullanılır.

 

 

Kullanım Şekli Nasıl Olmalı?

 

Fucicort krem, doktor reçetesiyle kullanılmalıdır, yanlış kullanımlar rahatsızlığınızı olumsuz etkileyeceğinden ve sağlığınıza zarar vereceğinden dikkatle kullanılmalıdır. Kremi uygulayacağınız bölgeyi temizleyiniz, parmağınızla kremi ince ve yayarak rahatsız olduğunuz bölgeye sürünüz. Krem günde 2-3 defa kullanılabilir.

Krem sürüldükten sonra üzeri örtülmemelidir. Krem düzenli olarak doktor direktifi doğrultusunda kullanılmalıdır. Çocuklarda bu kremin kullanımı kısa süreli ve dikkatlice yapılmalıdır, çocuğunuzun gelişimini etkileyebilmektedir. Kremi yüzünüzde kullanırken tamamına değilde sadece sorunlu bölgeye sürünüz ve göze temasından kaçınınız.

Bebeklerde kullanımı: Fucicort , kortizyonlu bir ilaç olduğundan bebek gelişimini gerilettiğinden doktor kontrolü altında kullanılmalıdır ve kısa süreli kullanılmalıdır. Bebeklerde pişik kremi kullanırken kortizon içermeyen kremleri tercih etmeniz bebek sağlığı için önemlidir.

Bu ilaç, vajinal bölgeye sürülürken kısa süreli kullanılmalı ve bir doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bilinçsizce kullanılan krem fayda yerine zarar verebilir. Bu kremi kullananlar, doktor reçetesi ile kullandıklarını, daha çok vücuttaki kaşıntı ve egzama sorunları için kullandıkları bilinmektedir. Bu ürün içerdiği etken maddeden dolayı uzun süreli kullanılmaması gerektiği ve çocuklarda da gelişim geriliğine sebep olduğundan dolayı dikkatli ve kısa süreli kullanılması gerektiği bilinmektedir.

Bu kremi hamilelik ve emzirmede kullanılması önerilmez. Hamilelik ve emzirmede kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz. Reçeteli veya reçetesiz başka ilaçlarla birlikte kullanımında herhangi bir etki saptanmamıştır. Çocuklara kullanımında kullanımı sınırlanması gerekir. Çünkü çocukların büyümesini ve gelişimini etkileyebilir.

Yaşlılarda kullanımı ise herhangi bir sakıncası yoktur. Fucicort krem sivilce için kullanırken sadece sivilce üzerine sürülmeli cildin tamamen sürülmesinden kaçınılmalıdır. Bu kremi en fazla 4 ay kullanabilirsiniz. 4 aydan fazla kullanımı kesinlikle önerilmez.

 

Arnavut Kremi(Aklık Kremi) İle ilgili Tüm Bilmek İstedikleriniz

 

 Muhtemel Yan Etkileri

 

   Fucicort krem içeriğindeki etken maddeden dolayı vücutta alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedir. Kremi kullanırken doz aşımı yapılmamalıdır. Herhangi bir yan etkisinde hemen doktorunuza başvurmalısınız. İşte kremin yan etkileri :

1-Eller, ayaklar, yüz, boğaz, ağız ve bileklerde şişme oluşursa, nefes almayı ve yutmayı zorlaştıran bir durum varsa kullanılmaması gerekir. Çünkü bu belirtiler tehlikelidir mutlaka ilaç kullanımı bırakılmalıdır ve çok nadir görülür.

 2-Yüz ve karın bölgesinde kızarıklık, kan basıncında aşırı bir artış olması

 3-Cilt üzerinde normal olmayan şekillenmeler ve cilt altında yumaksı görünüm

4- Vücuttaki tüylenmeler de artışlar görülmesi

5-Baş ağrısı ve gözlerde meydana gelen rahatsızlıklar.

6-Kıl kökü iltihabı

7-Karın boyun bölgesinde yağlanma kan basıncının artması kızarık yüz, kasların yoğunluğunda azalma

8- Çocuklarda büyüme ve kilo almada normalden az olması. Bunlarda ciddi yan etkilerdir. Tıbbi müdahale gerektirir.

Seyrek yan etkileri:

 1- Deride meydana gelen beyaz çatlaklıklar

2- Kurdeşen tarzı döküntü, aşırı duyarlılık

3- Ciltte kuruma ve kızarıklık

4- Uzun süre kullanımında cilt derisinde incelme damarlarda genişleme çatlama

5- Ciltte az miktarda toplu iğne kadar kanama

6- Ciltte renk kaybı

7- Yanak, burun, ve alında kızarıklığın eşlik ettiği infülamasyon benzeri cilt hastalığı ve bu hastalığın yayılması .Bu kremin bir çok yan etkisi olduğundan hamile kadınlarda kullanılmaması gerekir.

Kremin içeriğindeki etken maddelerin bebeğe zarar vereceğinden hamile kadınlarda kullanılması tavsiye edilmez. Emziren annelerde de etken maddenin bebeğe geçmesi nedeniyle kullanılması tavsiye edilmez. Epilepsi ve nöbet geçiren hastalarda dikkatle kullanılmalıdır. Diyabetik hastalarda kullanılırken diyabet ilaçlarının doz ayarı yeniden yapılmalıdır.

Kalp ve tansiyon hastalarında kontrolü sıkı tutarak herhangi bir yan etkiye karşı hazırlıklı olunması gerekmektedir. Çok düşük bir ihtimalde olsa intihar vakalarına da rastlanmaktadır. Sinir sisteminde bozukluklar, uyku sorunu ve psikolojik yan etkileri de görülebilmektedir.

 

 

 

 Fucicort Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

1-Bu kreme karşı vücudunuzda bir alerjiniz varsa kremi kullanmamalısınız.

2-Fucicort  vücuttaki şişliğe, kızarıklığa ve iltihaplanmaya yol açan bakterilere karşı cilt enfeksiyonlarını önleyici güçlü bir antibiyotiktir.

3-Tedavi süresince dört haftadan fazla kullanılmamalıdır. Kremi birden kesmemeli, dozu yavaş yavaş azaltılarak bırakılmalıdır.

4-Gebe ve bebeklerde kullanırken doktorunuza danışılmalıdır.

5-Bu ürünü kullanırken gözünüze temas etmesinden kaçınınız.

6- Bu ilacı kullanıyorsanız idrar ve kan tahlillerinde sonucu etkileyeceğinden doktorunuza gereken bilgiyi veriniz.

7- Krem, içeriğindeki etken maddeden dolayı vücutta alerjik reaksiyona sebep olabilmektedir. Bu yüzden alerjiniz varsa, ağız, burun, yanak, yüz, ve alın kısmında kullanılmamalıdır. Uçuk, verem, suçiçeği, virüs ve mantarlara karşı kullanılmamalıdır.

8- Vücut üzerinde yaralar varsa bu krem kullanılmamalıdır.

9-Bebeklerde akne(sivilce) tedavisi için kullanılmamalıdır.

 10-Bu kremi cinsel organ veya rektum bölgesinde kısa süreli kullanınız.

11- Mantar, virüs veya tüberküloz kaynaklı cilt enfeksiyonu varsa kullanmayınız. Ağız bölgesinde oluşan kırmızı kabarcıklar ile birlikte iltihaplı bir durum veya gül hastalığı varsa kullanmayınız. Doku kaybıyla birlikte görülen iltihaplı açık yaralara uygulamayınız.

12- Krem sürülen bölge hava almayacak şekilde kapatmayınız.

 13-İlacı kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra iyileşme takip edilmelidir. Eğer iyileşme görmüyorsanız aksine daha kötüye gidiyorsa mutlaka doktorunuza başvurunuz.

 14- Bebeklerde kullanılacaksa 1 yaşın altında olmamasına dikkat ediniz.

 15- Tedavi sırasında sert sabunlar, saç boyası,sert şampuanlar, alkollü cilt ürünleri, tüy dökücüler gibi cildi tahriş edici etkenlerden uzak durun.

 16- Emzirme ve gebelik döneminde doktorunuza başvurmadan kullanmayınız.

 

Dermovate Merhem Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler

 

Fucicort Kremin Fiyatı Ne?

 

Bu ürün, 30 gram ağırlığındadır, fiyatı 40,76 TL‘dir, eczanelerde reçete ile satılmaktadır. Kremin etken maddesi fusidik asit ve betametazon olarak dermatolojik ilaçlar grubunda yer alan bir antibiyotiktir.

 

 

Fucicort Krem Vajinaya Sürülür Mü?

 

Vajina bölgesine az miktarda kontrollü şekilde sürülebilir. Vajinaya kullanım birkaç haftayı geçmemelidir. Vajinaya sürerken herhangi olumsuz bir durum ortaya çıkarsa kullanımı bırakın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?